Üyelerin Şahsi Tahminleri

• Gfs batılı verdi sistemi. Yağışı da daha iyi vermiş ama ona rağmen hala zayıf. Kocaeli çok daha şanslı yağış bakımından. Eğer ecwmf de gfs gibi benzer görüntüleri verirse işte o zaman heyecan dorukta olur. Tek sıkıntı şuan yağış.

• Hatta -10 bandında soğuğun sokulmasıyla birlikte eğer güzel yağış yakalarsak örtü bile olur ama şuan yağış sıkıntı gözüküyor İstanbul için

• Benim tahminim İstanbul'da kar olur ancak yağış sıkıntılı olacağından örtü oluşmaz (doğu tarafı daha şanslı.)

• 23-24 Sisteminde sınır olacak yer İstanbul boğaz kesimidir batıya gidildikçe yağış oranı azalır gibime geliyor.

Kışın son atağı da tahminen 7 Şubat civarı geleceğine inanıyorum.

• Şahsi Tahminim gelecek olan 24-25 ocak tahmini için pek bişey kalmadı ya az batılı yada az doğulu bir şekilde gelicek batılı şekilde gelirse ben istanbulda kar bekliyorum sahil kesimleri hariç.Karadeniz adına çok güzel bir sistem güzel cm'lere oynayacak gibi aynı şekilde doğu anadoluda ciddi bir birikim bekliyorum.

Ay sonu sistemi için 24-25 ocaktaki sistem ülkemize giriş yaptığı için sistemden sonra azor üstümüze yatıyor ve ay sonu sistemini öteliyor ay sonu beklenilen sistem 3-7 şubat aralığına kaymıştır o tarihlerde sistem beklentim yüksek şubatın ikinci haftası tekrardan pozitif durumda olacağız sonrasında şubatın 3.haftasında tekrardan ülkemiz soğuk tarafta kalabilr.

????? ????? ??????? ????? ????? ?????????? ???????

• Bakın -10 bandında soğuk girişi olduğu zaman diliminde eğer İstanbul'da yağış güzel olsaydı örtü dahi olurdu. Ancak yağış sıkıntılı İstanbul çevresinde doğuya ilerledikçe. Yağış miktarı dahada artacaktır. Fakat yinede yeterli olmayacaktır. Kocaeli bu sistemde şanslı bir il

• Bakın -10 bandında soğuk girişi olduğu zaman diliminde eğer İstanbul'da yağış güzel olsaydı örtü dahi olurdu. Ancak yağış sıkıntılı İstanbul çevresinde doğuya ilerledikçe. Yağış miktarı dahada artacaktır. Fakat yinede yeterli olmayacaktır. Kocaeli bu sistemde şanslı bir il

Önemli not : siklon Kıbrıs civarı oluştuğu için burdan gelişecek yagışlar sıcak havayı ile beraberinde getirecek.

Şu görüntüde sabah da bahsettim balkanlar üzerinden gelişen yagışlı sistem inişi olsa - 6 lı degerler de kareyel sayesinde kar görürdük ve örtü oluşumu bile olurdu.

Burda siklon batılı gidemeyecegi için güney dogu dogu Anadolu kesimi çok çok şanslı ayrıca onların 850 hpa bandına ihtiyacları yoktur.

• Şu sistemde İstanbula yogun yagış girişi olmuş olsa sıcaklıkları direkt etkiler en az 2 ila 4 derece artırır

• Hocam İmza uzunluğunu kısa tutarsak daha iyi olur. Mesela sadece bir dizesini-satırını bırakırsanız daha iyi olur.

Tabiki hocam

????? ????? ??????? ????? ????? ?????????? ???????