İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Üzüldüğüm tek şey sahiller yine örtü alamadı hemde 1 derece yüzünden. “Sadece” bu siklon için örtü yapmaz diyenler haklı çıktı. Tüm yağışı -0.9 / 0.9 arasında alıyoruz bu yüzden yerler sırılsıklam kaldı. Az önce çok yoğundu ama bir işe yaramıyor. Mermere konuyor, ordan da eriyip aşağı akıyor :S Yinede ben bu sıcaklığa bile ihtimal vermiyodum, o yüzden üzülmedim. Eğer önümüzdeki günlerde -11/-12 girişleri olursa (gem ve bazı sınırlı alan modelleri daha da düşürüyor) o zaman biz de örtü alırız. Şimdilik geceye göre biraz erimiş olsa da yollar hariç her yer tuttu. B)

• Üzüldüğüm tek şey sahiller yine örtü alamadı hemde 1 derece yüzünden. “Sadece” bu siklon için örtü yapmaz diyenler haklı çıktı. Tüm yağışı -0.9 / 0.9 arasında alıyoruz bu yüzden yerler sırılsıklam kaldı. Az önce çok yoğundu ama bir işe yaramıyor. Mermere konuyor, ordan da eriyip aşağı akıyor :S Yinede ben bu sıcaklığa bile ihtimal vermiyodum, o yüzden üzülmedim. Eğer önümüzdeki günlerde -11/-12 girişleri olursa (gem ve bazı sınırlı alan modelleri daha da düşürüyor) o zaman biz de örtü alırız. Şimdilik geceye göre biraz erimiş olsa da yollar hariç her yer tuttu. B)

harbiden sıcaklık az düşük olsa çok iyi olcaktı şuan balçıklı daha artmasa bari sıcaklık

Ocak sistemi pazar günüScreenshot_20210214-115142_Video Player.jpg

Bu da pazartesi günü aynı yer aynı zeminScreenshot_20210214-115152_Video Player.jpg

Tothenamadı

• Konumumda bile sıcaklık sorunu yaşanıyor ki sahiller ne yapsın gerçekten. Öğleden sonra 3-4 gibi soğumaya başlar heralde tekrar

• Sancaktepe de 10 cm i buldu kar ara ara yogun yağıyor. Sıcaklık düşerse radarda yeşillik oranı da düşer. Şuan içinde oldugumuz basınç sistem yüksek basınc.

Dün geceden bu yana + sıcaklıklara çıkmadığımız için toz şeklinde tipi yagdı.

• harbiden sıcaklık az düşük olsa çok iyi olcaktı şuan balçıklı daha artmasa bari sıcaklık

Ocak sistemi pazar günüScreenshot_20210214-115142_Video Player.jpg

Bu da pazartesi günü aynı yer aynı zeminScreenshot_20210214-115152_Video Player.jpg

İnanır mısın tuhaf olacak ama biz geçen ayki sistemi geçtik Kartal Sahil olarak. =D Onda hiç yağış alamadığımız için arabaların üstü inceden beyazlaştı. Bunda ise çatılar, çimler ve arabalar seyrek de olsa tuttu. Yanılmıyorsam 2018 olması lazım, bir geceliğine de olsa 2cm’lik örtü çekmiştik. Onu da geçersek sistem sonuna kadar son 4 yılın en iyisi olacak.