SİZCE NE YAPMALIYIM ?

• Kendi hayatımda olumsuz anlamda değişmeler yaşıyorum ve ben bu olumsuzluklar devam ettikçe çevremdeki insanları kıskanmaya yelteniyorum ,bu beni yoruyor ama kendimi de bu kıskançlık duygusundan alıkoyamıyorum . Sizce ne yapmalıyım ?

• Resmi Gönderi

Kendi hayatımda olumsuz anlamda değişmeler yaşıyorum ve ben bu olumsuzluklar devam ettikçe çevremdeki insanları kıskanmaya yelteniyorum ,bu beni yoruyor ama kendimi de bu kıskançlık duygusundan alıkoyamıyorum . Sizce ne yapmalıyım ?

Bence biraz daha sade ve açıklayıcı konuşursanız daha iyi yardım edebilirler.

• Yani maddi anlamda bir sorun yaşadık, yaşıyoruz standartlarım düştükçe benim eski standartlarıma sahip olan insanlara karşı bir kıskançlık oluştu içimde( bence gayet doğal) bu kıskançlığın beni yorduğunu ve bu konuda ne yapmam gerektiğini sormuştum .

• Resmi Gönderi

Yani maddi anlamda bir sorun yaşadık, yaşıyoruz standartlarım düştükçe benim eski standartlarıma sahip olan insanlara karşı bir kıskançlık oluştu içimde( bence gayet doğal) bu kıskançlığın beni yorduğunu ve bu konuda ne yapmam gerektiğini sormuştum .

Gayet samimi ve insanoğlunun her zaman yaşayabileceği bir sıkıntı abim.

Hayatta her şeyden kendine bir pay çıkar o payda hem alacağın ders olsun hemde senin hayatta mutlu olabilecegin şeyler olsun..

Bu "şeyler" dediğim sıradan da olabilir,sana ait olabilir,ailecek ucundan tutabileceginiz bir umut olabilir.

Umut varsa kişilerde (daha önce sormuştun) hayatta herşey olasıdır, olabilir.

Daha önceki imkanların belki farkında bile degildin,belki şimdi fark etmiş olabilirsin.

Bizler için herşey mümkündür hayatta.Sevmem dersin seversin,okumam dersin okursun vs vs.

Maddiyat hem en önemli unsurdur ve herşeydir, hemde hiçbir şeydir. Zaman gelir yine aynı günlere dönersiniz . Kıskanmak yaşantını bozacak şekilde olmasın yeter . Aşırı olan herşey zararlıdır abim.

Basit şeyler ile de mutlu olabilecegin gibi,sıra dışı şeyler de mutluluk sebebidir.

Daha önceki standartlarını düşünmeden şimdiki imkanlarına bak bakalım.

Belki de senin başkalarını kiskanmana sebep olacak kadar sıradan değildir.Senin imkanlarına sahip olmayanlar da vardır.

Mesela bir orijinal futbol topu elinde olmayabilir,onun yerine kıldan,yada ipten bir top olabilir.

Sen o topun siradanligi ile oyun oynayıp mutlu olabilir,dostlarınla zaman geçirebilirsin.Burada önemli olan topun nasıl olduğu değil ,topun sana ve sizlere yaşattığıdır.Bilmem nasıl bir açıklama oldu abim.

Varsa bir soru yine elimden geldiğince yazarım .