Coronavirus COVID-19 Güncelleme ve Bilgilendirmeler

• Bu arada benim babamda polis yaşı 45 o kadar kişiyle temas ediyor endişelenmiyor değilim.Neden tedbirler alınmaz hiç işe gitmesinden yana da değilim ne olacak bu iş zonguldak pozitif vaka kaynıyor.Nereye gidecek bu ipin ucu merak ediyorum.

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• ÜLKEMİZDEN VE DÜNYADAN KORONAVİRÜS(COVID-19) HABERLERİ 27-28-29 MART 3 GÜNLÜK PERİYOT

+ABD Başkanı Donald Trump, "Savunma İmalatı Yasası" uyarınca otomobil üreticisi General Motors'a korona salgınıyla mücadele kapsamında solunum cihazı üretmesi talimatını verdi.

+ABD Başkanı Donald Trump, ABD tarihinin en büyük ekonomi paketini imzaladı. 2 trilyon dolarlık paket Amerikalılara doğrudan nakit yardımı ve koronavirüs salgınından etkilenen büyük şirketlere maddi destek öngörüyor.

+İrlanda, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

+İtalya'da koronavirüs salgını başladığı günden bu yana 54 doktor enfekte olarak hayatını kaybetti.

+Sağlık Bakanlığımız Bilim Kurulu tavsiyeleri çerçevesinde Corona Virüsü ile mücadele kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından tüm dış hat uçuşlar durdurulmuştur. İç hatlarda ise belirli sayıda özel izin ile THY tarafından uçuşlar yapılacaktır.

+ABD Başkanı Donald Trump: “Silahlı kuvvetlerin yedek güçlerini etkinleştirme emri verdim. Binlerce deneyimli asker hazır olacak. Emekliler de görev alacak.”

+Türk Hava Yolları: Korona virüsü ile mücadele kapsamında:

1-"Tüm yurt dışı yolcu seferlerimiz durdurulmuştur."

2- "İç hat seferlerimiz CUMARTESİ 23.59'dan itibaren İstanbul ve Ankara'dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırılmıştır."

+İçişleri Bakanlığı: “Bugünden itibaren saat 17.00’den sonra şehirler arası otobüs seferleri ancak Valilik bünyelerinde kurulan pandemi başkanlıklarının izni ile gerçekleşecek.”

+ABD Başkanı Donald Trump: "New York’a yüzlerce solunum cihazı gönderdik ama federal hükümetin haberi yokmuş anlaşılan."

+ABD Başkanı Donald Trump: "Ülkede önde gelen tıbbi cihaz ve ilaç üreten şirketleri ile anlaşmalar imzalıyoruz."

+ABD Başkanı Donald Trump: "Önümüzdeki yüz gün içerisinde yüz binlerce yeni solunum cihazı üreteceğiz."

+İçişleri Bakanlığı: “Süreç boyunca otobüs firmalarının şehir içi servis hizmetleri geçici olarak durdurulmuştur.”

havalarinsesi.com/attachment/9931/

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Ben bu yaşıma gelmişim hayatımda ne böyle bir şey duydum ne de gördüm. Whisper abime de sorayım. Daha önce böyle bir şey oldu mu abi? Yemin ederim hayat bir anda durdu. Nasıl bir şeydir bu. Hayatımda ilk defa böyle kötü bir şey yaşıyorum. Sars Mars felan vardı da böyle bu kadar bulaşıcı değildi kontrol altına alınabiliyordu. Ama bu virüs kontrolden çıktı tüm dünyada var

• Resmi Gönderi

Bu arada benim babamda polis yaşı 45 o kadar kişiyle temas ediyor endişelenmiyor değilim.Neden tedbirler alınmaz hiç işe gitmesinden yana da değilim ne olacak bu iş zonguldak pozitif vaka kaynıyor.Nereye gidecek bu ipin ucu merak ediyorum.

