ArdaAlper tarafından yazılan gönderiler

Uçuş testleri vardı işte orda baktım düşündüğümden farklı gidiyor benim için işler abim o yüzden maalesef elendik.

Tekrar denemek şuan aklımda yok açıkçası çünkü gittiğim bölüm tam benim yeteneklerimi ortaya çıkarıyor hoşuma gidiyor burda olmak galiba hayırlısı buymuş

Hava Harp tercihim tutunca o kadar sevindim ki mezuniyet balosunda iki askeriye isteyen arkadaş olarak tercihlerimiz tuttu diye deliler gibi eğlendik.

Mülakatlarda cuma günü spor mülakatına girdim mekiği geçtim şınavda kendi hatamdan kaldım ama sporda geçirdim oradaki hatayı.

Psikomotor testine girdim umudum yoktu geçen %40'lık kesimde olduğunu duyunca ayaklarım yerden kesildi gittikçe yaklaşıyorum diye.

Sözlü mülakat geldi binada ilk ben girdim hatta. Soruları cevapladım komisyon başkanı hayırlı olsun dediğinde inanamadım geçtiğime rüya gibiydi.

Sağlık mülakatına girdim 3 gün sürdü ve olur raporu aldım benle birlikte gelenlerin %80'i geçemedi şaşkınlıktan görevli askere 4 kez geçip geçmediğimi sordum 🥲

Sonra uçuşlara çağrı için bekledim sıralama düşük geldi umudum kayboluyordu tam. Bi akşam mesaj geldi çağırıldığımı görünce hayatımda hiç hissetmediğim bir hissi yaşadım arayıp tebrik edenler cart curt.

Gittim ama olmadı. Nasip değilmiş.

Değişen tek şey yaş, aynı tas aynı hamam iş güç devam Arda'cım. Vizelerini kazasız belasız atlatmanı temenni ediyorum, her şey gönlüne göre olsun, amacın hedefin neyse denk gelsin kardeşim.

Cidden öyle abim hayat hep aynı değişen tek şey zaman

Hava Harp olmadı abim tam dibine kadar geldim ama uçuşlarda gittik be. Ben de buraya sımsıkı bağlanmak istiyorum burda bir şey becereyim bari bu konuda ailemi gururlandırayım diyorum kendi kendime

Hayırlı akşamlar kardeşim hoşgeldin, iyiyiz çok şükür sen nasılsın bakalım?

Hoşbulduk abim

Vize haftamdayım da son iki sınav kaldı bi de pazartesi iki tane jürim var nasip olursa ondan sonra Ordu'ya gitmeyi düşünüyorum işte sende durumlar ne yav bayadır görüşemedik

Böyle bir devlet kurulmuş 3-4 gün önce haberi olan var mıydı (Mavi bölge Azerbaycan toprakları) (resimde ki bayrak yeni kurulan devletin bayrağı)

21FF8574-9A20-406B-93E9-355B85BDAFC6.jpeg

Kurulan hükümetin içinde Türkiye'den eski siyasetçiler vb. var. Mesela bir bakan yanlış hatırlamıyorsam bir partinin eski Adana milletvekili gibi bir şeyiydi

Sıkıntı şu ki o kurulduğu bölgede Azerbaycan Türk'ü nüfusu çok az çoğunluk Ermeni ama düzgün bir asimile yapılırsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum