SiberianEagle tarafından yazılan gönderiler

Onu şimdiden kimse kestiremez ortada bir blokaj olup ULL'de olabilir Avrupayada Kaçabilir Sistem Şuraya Buraya Vurur Deme Şansımız Yok Bunu VadeYaklaştıkça Göreceğiz Endeksler Modellere Göre şekillendiği için her an değişebiliyor

Tabiki kesinlik bildirmiyorum sadece bir tahmin bu eğer cok fazla batılı gelmez balkanlardan giriş yaparsa sistem odak noktala buralar olur

Ben ise böyle düşünmüyorum. Yenilenen ve destek gören Azor sayesinde birden fazla salınım alabileceğimizi düşünüyorum. Blokaj olursa da hayır demeyiz birden fazla siklon patlatır artık :)

Siklon oluşursa sıkıntılar büyük olur soğukların kırpılmasından tut siklonun konumuna kadar zaten avrupa riski hali hazırda var Rodos adasında meydana gelen bir siklon İstanbul adına kışı kapattirir

Sistem için sallama tarihi verenler değil bir veri veya analizi olanları dikkate alacam şimdi işlerim

Ara ara bakıyorum sıra batı bölgelerde diyorum

Bu gelecek sistemden sonra daha sesimi çıkarmam en az 1 sene

İnce bir mesaj var burda anlayana sistemin ne kadar güçlü olduğunun kanıtıdır

E tabi. İtalya durumundan tut sistemi Batı Avrupa'ya atma durumuna kadar. Ama ben bu olasılığı düşük buluyorum çünkü endekslerde özellikle Nao'da pozitiflik ısrarı var bu sebeple İtalya'nın batısında yüksek basınç sırtı olası. Azor destekli olacaktır sistemler. Olumlu bakıyorum açıkçası duruma gerçekçi yaklaşmak gerekirse.

Olumlu yön olarak azor fazla doğuda değil bu azorun yatma riskini azaltır ama avrupa koridorunuda açık tutar.

Yabancı forumlardada incelemeler yapıyorum bir çok tahminci ile discord üzerinden görüşme yaptım tam kesin bir analiz olmamakla birlikte bu gelecek olan salınımın uzun soluklu dogu arvrupada kalacağına ve ull şeklinde ineceğine dair tartışmalar yaptık bemim olası büyük bir beklentim sistemin blokaja dönüşeceği

Bu tahminimin bir kaç verisi uzun zamandır face gruplarında görüştüğüm sarpa ait yazıdır kendi öz tahminimle çelişenleri birleştirip karışık bir yazı döktüm ortaya 2-3 gün içerisinde bu sistemin aleyhimize olacak görüntülerini ve kendi analizlerimi anlatacağım.

Evet analiz başlıyor.

Şubat ayı içerisinde büyük bir ssw gözükmüyor.SSW'nin olması için gereken şartlar Kutupta esen rüzgarların tersine esmesi gerekiyor şuanlık öyle bir gözlem olmadığı için büyük bir ssw beklentisi yok.

Vektörün güçlü olması demek Avrasya bölgesinde ciddi kar birikimleri ve buz birikimleri anlamına geliyor yani bu ne demek Polar Vortexin Avrasya kıtasına kayabileceğine delildir.

Atlantik okyanusu üzerinde bir sırt oluşabilir bu sırt oluşumundan dolayı jet akımlarında zayıflamalar meydana gelecektir.Jet akımlarının zayıf düşmesi neticesinde Atlantik okyanusunda kırılmalar olucaktır.Bu kırılmalardan ötürü daha kuvvetli dalgalar oluşacaktır.

Kısa Ve Öz: Şubatın 23'ünden sonra Doğu avrupaya ve Ülkemize sistem inme potansiyali yüksek görünüyor.

Sistemin genel hatları batılı gözüküyor şuanlıl İtalya-Balkan-Trakya

Balkan-Marmara-Batı Karadeniz

Trakya'nın bir Kısmı-Marmara Batı Karadeniz geliş rotaları bu yönde olucak büyük bir ihtimalle

havalarinsesi.com/attachment/8046/havalarinsesi.com/attachment/8047/havalarinsesi.com/attachment/8044/havalarinsesi.com/attachment/8045/