Sohbetimiz Bol Olsun

• Hava Harp tercihim tutunca o kadar sevindim ki mezuniyet balosunda iki askeriye isteyen arkadaş olarak tercihlerimiz tuttu diye deliler gibi eğlendik.

Mülakatlarda cuma günü spor mülakatına girdim mekiği geçtim şınavda kendi hatamdan kaldım ama sporda geçirdim oradaki hatayı.

Psikomotor testine girdim umudum yoktu geçen %40'lık kesimde olduğunu duyunca ayaklarım yerden kesildi gittikçe yaklaşıyorum diye.

Sözlü mülakat geldi binada ilk ben girdim hatta. Soruları cevapladım komisyon başkanı hayırlı olsun dediğinde inanamadım geçtiğime rüya gibiydi.

Sağlık mülakatına girdim 3 gün sürdü ve olur raporu aldım benle birlikte gelenlerin %80'i geçemedi şaşkınlıktan görevli askere 4 kez geçip geçmediğimi sordum 🥲

Sonra uçuşlara çağrı için bekledim sıralama düşük geldi umudum kayboluyordu tam. Bi akşam mesaj geldi çağırıldığımı görünce hayatımda hiç hissetmediğim bir hissi yaşadım arayıp tebrik edenler cart curt.

Gittim ama olmadı. Nasip değilmiş.

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Resmi Gönderi

Uçuşta mı kaldık ArdaAlper

Pek hakim değilim bu konuya, konulara..

Son noktaya gelmişsin büyük başarı..

Tekrar denemeni ve istediğin, sevdiğin mesleği yapmanı çok isterim,isteriz..

Tekrar denemek derim ,tekrar dene ..

Bu iş olur,neden olmasın

• Uçuş testleri vardı işte orda baktım düşündüğümden farklı gidiyor benim için işler abim o yüzden maalesef elendik.

Tekrar denemek şuan aklımda yok açıkçası çünkü gittiğim bölüm tam benim yeteneklerimi ortaya çıkarıyor hoşuma gidiyor burda olmak galiba hayırlısı buymuş

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• Selamın aleykum hayırlı sabahlar :hs: ailesi sabahki çıktıda aynı geceki gibi çok kotu çıkmış bi bakıyım dedim de belki düzelmiştir ama yok aşırı fos kötü

• Selamın aleykum hayırlı sabahlar :hs: ailesi sabahki çıktıda aynı geceki gibi çok kotu çıkmış bi bakıyım dedim de belki düzelmiştir ama yok aşırı fos kötü

Aleyküm selam hayırlı sabahlar öğle güncellemesinde düzelecek gibi bir his var içimde. :kralice: :kar:

• Resmi Gönderi

Selamın aleykum hayırlı sabahlar :hs: ailesi sabahki çıktıda aynı geceki gibi çok kotu çıkmış bi bakıyım dedim de belki düzelmiştir ama yok aşırı fos kötü

Aleyküm selam, hayırlı sabahlar. Gün gün değişir Erdal takibe devam.

• Resmi Gönderi

Selamünaleyküm Hayırlı Sabahlar

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• ArdaAlper bu kadar heyecanlı anlatmışsın sonunu görünce üzüldüm

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• Saadet sende gel tam moda girelim önümüzde uzun yağışlı bir kış var sıcaklık konusunda kar değerlerine inecek güçlü soğuk sistemler silsilesine hazır olalım 🙂 - geçen kışlara nazaran ılık bir kış fakat bol yağışlı bir kış bekliyorum zaman zaman İzlanda kökenli sistemler batı bölge lerimizi etkileyecek ardından doğu Avrupa Balkanlar üzerinden sarkan kutup kökenli soğuk hava dalgalarını uygun basınç dizilimi ile üstümüze püskürterek. Balkan kırın Ataklı bir güçlü soğuk hava dalgası bekliyorum.

- GFS ÖĞLE GÜNCELLEMESİ TOPLANALIM KENDİNE GETİRELİM ŞU MODELİ

• Saadet sende gel tam moda girelim önümüzde uzun yağışlı bir kış var sıcaklık konusunda kar değerlerine inecek güçlü soğuk sistemler silsilesine hazır olalım 🙂

- GFS ÖĞLE GÜNCELLEMESİ TOPLANALIM KENDİNE GETİRELİM ŞU MODELİ

Keşke be kardeşim adam. Et artık şunu yeter allahım sen şahsi tanıyosun konuyu biliyosun amiiin :kralice: :kar: :kar:

• Resmi Gönderi

arkadaslar modellere cok takilmayin modeller her guncellemede kendi hesaplama algoritmalarina gore belirli yuzdelerde sapma payi vererek olabilecek tum hava muhalefetlerini cikti olarak verebilmeyi hedeflerler. paraleller le bunlari cogaltip desteklerler.guncellemeleri seri takip ediyorsaniz misal gfs her 3 guncellemede bir calistirma ciktilarinin yuzdesel olarak yuzde 10 sapma ile bize sunar. ecmwf de bu yok ecmwf daha cok kurumlarin tercihleri icindir surekli en sabit ciktiyi verir. cozunurluk bir miktar dusuktur cunku cozunurluk yukseldikce hata payi yukselir bunlarin algoritmalari bizim kullandigimiz hesaplama yontemlerine gore biraz ters calisiyor. ben gfs takip ederim misal biraz fataziye kacmak isterim extrem durumlar oldugunda sistemin nerelere evrilebilecegini anlayabilmek icin. at yarisinda surpriz at i yakalamaya calismak gibi birsey. hani bir guncellemede verdi bir guncellemede vermedi duzeldi yada sistem kotuye gidiyor gibi algilamayin bunun icin endeksleri diagramlari takip edin. calistirmalar ecmwf disindaki hepsi tum exterm durumlari ve gelecek sistemi bir sekilde yuzdesel olarak sinoptiklerine yansitmak isterler.