HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• Resmi Gönderi

eren bey sız anlamadınız benı sanırım.begenmeyen cıksın gıtsın lafı uzerıne bunları yazıyorum..ustelık bunu yazan son 3 yıldır hıc bır tahmını tutmayan bırı yani.valla kusuruma bakmayın bunlar gercek.hakaret yok burada.saygılar

Tutmayınca noluyor inanma sende

• ileri gıttıgım yok..elestırıye acık olun.üst makam alt makamı elstırebılır ama bızler sureklı meee lıcez dıye bır tavır olmaz umarm bu sıtede.bızlerın bır cogubun buraya gelme sebebi zaten bır ıncekı malum sıstede bu tur muameleler.ıyı aksamlar

• ileri gıttıgım yok..elestırıye acık olun.üst makam alt makamı elstırebılır ama bızler sureklı meee lıcez dıye bır tavır olmaz umarm bu sıtede.bızlerın bır cogubun buraya gelme sebebi zaten bır ıncekı malum sıstede bu tur muameleler.ıyı aksamlar

Eleştiriye açığız. Siz görmek istediğinizi görmek istiyorsunuz, konuyu fazla uzatmayın.

• Evet mini 87 demişti ancak mini 2004 deseydi yerinde olurdu. Ancak o da bir şey mi draka95 arkadaş, utanmadan 1929 diyenler bile çıkmıştı. Yine en azından aşırı abartmamış ve mini 87 demiş. Haklısınız ancak bu kadar da üzerine gitmeyiniz. Kendi konumunuz açısından haklısınız. Evet bu sistemde Bursa ilimiz için en şanslı illerden birisi olacak denilmişti. Hatta birçok kar haritasında Bursa ili için 30 cm üzeri tahmini vardı.

Hayır tahmin bu tutar tutmaz havayı insanlar yönetmiyor sonuçta. Benim demek istediğim şey yıllardır başımıza kaç kere geldi böyle olaylar hep başta efsane gözüken sistemler gelince kestane oldu her sene aynı şeyler söyleniyor umut güzel şey ama biraz da gerçekçi olmak lazım sinoptik 87 kışına benzer diye bu kış 87 kışı olsaydı geçen senelerde de olması lazımdı

ki zaten mini 87 değilmiş ki gördüğünüz gibi sistem ortada. Biraz daha bunları göz önüne alarak tahmin yapılamaz mı ? Ayrıca Harunsalman hocam Bünyam'' sürme'' garantici demişsiniz haklısınız ama o 1987 1985 2004 1929 gibi bir sistem bekleyenlerin kar sevdasına verip gülüyordu keşke öyle olsa diye ama öyle bir beklentisi yoktu zaten ki haklı çıktı soğuk zaten 8 9 gün sürüyor. Son olarak Efsane-Semih hoca da efsane olabilir diye söylüyordu yorumlarında ama her zaman temkinliydi. Arkanıza yaslanın, Mini 87 gibi yorumlar görünce insan ister istemez beklentiye giriyor sistem kaybolunca da başarısız olduğunu söylemeyip beğenmeyen üyeliğini iptal etsin demek ne kadar doğru bilemeyeceğim.

• Hayır tahmin bu tutar tutmaz havayı insanlar yönetmiyor sonuçta. Benim demek istediğim şey yıllardır başımıza kaç kere geldi böyle olaylar hep başta efsane gözüken sistemler gelince kestane oldu her sene aynı şeyler söyleniyor umut güzel şey ama biraz da gerçekçi olmak lazım sinoptik 87 kışına benzer diye bu kış 87 kışı olsaydı geçen senelerde de olması lazımdı

ki zaten mini 87 değilmiş ki gördüğünüz gibi sistem ortada. Biraz daha bunları göz önüne alarak tahmin yapılamaz mı ? Ayrıca Harunsalman hocam Bünyam'' sürme'' garantici demişsiniz haklısınız ama o 1987 1985 2004 1929 gibi bir sistem bekleyenlerin kar sevdasına verip gülüyordu keşke öyle olsa diye ama öyle bir beklentisi yoktu zaten ki haklı çıktı soğuk zaten 8 9 gün sürüyor. Son olarak Efsane-Semih hoca da efsane olabilir diye söylüyordu yorumlarında ama her zaman temkinliydi. Arkanıza yaslanın, Mini 87 gibi yorumlar görünce insan ister istemez beklentiye giriyor sistem kaybolunca da başarısız olduğunu söylemeyip beğenmeyen üyeliğini iptal etsin demek ne kadar doğru bilemeyeceğim.

