İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Eren

Yer sıcaklığı denen kavram
    Sibirya kökenli soğuklarda ki bu Sibirya kökenli yer sıcaklıkları çoğu zaman uygun olur ve kar yere yapışır
    Ki sistem gelirse 0'ın üstünde sıcaklık görmemiz çok zor çünkü cephe arkası 850 hPa'da -20 ile destekleniyor

Eren

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen zakum001 (10 Şubat 2021 21:22).

• Sibirya dendi şimdi İzlanda'mı oldu arkadaşlar ağız değiştirmeyelim biz karayelciii diye bir üyeye niye ceza verdik o zaman? Adam burada 10 gün soğuklar sıkıntı yaratır mı diye sordu.. cillop gibi güncelleme kar haritası istanbul 40 cm neyi kötü? Allah'a biraz şükür mü etsek?

• Sibirya dendi şimdi İzlanda'mı oldu arkadaşlar ağız değiştirmeyelim biz karayelciii diye bir üyeye niye ceza verdik o zaman? Adam burada 10 gün soğuklar sıkıntı yaratır mı diye sordu.. cillop gibi güncelleme kar haritası istanbul 40 cm neyi kötü? Allah'a biraz şükür mü etsek?

İzlanda kökenli değil Rusya kökenli Rusya'da biriken soğuklar bizi etkiliyor
    Arkadaşın dediği farklıydı o poyraz sıkıntı yaratır mı diye sordu o zaman gelen soğukların sıkıntı yaratmayacağını söyledim şuan da poyraz sıkıntı yaratmıyor modelde sıkıntı var Rusya'dan gelen soğuklar kısıldı
    Kar haritasına bakarak yorum yazmıyorum çünkü şuan o biriken kar cıvık olur çünkü Rusyadan gelen bu soğuklar cılız kaldı

• İzlanda kökenli değil Rusya kökenli Rusya'da biriken soğuklar bizi etkiliyor
    Arkadaşın dediği farklıydı o poyraz sıkıntı yaratır mı diye sordu o zaman gelen soğukların sıkıntı yaratmayacağını söyledim şuan da poyraz sıkıntı yaratmıyor modelde sıkıntı var Rusya'dan gelen soğuklar kısıldı
    Kar haritasına bakarak yorum yazmıyorum çünkü şuan o biriken kar cıvık olur çünkü Rusyadan gelen bu soğuklar cılız kaldı

Bizzat Sibirya kökenli yazdınız :)

• Resmi Gönderi

Gelen soğuklar Sibirya Yüksek basıncı ile gelmediği için Sibirya kökenli değil diyebiliriz.

Gelen soğuklar karasal kökenli ve İskandinav Termik YB desteğiyle geldiği için Sibirya kökenli de diyebiliriz.

Sonuç olarak gelen soğuk Karasal kökenli. Yer soğuğu oldukça kuvvetli.

• -6'da bile düne kadar herkes kar yapar diyordu 2metre ile 850 arasında fark az olacağı için.. şimdi cıvık vs muhabbeti başladı. -18 girsin isteyen arkadaşlar soğuk arttığında yağışın düştüğünü görmedi mi acaba?

• Sibirya sisteminde - 8 girdiğinde kar yapmayacaksa gelmesin zaten sistem. Bunun örneğini defalarca gördük. Ben olumlu bakan taraftayım.