Marmara Bölgesi Yorum Konusu { Sorumlusu Estimator }

• Beklediğimden iyiymiş durumlar süper, teşekkür ederim hocam yaşayıp görelim artık hayırlısıyla :)

Benim de bir sorum olucaktı hocam size konumunuzda 15 Ocak'ta kaç cm kar vardı

• Benim de bir sorum olucaktı hocam size konumunuzda 15 Ocak'ta kaç cm kar vardı

İlk gün yollar 1cm kadar bir örtü gördü sabahına yağan yağmurla beraber eridi. Daha da yolda örtü olmadı. Sistem sonunun gecesi araba üstleri el değmemiş yerler 5-6 cm kadar birikim yapmıştı.

:kralice:

• Bizim burası 10 cm tutmuştu ve 23 Şubat sistemindeki örtüyü geçmişti

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Ben kar göremedim hiç umarım bu sistem de görebilirim bu kışıdq karsız kapatmak istemiyorum. :kar: :-(

Usta bak yemin ederim kendimden çok senin kar görmeni istiyorum bu sitede. İnşallah muradına erersin.

:kralice:

• Resmi Gönderi

Y_usu_f bak kardeşim bir kere söylüyorum bunu, ben haritayı yapmışım, tahmini yazmışım, senin 2 tane soruna net cevaplar da vermişim. Rica ediyorum bana gfs ecm icon gem arpege bilmemne haritaları atıp cevabı aynı olacak şeyler sorma. Ben zaten demişim yukarıda diyeceğimi sen neden bana bir tane model atıp yoğun yağış vermiş yanlışım varsa düzelt diyorsun. Verdiyse vermiş o zaman otur bekle yoğun yağışı :)

• Y_usu_f bak kardeşim bir kere söylüyorum bunu, ben haritayı yapmışım, tahmini yazmışım, senin 2 tane soruna net cevaplar da vermişim. Rica ediyorum bana gfs ecm icon gem arpege bilmemne haritaları atıp cevabı aynı olacak şeyler sorma. Ben zaten demişim yukarıda diyeceğimi sen neden bana bir tane model atıp yoğun yağış vermiş yanlışım varsa düzelt diyorsun. Verdiyse vermiş o zaman otur bekle yoğun yağışı :)

Kusura bakma abi özü diliyorum ama bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum özür dilerim şimdiden

• Resmi Gönderi

Cumartesi günü şöyle bir tahmin yapmıştım

Bu şehirlere Edirne, Kırklareli ve Bursa'yı da ekliyorum. Sistemin yıldızının Tekirdağ olacağını düşünüyorum yarım metreyi bulan ilçeler olabilir. Hepimiz için hayırlısı olsun.

Hocam eğer üyelerin şahsi tahminleri konusuna atarsanız hem kaybolmaz hem de gelecekte sorumlu alımı olduğunda sizi ön plana çıkarır başarılı olursanız.

• MGM Bursa’ya yarın için yağmur vermiş sıcaklıkta gündüz 12 gece 10 olarak verilmiş. Eğer bu şekilde olursa yarın ne gündüz ne gece kar değil karla karışık yağmur bile olmaz. Perşembe’ye ise kar vermiş sıcaklığı da gündüz 5 gece 1 olarak vermiş. Perşembe günü de eğer gündüz 5 derece olursa o kar ikonu biraz zor tutar. Ancak karla karışık yağmur olabilir. Yani MGM’nin tahmini doğrultusunda baktığım zaman yağmur en iyi ihtimalle karla karışık yağmur olur. Tabi eğer MGM’nin tahmini isabetli olursa. Ama benim Iphone’nun hava durumunda yarın geceye -1 veriyor. Perşembe’ye de gündüz 3 gece eksilerde veriyor. Umarım telefonun tahmini gerçekleşir. Bu şekilde olursa yarın geceden itibaren kar olur.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Poyraz ().

• Arkadaşlar mgm nin verdiği değerler sıcaklık üstüne konulmuştur sizin takip etmeniz gereken sıcaklık anlık sıcaklık takibi yapın yağış kky olarak başlamaz belki sizin bulunduğunuz konuma direk kar olarakta düşebilir iyi günler

...

• Zaten MGM’nin sıcaklıkta yanıldığı çok kez biliniyor. Geçen sistemde Cumartesi gününe 6 derece vermişti ve yağışın yağmur olarak başlayıp geceye doğru kara döneceğini öngörmüşlerdi. O gün bütün gün sıcaklık 2-3 derecenin üzerine çıkmadı ve yağış saat akşamüzeri 5 civarı direk yoğun kar olarak başladı. Enes_1 Dediğiniz doğru.

• Benim bu sistemde umudum karayel. Karayelin sıcaklığı birden sert düşürme özelliğine güveniyorum. Yoksa eğer karayel olmasa bu sistemden hiçbir şey çıkmaz kıyı ve alçak kesimler için. Karayelden dolayı bir umut.

• Herkese tekrardan merhaba

Sisteme bu geceden itibaren kavuşuyoruz

Şimdi benim konumuma saat kaçta başlar sorusunu geçelim bu sistemde neler yapmamız gerektiğini anlatmak istiyorum

1-) Radardan yağış takibi yapacağız Radar linki: https://www.mgm.gov.tr/sonduru…?rG=img&rR=34C&rU=ppi#sfB

2-)Anlık sıcaklık takibi (Buna Mgm 'den bakacağız sistemimizde sıcaklık çok sınırda olduğu için bunu takip etmek zorundayız sadece kendi konumunuza değil diğer konumlara da bakın Örneğin: İstanbul'daysanız Edirne ve Tekirdağ'ın sıcaklığına da bakınız)

3-)Canlı Kamera takibi :Trakyalılar Balkan ve sınır kapılarına İstanbullular ise Tekirdağ Silivri ve Çatalca'yı takip etmeliler

4-)Düşük beklenti :Hiç kimse yarım metre kar alacağız beklentisine girmesin beklentinizi konumunuza göre minimumda tutunuz bu sistemde iyi veya kötü sürprizler yaşanacağını unutmayın

Diyeceklerim bu kadar inşallah güzel bir sistem geçiririz