Yanıldığını söylemek çok zor olmasa gerek. Mini değil mininin minisi bile olmadı. Bünyam'' sürme'' hoca da sistemin güçsüzleştiğini söyledi. Ama dediğiniz gibi gelecek dediğinde de temkinliydi. Üyeliğini iptal etsin sözünü hatırlayamadım. Belki espri niyetine söylemiştir. Onu da kendi bilir.

• Resmi Gönderi

Sistemi sipariş edenler sitedeki tahminciler değil. Adam o vadeden gördüğünü yazar modellerde de gayet yansır ama sonuç olarak 1 derece farkla kıyılar 20 30cm kar ı kaçırır. Eleştirirken biraz aklınızı ve mantığınızı kullanın sırf muhalefet olmak için eleştirmeyin. Millet de sistemi sitedeki tahminciler getiriyor sanar tövbe est. akşam akşam.

• Herkese eleştirisi için teşekkür ederim.Bu foruma üye olduğumdan beri özellikle ocak sistemi yaşanırken 14 civarı sistemi çok kuvvetle ilerliyordu.Sistem son 4-5 güne girene kadar 12-13 gğn önceden diyagran ortalaması kaçtaydı ? Ben iddaa ediyorum çoğu amatör tahminci son zamanlar da o kadar ciddi soğuma ortalaması veren diyagram görmemiştir.Sonra modellere yansıyınca herkes cmleri konuşmaya başladı hatta bğnyamin sürmeli dahi kıyılar da 15 cm bulacak sistem bekliyordu.Siz son 3 gün güncellemesinde ne kaçırdığınızı bilmediğiniz için şuan sistem fos diye eleştiri yapıyorsunuz.Şuan alınan kar sistemin en kötü haliyle alınmış hali. Sistem dek ile kuvvetli soğuk ile gelirken italyaya kaçarken ki gücünü hatırlıyorsunuz dimi ? Efsaneyi bizim almamız lazım diyen kişi de aynı şuan ne efsanesi böylw sistem mi olur diyen kişi de.İtalya ya gitseydi bu sistem şuan da italyanlar son yılların en sert sistemini alıyor olacaktı demek istediğimi umarım anlamışınızdır.Ülkemize yol aldığında siklon üst üste patlayınca sıcaklığı iyice sınır noktalara çekti.Özellikle 14 ünü poyraz ile alınca karadeniz nemi ile beraber 850 de modeller dahi yanıldı.Sistem gelmeseydi eleştirinizi haklı bulurdum ama bu denli güçlü sistemin en zayıf haliyle uzun vadeden tarih belirtmemiz de başarıdır.Siz sinoptiği okurken mavilik yeşillik olarak okuduğunuz için ne kaçırdığımızı anlamıyorsunuz.Buna da şükür diyip önümüzdeki sistemlere bakacağız.

