Akdeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Günaydın herkese. Gece burda olamadım. Elektrik kesintisi oldu. Durum pek farklı ilerlemiyor. Gelecek hafta Hatay en kötü havada kar görecek.

Hocam model yorumlamada hep üstün körü cevap veriyorsunuz. Biraz daha detaylandirirsaniz modeli sevinirim

• Resmi Gönderi

Hocam model yorumlamada hep üstün körü cevap veriyorsunuz. Biraz daha detaylandirirsaniz modeli sevinirim

Mesela nasıl detay vermemi istersiniz?

Her güncelleme sonrası detaylı detaylı tahmin yapamam. ECMWFye göre 144.saat soğuk bizde kar yapabilecek seviyede. O AB nin konumu çok önemli bizim için. Hareketine bağlı olarak yağışımızda artış veya azalış gözlemleyebiliriz.

GFS ye göre gün boyu süren bir kar yağışı alabiliyoruz. Söz konusu bir AB hareketi ise son 24 saat bile bir kazık yiyebiliriz. Veya coşabiliriz...

Geçen güncellemelerde de belirtmiştim. Güncellemelerde sadece yağışı ve sıcaklığı konuşabiliriz sadece şu an. Zaten ekstrem bir durum olunca belirtiyorum.

İyi günler dilerim.

• Az ve öz yazalim

Hatay icin benim tavsiyem modellere sali gunu bakin ne gorurseniz o

Alcak basinc olusuyor ama nerde daha belirsiz

Kar icin bence en mantiklisi o.

Bunuda unutmayin

Sibirya dan gelen sistemlerde ben kendim taniklik ettim Hatay i rahat etkiliyor korkunuz olmasin..

Sahsen kafam rahat yagacak allahin izniyle carsamba ve persembe buraya not edin..

• Resmi Gönderi

Altına imzamı atarım....

• Sevgili arkadaşlar herkese iyi akşamlar bugün d.akdeniz havasını zirlerle paylaşmak istedim Osmaniye Kahramanmaraş Hatay şehirlerimizde şuan itibariyle hava parçalı az bulutlu cuma ve cumartesi yağış geçişleri olucak salı günü gelicek olan sistemle sıcaklık düşüşleri ile beraber kky olarak başlayan yağış salı geç saatlerde yerini kara birakicak özellikle Kahramanmaraş kuvvetli kar yağışı alırken Çarşamba gününden itibaren Osmaniye ve Hatay'da bu kar yağışından nasiplenecek Akdeniz'den gelen nemin Kahramanmaraş ve yükseklerinde şiddetli kar yagislarina sebep olurken ake daş gene elektrik kesintilerine ve direk devrilmeleriyle uğraşıcak ( böyle paylaşım olmuş gece) ne diyorsun sahut hocam

• Sevgili arkadaşlar herkese iyi akşamlar bugün d.akdeniz havasını zirlerle paylaşmak istedim Osmaniye Kahramanmaraş Hatay şehirlerimizde şuan itibariyle hava parçalı az bulutlu cuma ve cumartesi yağış geçişleri olucak salı günü gelicek olan sistemle sıcaklık düşüşleri ile beraber kky olarak başlayan yağış salı geç saatlerde yerini kara birakicak özellikle Kahramanmaraş kuvvetli kar yağışı alırken Çarşamba gününden itibaren Osmaniye ve Hatay'da bu kar yağışından nasiplenecek Akdeniz'den gelen nemin Kahramanmaraş ve yükseklerinde şiddetli kar yagislarina sebep olurken ake daş gene elektrik kesintilerine ve direk devrilmeleriyle uğraşıcak ( böyle paylaşım olmuş gece) ne diyorsun sahut hocam

beklentimiz de tam olarak bu yönde. Paylaşımı yapan kim bu arada ?