Realistic tarafından yazılan gönderiler

burak hocam siz geçen ay gelen sistem için havada görürsünüz dediniz ve o sistemde kıyı kesimler olarak gerçekten havada gördük adı lazım olmayan forumda cm hesabı yapanlar vardı ama tamamen bir hüsrana dönüşmüştü bu sisteme işaret etmiştiniz ve ben kendim kıyıda sahile kuş uçuşu 200-300 metrede oturan birisi olarak söylüyorum sabah bahçemde ölçtüğüm kar kalınlığı tam 45cmdi. Sizi tebrik ediyorum gerçek sistem budur kuvvetli soğuk ve aktif DEK faaliyetleri gerçekten hem görsellik hem kar birikimi hem de ve en önemlisi baraj birikimlerine gayet güzel sonuçlar verdi darısı bir sonraki sisteme diyorum barajlara ilaç niteliğinde böyle bir sistem daha alsak fena olmaz bence :P

Valla hocam ben bu Passat antiliğini anlamıyorum. Önüne gelen şu araca çamur atmasını biliyor. Halbuki sınıf gereksinimlerini en iyi karşılayan araç bence. D sınıfı benim için geniş konforlu ve prestijli araçların sınıfı. Passat kalem gibi araç doğrusu. Konforu yalıtımı malzeme kalitesi on numara. İç hacim olarak ilk sıralarda kardeşi Superble kapışır. Ama bizim yılan apaçi milletimiz sırf 180bg ve iyi yol tuttuğu için 508 insignia mondeo alınmalı diyor. E be kardeşim, performans odaklı düşünüyorsan bu paraya 2.0 C sınıfı bir sürü araç var zaten değil mi? Neden balina gibi arabalarla viraj dönüp laptime yapmaya çalışıyorsunuz değil mi?

Kocaeli Körfez 3 derece Hafif Saf Yağmurlu :) Bu sistem de fos çıkmıştır şaşırtmadı ne Kar gördük ne de Kky gördük işte Kocaeli böyle bir yer tüm tahmincileri yanıltır. Ben yatıyorum 6 saatlik bekleyiş hüsranla son buldu. Bu sisteme pardon sistemciğe fazla anlam yüklemeyin Sibiryayla alakası yok tipik İzlanda

AB sistemleri hep böyle olmuyor mu zaten? GFS genelde başarılı tahminler yapar ABli sistemler için. ECMWF ne kadar ısrar ederse etsin GFS hepsini yanına çeker görürsünüz.

Benim tahminim 850hpada -8 -10 arası bir soğuk görürüz soğuk ve yağışı çakıştıranlar şanslı özellikle Doğu Marmara Batı Karadeniz. Siklonun hareketi de önemli tabii rüzgar yönü ve yağış. Hatta dönüş hareketinden 2. dalga da gelebilir ki gelme ihtimali de yüksek bence potansiyeli var.

UKMOda iş yok bu sene. Abisi dediğimiz ECMWFyle bile pek anlaşamadılar. EPS/ENS/ECMWF Kontrol daha güvenli geliyor bana verinin doğruluğu olarak en azından bir çıktıyla keskin bir dönüş yaptığını görmüyoruz ayrıca daha mantıklı çıktılar görüyoruz bu sabahki ECMWF diyagramda en sıcak çıktıydı keza italya için de en soğuk çıktıydı. Akşamki görüntüler çok önemli 5 günlük vade var. Bu akşam çanak çömlek patlayacak ;)

Tridline kardeşim hıghdlüne den bir alt olması lazım o kadar da boş değildi yani. O döneme göre yani.

Hocam trendline en baz versiyonu biz de Volkswagen araç var oradan biliyorum. Ayrıca Polo Trendline gerçekten donanım olarak fakir B sınıfı araç pek de bir şey beklememek lazım.

Araç senin mi kardeşim ? :)

Araçların ikisi de bizim babam ve annemin üstüne bir de Dacia Duster var ehliyeti öğrendiğim benim üstüme acemilik arabası 1.5 dizel manuel onu da kadraja sokmak isterdim ama görüntüyü bozmak istemedim :)

Al satçı değiliz düz biniciyiz 4 kişilik aileyiz. 8 yıldır Dacia Duster kullanıyoruz. Babam 3-4 yıl yurtdışına çıkacağı için iyi bir araba almamıştı, zaten araç 1-2 sene sadece marşa bastık bakımını yaptırdık binmedik. Şu an 99,350kmde bugün lastikleri değiştirdim. Babam 61 yaşında, bugüne bugün altından sayısız araba geçmiştir. 64 Impala, Nissan Sunny, Daewoo Nexia, Volkswagen Caddy gibi aklıma kazınan bir sürü arabaya binmiştir kendisi. Genelde 5-6 yıldan fazla tutmaz arabaları. Ama şu anki Duster bir ilk 8. Yılını doldurdu ve fazlasıyla eskidi aslında full servis bakımlı ve tertemiz 100bin km ve sigara içmiyoruz 1 parça plastik 1 parça kapı sacı değişti ufak sürtmeden. Yani temiz bir araba. Shell V-Powerdan başka mazot koymadık. Aldığımız zaman fiyatı 48,000₺ idi şimdi sarı sitede 120,000-130,000₺ bir değeri var. Bu durum beni gerçekten üzüyor. Üniversite okuyorum ama hiç huzurlu değilim geleceğim için. Velhasıl babam 2015 yılında dolar bozdurup inşaat sektörüne 2 ayrı yatırım yaptı ve battı diyebilirim. O yıllarda yaptığı bir yatırımın henüz daha yeni tapusunu aldı birisi de belirsiz davalık vaka. Neyse, şimdi o aldığı tapuyu gayrimenkulu sattı yılbaşından sonra aracını yenilemeyi düşünüyor. 2015 senesinde kendisi çok güzel uyarmıştım gel 100,000TLye Skoda Superb alalım keyifle binelim fiyatlar artacak diye. Ama türk aklı inşaattan her türlü kâr ederim diye bana onay vermedi o vakit dolar 3 civarındaydı 53,000$ + 2 arsa bozdu inşaat sektörüne yatırımını yaptı. Şimdi o Skoda Superblerin fiyatı 300k ortalama olarak. Hem iyi arabaya binerdik hem değeri fazla artardı. Artık kısmet önümüzdeki Ocak ayınaymış. Ocak ayında 300-350 arasına premium ve 2015 model üstü aile aracı alacağız. Bu fiyatları verince de Premium Otomatik olmasını istiyoruz doğal olarak. BMW X1 Sdrive 18i Prestige 2017 - BMW 216d Gran Tourer 2016 Luxury Lime gibi iki güzel araç beğendik ama Audide pek baktığımız fiyatlara araç bulamadık keza mercedeste de. Bana önerisi olan var mı arkadaşlar kıstaslar belli. Sarı siteye bakmaya başladım yavaştan.

Ull gücüne baglı - 8 de verebilir - 4 sınırında da kalabilir. Çok kritik bir giriş var bu yüzden kuzey kesim daha şanslı özelikle 3 köprü civarı

Hocam bugünkü gfs rezalet oldu 22-25 salınımı için. Nedir sizin yorumunuz bu konu hakkında. Vade daralıyor ve soğuklar kırılıyor.