• Bu arada sistemi beğenmiyorum diyenler varken sistem tam gücüyle geliyordu trollere yönelik bir tepkiydi o . Eleştiri dozunda güzeldir sizleri seviyorum iyi akşamlar.. size bir tarih daha vereyim 23-25 sistemi de Allahın izniyle %50-%50 şuanda. gelişmeleri aktaracağım

• Bu arada sistemi beğenmiyorum diyenler varken sistem tam gücüyle geliyordu trollere yönelik bir tepkiydi o . Eleştiri dozunda güzeldir sizleri seviyorum iyi akşamlar.. size bir tarih daha vereyim 23-25 sistemi de Allahın izniyle %50-%50 şuanda. gelişmeleri aktaracağım

Burak hoca senı bılen bılıyor agzına sağlık 23 25 sıstemı Allahın ıznıyle 1 metre karla gelır inşaallah

• Herkese eleştirisi için teşekkür ederim.Bu foruma üye olduğumdan beri özellikle ocak sistemi yaşanırken 14 civarı sistemi çok kuvvetle ilerliyordu.Sistem son 4-5 güne girene kadar 12-13 gğn önceden diyagran ortalaması kaçtaydı ? Ben iddaa ediyorum çoğu amatör tahminci son zamanlar da o kadar ciddi soğuma ortalaması veren diyagram görmemiştir.Sonra modellere yansıyınca herkes cmleri konuşmaya başladı hatta bğnyamin sürmeli dahi kıyılar da 15 cm bulacak sistem bekliyordu.Siz son 3 gün güncellemesinde ne kaçırdığınızı bilmediğiniz için şuan sistem fos diye eleştiri yapıyorsunuz.Şuan alınan kar sistemin en kötü haliyle alınmış hali. Sistem dek ile kuvvetli soğuk ile gelirken italyaya kaçarken ki gücünü hatırlıyorsunuz dimi ? Efsaneyi bizim almamız lazım diyen kişi de aynı şuan ne efsanesi böylw sistem mi olur diyen kişi de.İtalya ya gitseydi bu sistem şuan da italyanlar son yılların en sert sistemini alıyor olacaktı demek istediğimi umarım anlamışınızdır.Ülkemize yol aldığında siklon üst üste patlayınca sıcaklığı iyice sınır noktalara çekti.Özellikle 14 ünü poyraz ile alınca karadeniz nemi ile beraber 850 de modeller dahi yanıldı.Sistem gelmeseydi eleştirinizi haklı bulurdum ama bu denli güçlü sistemin en zayıf haliyle uzun vadeden tarih belirtmemiz de başarıdır.Siz sinoptiği okurken mavilik yeşillik olarak okuduğunuz için ne kaçırdığımızı anlamıyorsunuz.Buna da şükür diyip önümüzdeki sistemlere bakacağız.

Sistemin en güçsüz hali oldugu kesin. 4-5 gün önce metreleri konuşuyorduk. Şimdi kimse yanılmadım demesin. Ne yapalım dediğiniz gibi şans bu. Ben tahmini tutmayanların da özür dilemesi gerektiğini düşünmüyorum. Tahmin bu ne özürü. Biz mi belirliyoruz geleceği ? Sizin de uzak vadede Bildiğinizi biliyorum. Diğer forumdan beri takip ediyorum. Ocak sistemi herkes coşmuştu siz temkinli yaklaşınca ocak gitti şubata bakalım deyince sizi taşladılar. Bazı sözlerinizi biraz yanlış bulsam da bence çok başarılı bir tahmindi. Şimdi bu yorumlar yüzünden gördüğü sistemi de söylemez kimse. Sonra tutmayinca laf yiyiyorlar. O zaman herkes son 2 günü beklesin. O zaman yorum yapsın. Geçen hafta ben de emin konuştum beni de taşlayın.

