İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Valla akşam 7 den bu yana sürekli kar yağıyor konumuma arada kesiyor arada tipi yogunlaşıyor. Fakat kalitesiz bir kar var. 850 hpa - 7 en az şöyle rakımım 400-500 metre olsa şuan 20-30 cm aşmıştı.

Sabah karşı 850 hpa -10 değerler giriyor işte o zaman İstanbul olarak Karın tadı keyfi olur.

• Burada da 6-7 civarı yağan kar neredeyse yerde bile tutmaya başlamıştı. Sonra yağan yağmur hepsini eritmişti. Araba ve çatılar tekrar tutmaya başlıyor. Umarım sıcaklıklar artık yükselmek yerine düşmeye başlarda ne kadar yağarsa yağsın fayda sağlar.

Yukarda yazdım sınırlı alan sogukları var şuan rakımın düşükse eyvahh.. Benim rakım 200 civarı kar ayakta zor duruyor eriyor şuan. 3 derece 4 derece de kar yagar önemli olan yukarısı

• Yukarda yazdım sınırlı alan sogukları var şuan rakımın düşükse eyvahh.. Benim rakım 200 civarı kar ayakta zor duruyor eriyor şuan. 3 derece 4 derece de kar yagar önemli olan yukarısı

Rakım 10 :) görsel olarak güzel bir kar var ancak cılız. Buna rağmen arabalar ve çatılar yavaş yavaş yeniden doluyor. Sıcaklık 1.1 derece. Tek beklentim umarım bir daha anlık bir ısınma olmazda yağmur veya kky a çevirmez. En azından kar gördük deriz :'D

• Rakım 10 ise çok iyi vallahi.

An itibariyle şuan Sancaktepe de tipi var göz gözü görmüyor adeta toz duman

Mgm Sancaktepe' yi şuan 0.9 gösteriyor. Konumumu tam 1 derece. Radar da ki hafif koyu yeşil üzerimize yaklaşıyor. Onun gelmesi ile daha güzel görüntüler burada da olacaktır. Gece uzun...

• Yağış durdu ama gök gürledi. Garip şeyler oluyor. Sıcaklık 2 nokta arttı 1 derece oldu tekrar Fatih' de. Garip şeyler oluyor. Sel akmaz inşallah yine :'D

• Hocam Avrupa yakası yağışlar devam dimi bitti diyenler varda

Devam tabii radar dolu. Ancak Anadolu yakası kadar etkili yağışlar yok. Arada vur kaçlar yapacak. Bu yağışlarda deniz etkisi kar (DEK) ya da onun kuvvetine yakın yağışlar olacak gibi duruyor.