Marmara Bölgesi Yorum Konusu { Sorumlusu Estimator }

• Anca yağıyor öyle işte sıcaklık sorunu var hala ??‍♂️

aynen ya o kadar yağış boşa gitti.Yağan yağış baştan beri tutsaydı rahat 10-15 cm olurdu ama şuan 1 cm bile yok.

• 2018 (2019'da olabilir) olması lazım İzmit'te gece 3 gibi hiçbir şey yoktu, bi kütle geldi 1 saatte her yeri yollar da dahil bembeyaz yaptı gitti yine öyle olmasını umarak ben de umudumu korumaya devam ediyorum bakalım :)

:kralice:

• Hocam ayıptır söylemesi merkez tarafında abdestsiz gezen çok heralde bu zamana kadar 1-2 defa dek gördüm tam.ustimuze gelirken eridi ??? bu arada izmit merkez de sıcaklık sorunu varmi

xx_model-en-323-0_modez_2021021500_18_4976_1 (1).png

Bu geceye ait bir sıcaklık haritası coğu yerde sıcaklık sorunu düzeliyor

• 0 dereceye çakılı kaldı resmen ya inmiyor aşağı inat etti :@:X

• Şu bir gerçek ki bu saatten sonra çok sağlam DEK’ler de vursa sistem ancak orta ayar bir sistem olur. Yani efsane veya istisnai diyebileceğimiz hiçbir yanı söz konusu değil. Şu an benim için sıradanın ötesinde sıradan bir sistem. Dediğim gibi eğer DEK’ler olur da sağlam olursa sıradandan orta ayara yükselmiş olur benim konumum adına. Bursaya dair yapılan tahminler bu sistemde net çuvallamıştır. Bu tarz ifadeler kullanmayı sevmem ama gerçek bu maalesef. Gerçi sadece Bursa değil birçok yer için çok çok iyi olmadı. Kocaeli aynı durumda. Sakarya aynı durumda. Yalova aynı durumda. Balıkesir aynı durumda. Bursa’yı zaten söyledim. Bir tek İstanbul öne çıktı. Ama İstanbul’un da her yeri değil yani. Dolayısıyla yüksek potansiyelli sistem görüntüsünü bize gösteren modeller son anda böyle bir değişikliğe giderek güvenilmez olduklarını açıkça göstermişlerdir. Yanlış anlaşılmasın bu ifadelerin hiçbirisi herhangi bir kişiye, tahminciye dönük değildir. Çuvallayan tahmin yapanlar değil modellerin bizatihi kendileridir

• Hava aşırı soğudu burada,fakat yağış yok.Yağış olduğu zamanda sıcaklık yüksek oluyor.Marmaranın doğusuna ne zaman gelecek bu dek yağışları.Sağlam bi kütle gelse ciddi örtü oluşturabilir.Ama dek yağışı alamıyoruz şuan

• Hocam nerdesin sen şuan yaklaşık 2 derece tüm Kocaeli

hocam benim rakım 37 civarı bişey ama ömerin paylaştığı haritayı dedim.

• Şu bir gerçek ki bu saatten sonra çok sağlam DEK’ler de vursa sistem ancak orta ayar bir sistem olur. Yani efsane veya istisnai diyebileceğimiz hiçbir yanı söz konusu değil. Şu an benim için sıradanın ötesinde sıradan bir sistem. Dediğim gibi eğer DEK’ler olur da sağlam olursa sıradandan orta ayara yükselmiş olur benim konumum adına. Bursaya dair yapılan tahminler bu sistemde net çuvallamıştır. Bu tarz ifadeler kullanmayı sevmem ama gerçek bu maalesef. Gerçi sadece Bursa değil birçok yer için çok çok iyi olmadı. Kocaeli aynı durumda. Sakarya aynı durumda. Yalova aynı durumda. Balıkesir aynı durumda. Bursa’yı zaten söyledim. Bir tek İstanbul öne çıktı. Ama İstanbul’un da her yeri değil yani. Dolayısıyla yüksek potansiyelli sistem görüntüsünü bize gösteren modeller son anda böyle bir değişikliğe giderek güvenilmez olduklarını açıkça göstermişlerdir. Yanlış anlaşılmasın bu ifadelerin hiçbirisi herhangi bir kişiye, tahminciye dönük değildir. Çuvallayan tahmin yapanlar değil modellerin bizatihi kendileridir

Sağlam 2-3 cm birikim yapacak bir DEK alırsak bu sistem "benim için" 3 senenin efsanesi olur açıkcası.

:kralice:

• Valla buraya 16-17 Ocak’ta 15 cm kar yağdı. 2017’den sonraki en fazla kar oydu. Yani benim için son birkaç yılın en iyisi 16-17 Ocak’tı

• Valla buraya 16-17 Ocak’ta 15 cm kar yağdı. 2017’den sonraki en fazla kar oydu. Yani benim için son birkaç yılın en iyisi 16-17 Ocak’tı

evet merkeze o kadar yağdı. konumuma 25 cm yağdı yüksekte olduğu için 16 17 ocakta.

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

çuvallamak kelimesi hafif kalır bursa için tam bir fiyasko. çünkü beklenti yoğun kardı

kocaeli sakaryada bursa gibi ...

kuru soğuka devam.

gece ve yarın dek alırsak alcaz bari 15 cm yağsın 25 30 cm zaten hayal artık

en azından 15 cm görelim dicemde oda zor duruyor ::(:( ,

:((

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)