Trakya Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Teşekkürler

“On ne voit bien qu’avec le coeur. L’essentiel est invisible pour les yeux.”

• Trakya 19 Aralık sisteminden nasıl yararlanacak

• Resmi Gönderi

Trakya 19 Aralık sisteminden nasıl yararlanacak

>>>WinteR<<< Hocamız haftalar öncesinden takip ettigi sistem Ona sormak lazım

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• KaanEmre59 Trakya için yağış durumu çok iyi değil kar göreceksiniz. Ama aşırı bir yoğunluk yok normal yağış söz konusu ve ilerleyen saatlerde İstanbul ve batı Karadeniz orta Karadenize doğru hızlı bir geçiş olacak.

• Resmi Gönderi

Tekirdağ ve Edirne'de etkili olan kar yağışları vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Edirne Keşan'da yoğun kar yağışından d olayı valilik okulları bugün tatil edilirken bir haberde Tekirdağ'ın Malkara ilçesinden geldi. Yağan kar yağışından dolayı kaymakamlık eğitime bir gün ara verdi.

• Yarın doğu Trakya için yoğun kar yağışı vermiş mgm doğru mu

• O zaman yarın Çerkezköy den fotoğraf atarım

• KAR SINIRDAN GİRİŞ YAPTI!

Uzun zamandır, İzinde Olduğumuz daha doğrusu site yönetiminin uzunca bir takibi sonrasında nihayet ki bekledikleri sistem son hızıyla başarılı bir şekilde devam ediyor. Avrupada Uzun Zamandır Pusuda yatan Azor YB Rusya-Ukrayna Kökenli Ülkemizin Karadeniz Açıklarından Balkanlara Kadar Uzanmasıyla ve Ege Bölgemizin Meşhur Adalarında Oluşan Tepki AB Sayesinde Soğuk,Fırtına,Kar,Yağmur Kısacası Bereketi Getiriyor.

Şuan İtibariyle Sistem Son Hızıyla Soğumasını Devam Ettirken Kar İse Sınırdan Girişini Yaptı.

havalarinsesi.com/attachment/1648/

havalarinsesi.com/attachment/1649/

Bizleri Gece Boyu ve Yarın Sabaha Kadar Neler Bekliyor?

Ege, İç Ege ve Marmara, Batı Karadenizin ve İç Kesimlerinde Etkili Lodos Fırtınası Var, Saatteki Hızı 60-75km/h Kadar Ulaşabilir. Ege ve Marmaranın Batısında Şiddetli Fırtınadan Ötürü Ciddi Hasarlar Oluşabilir. Vatandaşlarımızın Dikkat Etmesinde Fayda Var. Gece Saatlerinde Trakya-Marmara Genelinde Etkili Yağışlar Görülecek Bolca Açık Yeşil ve Sarı Kütleleri Görebiliriz. Peki Yağış Kara Ne Zaman Çevirecek? ; Gece Saatlerinden Sonra Lodosun Önce Poyraza Daha Sonra Soğumanın Girmesiyle Karayele Çevirecek ve Trakya Genelinde Kar Yağışlarının Başlamasını Bekliyorum, İstanbul İl Genelinin İse Anadolu Yakası Haric Avrupa Yakasında da Gol Haberleri Erken Gelebilir. Anadolu Yakası İse Biraz daha Soğumanın Girmesini Bekleyerek Önce Kuzey İlçelerde Daha Sonra Doğuya doğru Yayıyalarak İstanbul Genelinde Yağışların Kara Dönmesini Bekliyorum.

-İstanbulda Kıyı Kesimlerde Tutucu Bir Kardan Ziyade Yağan ve Hemen Eriyen Bir Kar Bekliyorum, Yinede Hafiften Örtü Olacağını Düşünüyorum. Yüksek Kesimlerde 10cm Yakın bir Kar Beklentim Var. Zira Rakımı Yüksek Olan ve İç Kesimde Olan Bütün İlçelerde Kar Bakımından Daha Şanslı Diyebiliriz. Sistemin En Favori Noktası Tekirdağ ve Çanakkale Hattıdır. Çanakkale İl Merkezinde 10-15 cm Örtü Beklentim Bulunmaktadır. Aynı Şekilde Bursa Balıkesir Civarlarıda Bu Dediklerime Dahil. Trakya Genelinde de 10cm Yakın Kar Alan Yerler Olacaktır. Bu Evrede Belki Birçok Noktada Yada İlçelerde Okullar Tatil Olabilir.

havalarinsesi.com/attachment/1650/

havalarinsesi.com/attachment/1651/

Yağışlar Şuan İtibariyle Egeden Başlayarak Birçok Noktada Siklonun Hareketine Göre İlerliyor Bu Saatten Sonra Radar Takibi Yapmaktan Başka Birşey yok. Birçok Noktada Sağlam Yağışlar var Bu Yağışların Çoğunluğu İç Kesimler Adına Söylüyorum Rakımı Uygun Olan Yerlerde Güzel Bir Kar Yağışı Yapar, Düşük Olan Kesimlerde İse Kky ve Yağmur Haricinden Birşey Beklemenizi Tavsiye Etmem, Marmaralılar ve Trakyalılar Adına Durum Biraz daha Şanslı Umarım Keyifli bir 2 Gün Geçirirsiniz ve Bol Bol Kar Fotoları Atmanızı İsterim, Sadece Havada Kar Görenlerde Olacaktır Elbette Onlarada Sadece Anın Keyfini Çıkarın Diyorum.

*Sistemler Silsilesi Bitmedi! Daha Önümüzde Bir Sürü Sistem Var Takibe Devam, Tekrar Görüşmek Üzere Dostlar*

havalarinsesi.com/attachment/1653/

havalarinsesi.com/attachment/1654/

• Çerkezköy eksi 1°C Kar yağışlı

Kar artık çatıları arabaları çimleri beyazlatti artık yolları beyazlatmaya başladı.

• Resmi Gönderi

Çerkezköy eksi 1°C Kar yağışlı

Kar artık çatıları arabaları çimleri beyazlatti artık yolları beyazlatmaya başladı.

Ne mutlu sana

Gözün aydın olsun

• Resmi Gönderi

Çerkezköy eksi 1°C Kar yağışlı

Gözün aydın Bende atıcam resim video bende silivrideyim

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Çerkezköy hava şu anda 0°C ve kar atıştırıyor.

Ve yarın Çerkezköy de yoğun Kar yağışı olur mu

• Kar atistiyor şuan da cerkezkoyde