Akdeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

Üzücü olduğunun ben de farkındayım. Fakat bizim kuraklığımızı zaten asıl çözen kar değil yağmurdur. Bu nedenle gelecek olan yağmura da burun kıvırmanın bir anlamı mantığı yok. Yağışa ihtiyacımız var. Kar yağmur ne gelirse... Ayın 6 sında güzel bir yağmur alacağız. Öncesinde de bölgemizin çoğu kar görecek. 250 metre üzeri müthiş örtü görecek

• Resmi Gönderi

4 Ocak gece basliyor öğlene doğru öğleden sonra yagis yerini kısa süreli yağmura bırakıyor 5 Ocak gece yağış tekrar kar olarak başlıyor 5 Ocak akşamına kadar kar yağışı aralıklarla devam ediyor 6 ocakta soğuk bir tık guclenirse onu da kar olarak alırız ama yağmura bırakıyor bunlar benim tahminim

Şubat*

• Tek temennim yarın öğleden sonraki yağışı kar alalım yaw

• Yarinki yagisi belirliyecek en buyuk unsur bu gece kar yagisimi yoksa yagmur mu bekleyip gorecez insallah kar yagarda hatay rekoru kirar 1953 te 20 cm

Rekor gelirmi

• Bu gece başlatıp yarın öğlene kadar sürdürüyor öğleden sonra sıcaklık sorunu olduğu için kısa süreli yağmur aliyoruz akşam yağış kesiliyor 6 subat gecesi saat 1 de yağış başlıyor öncelikle kar olarak başlıyor sabaha doğru gene sıcaklık sorunu olduğu için yağmura dönüyor da tahminim sıcaklık pek sorun yaratmiycak gibi atmosfer çünkü bu ben geçen sene de dedim atmosfer supriz yapmayı sever hatta Okan ile sabah 5 e kadar bekleyip öğlene doğru kar yagmisti Hatay'da temennim güzel şeyler olması hadi bakalım sistemi yaşayalım

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Sefa kazancc ().

• Bu gece başlatıp yarın öğlene kadar sürdürüyor öğleden sonra sıcaklık sorunu olduğu için kısa süreli yağmur aliyoruz akşam yağış kesiliyor 6 Ocak gecesi saat 1 de yağış başlıyor öncelikle kar olarak başlıyor sabaha doğru gene sıcaklık sorunu olduğu için yağmura dönüyor da tahminim sıcaklık pek sorun yaratmiycak gibi atmosfer çünkü bu ben geçen sene de dedim atmosfer supriz yapmayı sever hatta Okan ile sabah 5 e kadar bekleyip öğlene doğru kar yagmisti Hatay'da temennim güzel şeyler olması hadi bakalım sistemi yaşayalım

Gece kaç gibi başlatmis kar yağışıni

• Resmi Gönderi

Yarinki yagisi belirliyecek en buyuk unsur bu gece kar yagisimi yoksa yagmur mu bekleyip gorecez insallah kar yagarda hatay rekoru kirar 1953 te 20 cm

Rekor gelirmi

Hayır bu çok zor bir ihtimal. Örtüyü kesin konuşamıyorum. Fakat Pazar sabah br yağış girişi var. Şiddetli bir yağış. Kar olarak düşerse hafif bir örtümüz olur..

• Geldik bir sisteme daha yaşayıp göreceğiz bakalım modellerin son dakika değişikliği bizi üzsede yapacak bişey yok en azından yağışımız iyi, karda görürsek tadından yenmez, bir sürpriz olur örtü gelirse coşar hatay her şey olabilir takip edicez örtü olmasa dahi havada tatmin edici şekilde göreceğimize inanıyorum ,artık iş atmosferde dilediğimiz olur umarım.

• Resmi Gönderi

Bu gece başlatıp yarın öğlene kadar sürdürüyor öğleden sonra sıcaklık sorunu olduğu için kısa süreli yağmur aliyoruz akşam yağış kesiliyor 6 subat gecesi saat 1 de yağış başlıyor öncelikle kar olarak başlıyor sabaha doğru gene sıcaklık sorunu olduğu için yağmura dönüyor da tahminim sıcaklık pek sorun yaratmiycak gibi atmosfer çünkü bu ben geçen sene de dedim atmosfer supriz yapmayı sever hatta Okan ile sabah 5 e kadar bekleyip öğlene doğru kar yagmisti Hatay'da temennim güzel şeyler olması hadi bakalım sistemi yaşayalım

Bahsettiğin yağış 6 Şubat gecesi değil. 6 Şubat gecesi soğuk bölgemizden çoktan çekilmiş oluyor. Bu gece biraz zor görünüyor. Bahsettiğim gibi kar geçişi sabaha doğru olacak olursa..