İstanbul'a Kar Geliyor 1985 Kışına Benzeyecek Yalanı

• Resmi Gönderi

Bu kış o kış değil diyen mgm bu dediğine bin pişman olacak inşallah yakında göreceğiz hep birlikte

Hocam adamlar soğuk gelecek ve gelmeyecek demiyorlar sadace haber sitelerinin mgm nin adını vererek haber yapmalarına kızıyorlar

Sizde iyi biliyorsunuz ki mgm en fazla 7 günlük tahmin yapiyor yani uzun vadede sistem geliyor diye şimdiden ortalığı ayağa kaldirmazlar

• Valla son 96 saatte sistem görünürse o zaman 1985 mi 1987 mi 1963 gibi m, olur o zaman kritiği yapılır. Şimdiden doğmamış çocuğa don biçiyoruz. Biz neden böyle bir milletiz acaba?.

• Resmi Gönderi

Haberi yapanlarda sıradan yerel basın değil suni gündem oluşturup suyu bulandırmak ocak ortasında da böyle haber yaptılar mgm açıklama yaptı bizle alakalı değil bu haberler gündem değişsin suyu bulandırmak için yapılan haberler

• Ben MGM’yi uzun yıllardır birinci kaynak olarak takip ederim. Uyarılarını, tahminlerini özellikle kısa ve orta vadede her zaman dikkate alır ve öncelik veririm. Telefonumda da en başta bulunan ve bildirimleri açık olan uygulama MGM’nin uygulamasıdır. Elbette bazen yanılabilirler ama dünyanın en önde gelen kurumları da yanılıyorlar. Bu son derece doğal. Ve en önemlisi MGM çok önemli bir kamu hizmeti sunuyor. Her türlü koşulda ülkenin neresi olursa olsun uyarı yayınlayıp bildiriyorlar o bölgedeki yetkili ve ilgililere. Kimse kusura bakmasın bugün ülkenin herhangi bir yerinde olabilecek sel, çığ, fırtına, hortum vs. gibi kamu güvenliğini tehdit edebilecek herhangi bir meteorolojik olay hakkında kimse MGM uyarmadı diyemez. Bu konuda bence gayet başarılılar. Kendilerini kurum olarak takdir ve tebrik ediyorum. Ben memnunum kendi adıma.

• Bu tarz sansasyonel haberlerle özellikle MGM’nin adını kullanarak yalan bilgi yaymak yanlış olmanın ötesinde aynı zamanda yalancılık sebebiyle bir ahlak problemidir.

• Arkadaşlar devletin resmi kurumuna farklı ithamlar bulunup kırıcı, itici laf söylemlerde bulunmayınız.