HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• cografyaciburak hocayı çok eskilerden beri takip ederim her zaman abartmadan tahmin yapar çokta başarılıdır bence. Bende çok umutluydum fakat olmadı bazen olmayınca olmuyo napalım sağlık olsun

• Resmi Gönderi

cografyaciburak hocayı çok eskilerden beri takip ederim her zaman abartmadan tahmin yapar çokta başarılıdır bence. Bende çok umutluydum fakat olmadı bazen olmayınca olmuyo napalım sağlık olsun

Henüz serüven bitmedi bence biraz sabır. Avrupa yakası kadar hatta yer yer daha fazlası bantlar size de gelecek. Kartal sahil adına bir şey diyemem ama en az örtü yapacak bantlar gelecektir.

• Sistemleri yaşamadan büyük beklentiye girmek nedeniyle bu eleştiriler oluyor. Aslında her sistemde efsane aramak saçma zaten. Çünkü adı üzerinde efsane.Zaten nadiren gerçekleştiği için efsane oluyor. Her kış efsane beklemezsek coğrafyamızı iyi bilerek ona göre kış beklersek zaten hayal kırıklığı yaşamayız. Ve beklemediğimiz derecede etkili büyük bir sistem de gelip destansı enstantaneler ortaya çıkarırsa da tıpkı 87 gibi seviniriz. Ve o yılın kışını da efsane kapsamına alırız.

• Hocam sinyaller olumlumu modeller ısınmayı abarttı diyagram bir hafta önce -10 olan yerler şimdi +10 ne diyorsunuz.

:kas:

• Hocam sinyaller olumlumu modeller ısınmayı abarttı diyagram bir hafta önce -10 olan yerler şimdi +10 ne diyorsunuz.

%50-%50 zaten şartlar.yani sistem cebe girmedi oluşum var azor yükseği yukarı yöneldiği an indirecek.Takip edelim biraz daha.

• hocam bu gece sakarya kıyı kesmi dek den etkilenir mi beklemeye değer mi

• Dek çok fazla takip ettiğim birşey değil şuan. Yeni olasılıklara zaman ayırıyorum . kış bitmedi.. :sessiz:

• Hocam B.Karadeniz buyuk potansiyel kaçırdı ic kesimlere yükseklere yaradı mart için olumlu sinyaller var gibi görünüyor beklemedeyiz takipteyiz hayırlı geceler

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• 23-25 civarı gelecek olan sistem karadenizlileri güldürebilecek potansiyelli bir sistem.Merkezi gelirse bana göre karadeniz meyilli gelecek ama tabi ki tekrar söylüyorum sistem olasılığı hala %50 lerde.Oranı biraz daha yükselince buradan bildiririm sizlere

• cografyaciburak :Bu sistemin -bana göre- gizli kahramanısınız.. Reklamınız fazla olmadı ama 1 ay önceden bildiren birkaç kişiden birisiniz.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Novosibirsk ().

• Bu sistem Cumartesi ve Pazar günü Kocaeli Gölcük adına sıradandı ama pazartesi akşamı başlayan deklerle 2004 kışı kadar kar yaptı (mini değil) bugün gördüğüm pazartesi yaşanan eleştiriler acaba Salı ve Çarşamba günü içinde geçerli mi? Daha sistem bitmeden fazla Burak hocanın üstüne gittiğinizi düşünüyorum. X forumda da Burak hocayı takip ederdim onu eleştireceğim tek konu beğenmeyen üyeliğini iptal etsin sözü oldu ve ona yakışmadı. İyi forumlar sağlıcakla kalın...

• Sistemin kırıntısı bile istanbul genelinde minimum 10 cm kar yaptı bugün itibari ile.Görünen tabloyu sinoptik olarak koruyabilseydik ne demek istediğimi anlayacaktınız ama ne yapalım buna da şükür diyelim..

• Burak hocaya yükselmenin gereği yok. Sonuçta kendisi Mikail as. yeryüzü temsilcisi değil. Sistem anladığım kadarıyla son günlerde gücünü yitirerek geldi diye atmosfere mi sövelim? Kaldı ki gelmiş olduğu haliyle bile gayet tatmin ediciydi. Bunu konumunda yerde bile kar tutmayan birisi olarak söylüyorum. Gösterdiği tepkiye gelince hepimiz insanız, bazen fevri tepkiler verebiliriz. Çokta büyütecek birşey yok, yani oyna devam diyorum. Umarım 1 baba sistem daha alır kışı öyle kapatırız olmazsa da buna da şükür diyip devam etmeliyiz.

• burak hocam siz geçen ay gelen sistem için havada görürsünüz dediniz ve o sistemde kıyı kesimler olarak gerçekten havada gördük adı lazım olmayan forumda cm hesabı yapanlar vardı ama tamamen bir hüsrana dönüşmüştü bu sisteme işaret etmiştiniz ve ben kendim kıyıda sahile kuş uçuşu 200-300 metrede oturan birisi olarak söylüyorum sabah bahçemde ölçtüğüm kar kalınlığı tam 45cmdi. Sizi tebrik ediyorum gerçek sistem budur kuvvetli soğuk ve aktif DEK faaliyetleri gerçekten hem görsellik hem kar birikimi hem de ve en önemlisi baraj birikimlerine gayet güzel sonuçlar verdi darısı bir sonraki sisteme diyorum barajlara ilaç niteliğinde böyle bir sistem daha alsak fena olmaz bence :P