• Herkese eleştirisi için teşekkür ederim.Bu foruma üye olduğumdan beri özellikle ocak sistemi yaşanırken 14 civarı sistemi çok kuvvetle ilerliyordu.Sistem son 4-5 güne girene kadar 12-13 gğn önceden diyagran ortalaması kaçtaydı ? Ben iddaa ediyorum çoğu amatör tahminci son zamanlar da o kadar ciddi soğuma ortalaması veren diyagram görmemiştir.Sonra modellere yansıyınca herkes cmleri konuşmaya başladı hatta bğnyamin sürmeli dahi kıyılar da 15 cm bulacak sistem bekliyordu.Siz son 3 gün güncellemesinde ne kaçırdığınızı bilmediğiniz için şuan sistem fos diye eleştiri yapıyorsunuz.Şuan alınan kar sistemin en kötü haliyle alınmış hali. Sistem dek ile kuvvetli soğuk ile gelirken italyaya kaçarken ki gücünü hatırlıyorsunuz dimi ? Efsaneyi bizim almamız lazım diyen kişi de aynı şuan ne efsanesi böylw sistem mi olur diyen kişi de.İtalya ya gitseydi bu sistem şuan da italyanlar son yılların en sert sistemini alıyor olacaktı demek istediğimi umarım anlamışınızdır.Ülkemize yol aldığında siklon üst üste patlayınca sıcaklığı iyice sınır noktalara çekti.Özellikle 14 ünü poyraz ile alınca karadeniz nemi ile beraber 850 de modeller dahi yanıldı.Sistem gelmeseydi eleştirinizi haklı bulurdum ama bu denli güçlü sistemin en zayıf haliyle uzun vadeden tarih belirtmemiz de başarıdır.Siz sinoptiği okurken mavilik yeşillik olarak okuduğunuz için ne kaçırdığımızı anlamıyorsunuz.Buna da şükür diyip önümüzdeki sistemlere bu kadar süre önceden bilmeniz takdire şayan ancak gücünü son ana kadar kimsenin bilemeyeceğini öğrenmiş olduk kötü bir şekilde tecrübe ederek.

Bir salınım olacağını bu kadar süre önce bilmeniz takdire şayan tebrikler ancak gücünü kimsenin bilemeyeceğini kötü bir şekilde bir kere daha tecrübe etmiş olduk maalesef. Ayrıca ne kaçırdığımızın da farkındayım ancak son yıllarda bunun kadar olmasa da gayet güçlü sistemlerin eriyerek geldiğini çok gördük neredeyse bütün tahmincilerin ağzı yanmıştır bu konuda. Bence atmosfer bu kadar çıldırmışken iklim değişikliği hat safhada iken ve bu soruna bir çare bulamadığımız sürece, Beklemesek te bu ani değişkenleri tahmin edemeyeceğimize göre önümüzdeki dönemlerde yaşayacağımız hava olaylarına karşı yapacağımız tahminlere daha temkinli yaklaşmalıyız. Daha 3 4 yıl öncesine kadar verilerdeki tutarlılık oranı şu andan ne kadar yüksekti siz de bilirsiniz

• 23-25 civarı sistem beklentim var derken sistem süresi belli değil o tarihleri takip edeceğiz.Bu arada tabi ki kimseye hayal satmam öyle olsa ben de ocak sistemlerini şahlandırırdım burada.Ne görürsem onu söylerim yeri gelir sistemcik diye de belirttim zaten.Bu sistem baba sistemdi minimum yararlandık.Bir baba daha olabilir takip ediyorum.

• Yıllardır forumları takip ederim, hiç yazı yazma gereği duymamıştım ama sınırlar bazen çok zorlanıyor. Tahminci arkadaşlarımızı tahminleri tutmadığı için eleştiren, eleştirmek isteyenler için bir kaç kelam etmek istiyorum.

* Elimizde çok fazla tahminci varmış gibi davranıyorsunuz. Olası sistemlerin birkaç hafta önceden ihtimalinin yazılması bile bana göre büyük olay. Bnym Srml 3 hafta önceden Şubat ortasına dikkat çekmiyor mesela.

* Adı üzerinde tahmin yapılıyor. Burada tahmini kısmen tutmayan arkadaşları , bilemedin bilemedin hadi itiraf et diye yazılarla köşeye sıkıştırmak, kişilere nasıl bir çıkar sağlıyor anlamakta zorlanıyorum. Rencide edici yorumlar yapmak, ya da değersiz hissettirmek bizim memleketimizde çok sevilen bir durum sanırım. Bu tutum, insanların şevkini ziyadesiyle kırıyor. Eleştirmek yerine, yapıcı olmayı öneriyorum

* Forumu severek takip eden birisi olarak, herkese selamlar

---