HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• Modeller düzelme eğiliminde her şey olabilir bence hocam. Şubat son hafta da ihtimaller artıyor.

• Hocam ben sizin bu sene tahminlerde basarili oldugunuzu dusunmuyom

• Zaten sene sonu affımızı isteriz.Ortam kaotik ve herkes yanılabilir.Bizim de vademiz doluyor artık işler yoğun fazla zaman harcayamıyoruz çoluk çocuk olunca

• Şunu belirtmek lazım şubat konusunda siklonlar derin ve zaten kaotik ortamı daha da belirsizliğe sürükledi..Nerede yanıldık ?

Atlantik üzeri alçaklarla doldu ve pozitif ao aşırıya fırladı.Aşırıdan durumu lehimize çevirmek gün aldı yani 15 i gelecek salınım 20 sine sonra 23-24 üne sonra ay sonuna şimdi de mart hemen başına döndü.Yani sistem kendini topluyor ortam oluştuğu azor başını kaldırdığı an indirecek.Bu da takribi 28-1 gibi duruyor onda da orta avrupaya girerse farklı bir sistem olur batı avrupaya girerse farklı.Yanılmadığım tek konu herkes sibirya derken şubatta sibirya olmadığını arktik bir soğuma gelecepini belirttik.2 ihtimal azor batı avrupadan girerse cephesel sistem ile soğuklar inecek orta avrupaya girerse merkezi karadeniz ve dek oluşumlu sistem inip karadeniz bandı sahiller dahil heryeri vuracak.Bunu da takip edip vedamızı yapacağız.

İyi akşamlar herkese

• Hocam olabilir bn kesinlikle kötü birsey demedim yanlış anlamayın ne olursa olsun sizede tahminlerinizede saygı duyuyorum emek harciyorsunuz

• Hocam olabilir bn kesinlikle kötü birsey demedim yanlış anlamayın ne olursa olsun sizede tahminlerinizede saygı duyuyorum emek harciyorsunuz

Teşekkürler..Eleştiri yerinde olduğu sürece her zaman varım :olumlu:

• Burak hocam

Gfs potansiyel var dedi ama Doğulu geldi

Bu şekilde doğulaması mümkün mü

• Burak hocam

Gfs potansiyel var dedi ama Doğulu geldi

Bu şekilde doğulaması mümkün mü

Mümkün.Atlantik ne kadar derinleşirse o kadar sistemin yönü oynar.Azorun çıkış yeri önemli oraya göre konumlama dikey iniş olacak

• 27-28-1 mart civarı soğuma kıyılar için yetersiz, istanbul sahil kesimi kışı kapanmıştır.iç kesimler mart sonuna kadar kar alabilir tabi ki.kış bitiyor soğumalar biz istanbullular olarak kombi yaktırmaktan başka birşey değil o yüzden artık kar takibi benim için bitmiştir

• 27-28-1 mart civarı soğuma kıyılar için yetersiz, istanbul sahil kesimi kışı kapanmıştır.iç kesimler mart sonuna kadar kar alabilir tabi ki.kış bitiyor soğumalar biz istanbullular olarak kombi yaktırmaktan başka birşey değil o yüzden artık kar takibi benim için bitmiştir

Hayırlı uğurlu olsun (: . Erken pes ettin Burak Hocam, Mart el dondurur bu sene demedi deme :)

• Hayırlı uğurlu olsun (: . Erken pes ettin Burak Hocam, Mart kıç dondurur bu sene demedi deme :)

Şubat sahil için beklentim yok dediğimde de aynısını söylemiştiniz.sahil adına istanbul adına beklentim yok boşa vaade gerek yok.