Sohbetimiz Bol Olsun!

• Hocam Gem'de Müthiş çıktı hiç bitmeyen sistem vermiş. Birde Gfs sıcak senaryo görünüyor. Diyagram'a göre:ıhıhıh:

Ogleyi bekleyelim hicam

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• İkinci atak gelmeden sıcaklık artıyor ya o sıkıntı istemiyorum onu

• Ecmwf ve gfs kar haritasını atarmısın can abim

• Hayırlı sabahlar.

Bakın, dediğimiz gibi daha hiçbirşey net değil. Soğukların geleceği bile kesin değil daha.

Bence sabah güncellemesinde bir sıkıntı var.

Okadar soğuklar iniyor ve bize dokunmadan gerimi geliyor ?

Çok değişik..

Şundan dolayı yapmış olabilir, ortada AB yok ve izlanda daha soğuklar inemeden azoru yatırıp soğukların inişini engelliyor.

Neyse, dediğim gibi son noktayı ben Salı koyacağım. Sistem çook oynak. Kendinize iyi

bakın.. :)

🇹🇷

• Gfs çıkmaz sokak demediği için ses etmiyorum. Zaten kıyılara kar garanti o kesinde.

• Geçen senenin 2019 sistemini bozarak almıştık. Buda onun gibi. Bir bozuyor bir düzeliyor son 4 gün kala bile. Tamam ilk atak güzel sabaha güzel örtü alırız da hemen sonrasında gfs 2 ci atağı sınırdan döndürmüş ve sistem geçişi sırasında -7 Ler kalmış.

İlk sorun sistem geçişi sırasında o anda sıcaklığın yükselmesi. İkincisi ise gfs ye göre ikinci atağı bize vermemesi.

Gem mükemmel görünüyor. -16 bandında soğuk girişi bile olmuş.

Ecwmf ise fena gözükmüyor ilk ataktaki yağışı güzel vermese de ikincisine fena yağış vermemiş oda yeterli olmaz gibi. Ama düzelecek inşallah

Sistemi mahveden model yok ama süresini kısan model var. Çok büyük sıkıntılar yapmamışlar ama onların bunu düzeltmeside şart. Düzenlemeyecek kadar bozmamış.

• Hele ki gfs bir düzeltse artık bir daha hiç bir model bozulmaya yönlenemez. Çünkü kesinleşiyor.

• Şuana kadar iyi olan siklondan daha iyi yararlanıyoruz. Yağış sırasında aşık oluruz o manzaraya

• Son olarak 6-7 Şubat gfs gibi gelirse klâsik 2018 1 mart yaşarız. Sabaha fena olmaya Bir örtü öğleden sonra hiç bir şey.

• Hele ki gfs bir düzeltse artık bir daha hiç bir model bozulmaya yönlenemez. Çünkü kesinleşiyor.

Sabah güncellemesi sıcak senaryo Yusuf.