Marmara Bölgesi Yorum Konusu { Sorumlusu Estimator }

• Ne kadar fark olabilir Allah aşkına bu kadar detaya gitmeyin sanki karadeniz’in ılıman etkisini şehre sürüklüyor.

Çok fark ediyor hocam balkanlardan esmesi lazım kara üzerinden yani denizi gördü mü kırılıyor deniz suyu sıcaklığına bağlı.

• Çok fark ediyor hocam balkanlardan esmesi lazım kara üzerinden yani denizi gördü mü kırılıyor deniz suyu sıcaklığına bağlı.

Tam anlamıyla karayelden esmeli, deniz üzeri ile asla bağ kurmamalı diyorsun. Sanmıyorum poyraza nazaran daha soğuk etki yapıp kar yağdırır yıldız karayel bile olsa.

• Tam anlamıyla karayelden esmeli, deniz üzeri ile asla bağ kurmamalı diyorsun. Sanmıyorum poyraza nazaran daha soğuk etki yapıp kar yağdırır yıldız karayel bile olsa.

Soğuğun geldiği yön önemli diyor

• Tam anlamıyla karayelden esmeli, deniz üzeri ile asla bağ kurmamalı diyorsun. Sanmıyorum poyraza nazaran daha soğuk etki yapıp kar yağdırır yıldız karayel bile olsa.

Sınırda olan sistemlerde öyle hocam. Yok gelen sistemin soğuğu sağlam olur o ayrı yer seviyesi sıcaklığı osu pusu derken gözler sokak lambasında serap görüyor hale geliyorsun sonra. (:

• Soğuğun geldiği yön önemli diyor

Balkanlardan esmeli diyor işte, ona göre rüzgarın denize çarpmaması full karadan kuru kuru esmesi lazım diyor bende yıldız karayelin çok fark yaratmadığını söylüyorum.

• Neyse bunlar değişir sisteme sanki 2 gün kalmış gibi konuşuyoruz 1 haftada günbatısı karayele bile dönebilir sistem gelsin bir hem sistemin - 8 potansiyelide var o oldu mu rüzgarada gerek kalmaz.

• Ha bu arada önümüzdeki 13 ocak sistemi deniz suyu sıcaklıklarını daha da düşürür ondan sonra senin dediğin meseleyi çözedebilir o da var. Fakat ben yıldız karayelin kar anlamında fayda sağlayacağını düşünüyorum.

• Neyse bunlar değişir sisteme sanki 2 gün kalmış gibi konuşuyoruz 1 haftada günbatısı karayele bile dönebilir sistem gelsin bir hem sistemin - 8 potansiyelide var o oldu mu rüzgarada gerek kalmaz.

-8 bile şakır şakır yağmur yapabilir poyrazla ( istanbul ) Kar gerçekten mucizevi bir olay çok farklı şartlar altında yer seviyesine kadar inebiliyor. Kimi zaman -2 yeterli olurken bazen -10 bile sınırda kalabiliyor. Mesela 2021 Şubat sistemi -10 o saatlerde girmiş miydi hatırlamıyorum ama saatlerce yağan kar tutmamıştı su oranı çok yüksekti

Tothenamadı

• -8 bile şakır şakır yağmur yapabilir poyrazla ( istanbul ) Kar gerçekten mucizevi bir olay çok farklı şartlar altında yer seviyesine kadar inebiliyor. Kimi zaman -2 yeterli olurken bazen -10 bile sınırda kalabiliyor. Mesela 2021 Şubat sistemi -10 o saatlerde girmiş miydi hatırlamıyorum ama saatlerce yağan kar tutmamıştı su oranı çok yüksekti

-2 de yeterli olmasının sebebi soğuğun Sibirya kökenli olmasıdır , 850 hpa sıcaklığından alakasız yer seviyesi kar sıcaklıklarında olur. Hele şu 16-17 Ocak sistemi gelsin sonra konuşuruz bakalım nereye evrilecek, modeller şuan karayel öngörüyor o sistemde ama rüzgar yönü daha çok değişir.

• -2 de yeterli olmasının sebebi soğuğun Sibirya kökenli olmasıdır , 850 hpa sıcaklığından alakasız yer seviyesi kar sıcaklıklarında olur. Hele şu 16-17 Ocak sistemi gelsin sonra konuşuruz bakalım nereye evrilecek, modeller şuan karayel öngörüyor o sistemde ama rüzgar yönü daha çok değişir.

Bence gelmez

• Bence gelmez

İhtimaller var eren, gördüğümüzü söylüyoruz. - 9 a kadar inen senaryolar var gfsde. Ortalama -3 - 4 bir kaç gün sonra o ortalama daha da düşebilir istikrar sağlarsa soğuğu vermede.

• 16-18 Ocak tarihleri arasında sistem ve kar bakımından bir beklentim yok. Takibe değmez. Kendimizide yormayalım.