Şöyle diyelim sokağa çıkma yasağı bile olsa hayatımızı idame ettirmek için mutlaka yine temas olacak, mutlaka ise gidecekler olacak,mutlaka temizlik yapılacak,mutlaka gıda üzerine çalışanlar olacak , güvenlik olacak, elektrik isteriz,su istetiz, tv isteriz,internet isteriz, arıza var deriz vs vs daha bir çok faaliyetler olacak.

Allah korusun babanı da sizleri de hepimizi de.

Basit olay değil.Dikkat edeceğiz elimizden geldiğince tek çare bu şimdilik.

Ben bu yaşıma gelmişim hayatımda ne böyle bir şey duydum ne de gördüm. Whisper abime de sorayım. Daha önce böyle bir şey oldu mu abi? Yemin ederim hayat bir anda durdu. Nasıl bir şeydir bu. Hayatımda ilk defa böyle kötü bir şey yaşıyorum. Sars Mars felan vardı da böyle bu kadar bulaşıcı değildi kontrol altına alınabiliyordu. Ama bu virüs kontrolden çıktı tüm dünyada var

yok abim böyle bir sorun yaşamadık ne hız nede Dünya.Bu görülebilecek en kötü senaryoya gidiyor maalesef.

Böyle sadece kara veba kara bela da denilen salgın var oda eski tarih ve ne kadar bir can aldı tahmin ediliyor

Altta kopya ettim.

1346 - 1353 yılları arasında meydana gelen Kara Veba salgınının 75 ila 200 milyon arasında insanı öldürdüğü düşünülüyor.

• O tarihlerden sonraki en kötü günleri yaşıyoruz kesinlikle

• 1 sene çekeceğiz bu belayı. Yazın biraz rahatlarız hava serinleyince yine uğraşacağız aşıyı dağıtmak için en az 9 ay süre gerekiyormuş. Bıktım vallahi billahi bende

• Zamanında ülkeler tedbir alsaydı buna karşı dünyaya yayılmayacaktı

• Resmi Gönderi

Zamanında ülkeler tedbir alsaydı buna karşı dünyaya yayılmayacaktı

Basit değil

Tedbir almak demek mesela en kolayı giriş çıkış kontrol ve uçuş desen bile ülke ekonomisini dibe vurduruyor.Ulkeler de ekonomi ne kadar o kadar ayakta ve güçlüler Yusuf.

Bazı kararları almak kolay değil

• Şu virüsten kurtulalım var ya bayram edeceğim

• Bu günler asla unutulmayacak 1000 yıl geçsede. Veba salgınından sonraki en büyük illet.

Yayılım hızı yüzünden bu virüs çok tehlikeli hal aldı. Ölüm oranı düşük ama yayılma hızı işin içine karışınca sıkıntı çıkıyor

• Resmi Gönderi

Bu günler asla unutulmayacak 1000 yıl geçsede. Veba salgınından sonraki en büyük illet.

Yayılım hızı yüzünden bu virüs çok tehlikeli hal aldı. Ölüm oranı düşük ama yayılma hızı işin içine karışınca sıkıntı çıkıyor

Bu tür salgınlara alışsak iyi olacak. Artık savaşlar bu şekilde olacak. Devletlerde buna göre önlemini alacak.

• Resmi Gönderi

İspanyol gribi

İspanyol gribi ya da İspanyol nezlesi, 1918 - 1920 yılları arasında H1N1[1] virüsünün ölümcül bir alt türünün yol açtığı grip salgınıdır. İspanyol Gribi, 18 ay içinde 50 ile 100 milyon arası insanın (o dönemde yaşayan nüfusunun %15'i) ölümüne sebep olarak insanlık tarihinde bilinen en büyük salgın olmuştur. İspanyol Gribinin bir özelliği, zayıf, yaşlı ve çocuklardan çok, sağlıklı genç erişkinleri etkilemiş olmasıdır. Birinci Dünya Savaşı'nın son aylarında tüm dünyayı etkisi altına almış, hatta kimi tarihçilere göre dört yıl süren savaşın sona ermesinde önemli bir etken olmuştur.

Tüm nüfusun %15'ini öldürmek nedir..