Coronavirus COVID-19 Güncelleme ve Bilgilendirmeler

• Abim siyaset sayılacak belki ama dışişleri bakanı gelip de turistlerle temas edecek tüm vatandaşımızı aşılayacağız diyorsa cidden bir değerimiz kalmamıştır

Dışişleri bakanı bu konuda açıklama yaptı, keşke onu da okusaydın.

• Dışişleri bakanı bu konuda açıklama yaptı, keşke onu da okusaydın.

Abim ben yapılan açıklamaya üzüldüm sadece, açıklamayı okudum zaten keşke yanlış anlaşılmayacak biçimde açıklama yapsaydı

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Zonguldak'ta 14 ayda Covid-19'dan 932 vefat yaşandı Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı en çok vaka görülen iller arasında bulunan Zonguldak'ta 14 ayda 932 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Kaynak:İHA

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Resmi Gönderi

Tavşana kaç tazıya tut derler..

Ben bu süreçte aracımın kontağını vallahi bir defa bile cevirmedim..Sadece market için dışarıya çıktım.

Alemin doğrusu bizmiyiz?

Markete gidip gelirken hergun istisnasız bir trafik ışığının önünde duran araçları görünce (bir beş 10 değil bildiğin kuyruk)elime bir sopa alıp Hindistan polisinin yaptığı gibi dalasim geldi.

Kardeşim hepsininde mazereti mı var? hepsininde izni mı var?

Yok tabiki,biz adam olmayız,olmayacağız.

Günlerdir benim gibi kapanan insanlara yazık değil mi?Neden biraz fedakarlık yapmıyoruz ?

YAZIKLAR OLSUN derim başka söz bulamıyorum.

Kapanma da amacına ulaşmadı bu mecburi bir normalleşme.

Birde yasak varsa vardır yoksa yoktur.

Kamu da saat 10 gidip 16 da işten dönünce bulaş olmuyor mu?Ne gerek var böyle saçma sapan saat işlerine.

Nöbetleşe çalışmaya evet denilebilir, çalışanların daha sakin ortamda çalışmaları sağlanabilir.Saat 10 da işe gidince virüs gelmiyor da saat 8 de gidince bizi mı bekliyor acaba?

AVM veya bir başka işyerlerinde saat uygulaması da mantıksız.

Sokağa çıkma yasağı ne zaman? atıyorum 5-10 arası diyelim.O saatlerde bırak açık kalsın market de dahil işyerleri.

Millet perişan oldu bu süreçte.Hala paket servsi vesaire ile uğraşıyoruz.

Aç insanlar alsın tedbirini parasını da kazansın.

Bu zamana kadar paket maket almadım,almam da.Ac sen ben gider yer gelirim gözüm göre göre.

Bir kaç metre kare yere adam işletme açmış.Bir elemanı bile olmayanlar var.Bu adam mı paket servis yapacak?Ben neden onun önünde durayım da yiyeceklerimi paket yaptırayım ..Aldım nerede yiyeceğim?sokakta mı?

Bu işin neresinden tutarsan tut elinde kalıyor.Okul işine yakınım Cat pat bilgim oluyor.Okullari kaç defa aç kapa ettiniz ama illerde kapalıyken köy okulları açıldı.

Onada esnek eğitim diyelim illerde , köylerde tüm hafta okullara öğrenciler de eğitim verenler de gitti.

Bu illet köylüye bulaşmıyor mu?Neresinden bakılıyor bu işlere anlamam.Köy denilince 5-8 öğrenci mı sayılıyor acaba.30 a yakın öğrencisi,her sınıfı ful dolu köy okulları var.

Artı hiçbir temizlik tedbiri de verilmiyor.Onuda ilave edeyim.

Neyse bakalım zaman ne gösterecek görelim bakalım.

• Resmi Gönderi

Turizm Bakanlığı'nın yeni yayınladığı videoda insanlara takılan aşılıyım maskesi tepki çekti ve video kaldırıldı

Screenshot_2021-05-14-12-53-41-39.jpg

ben bu olaya tepki gosterilmesine karsiyim. gp ve sampiyon kupa macini istanbuldan aldilar. sadece askeri alanda degil her alanda ambargolara maruz kaliyoruz. bu maske olayi yurtdisina bir reklam olanagiydi ve iyi dusunulmustu. bakin rusya bile hala turist gonderme konusunda kararsiz. o doviz bize lazim. kucuk dusunmemek gerekir. muhalefet devlet e deil iktidar a yapilmali.

• Bişey sorcam 18 yaş altı hafta sonuda çıkabilecek mi dışarıya yani anlayamadımda

• ben bu olaya tepki gosterilmesine karsiyim. gp ve sampiyon kupa macini istanbuldan aldilar. sadece askeri alanda degil her alanda ambargolara maruz kaliyoruz. bu maske olayi yurtdisina bir reklam olanagiydi ve iyi dusunulmustu. bakin rusya bile hala turist gonderme konusunda kararsiz. o doviz bize lazim. kucuk dusunmemek gerekir. muhalefet devlet e deil iktidar a yapilmali.

Ülkede çok fazla sorun var en büyüğü de ülkedeki kutuplaşma iki taraf da birbirinin yaptığı hiçbir şeyi beğenmiyor.

Maske olayına gelirsek bence cidden güzel düşünülmüş ama siyası olaylara kurban gitti

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Resmi Gönderi

Bişey sorcam 18 yaş altı hafta sonuda çıkabilecek mi dışarıya yani anlayamadımda

Kısıtlama yok der ama haftasonu da geçerli mi Bilemedim İsmail