HAVA KÖŞESİ (Coğrafyacının yeri)

• PASTIRMA SONRASI KIŞA MERHABA

izlanda dinamik alçak basıncının avrupayı dolaşması ile ülkemizde beklenecek olan yüksek basınç hakimiyeti doğrultusunda yurdumuzda mevsim normalleri üstü sıcaklıklar görülecek..

Ardından Kasım 2.yarısı ülkemize soğuk salınımı ihtimali artıyor. Bu da kışa merhaba anlamına geliyor artık kombiler kapanmayacak…

• Resmi Gönderi

cografyaciburak

Bekliyoruz arada model takibini de yapıyoruz hocam

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Beklentim de değişiklik yok Kasım öngörüm aynı şekilde devam etmekte.

• Modellere bu ara bakmanıza gerek yok akıllı bilgisayar yükseği gördümü en az 3-5 gün değiştirmez çıktıları bi sağa bi sola verir durur o yüzden güncel ve tahmine değer olması için 3-4 gün dikkate almam çıktıları..Zaten kasımın 2.yarısına hazırlanırken modelin soğuk çıktılara yöneldiğini fark edeceksiniz.

Hatta bir ekleme yapayım kasım 2. Yarısından sonra beklediğim sert sistem muhtemelen doğu avrupa üzerine inecek ancak değişme ihtimali hala çok yüksek o yüzden heveslenmeden takip edelim

• Resmi Gönderi

Modellere bu ara bakmanıza gerek yok akıllı bilgisayar yükseği gördümü en az 3-5 gün değiştirmez çıktıları bi sağa bi sola verir durur o yüzden güncel ve tahmine değer olması için 3-4 gün dikkate almam çıktıları..Zaten kasımın 2.yarısına hazırlanırken modelin soğuk çıktılara yöneldiğini fark edeceksiniz.

Hatta bir ekleme yapayım kasım 2. Yarısından sonra beklediğim sert sistem muhtemelen doğu avrupa üzerine inecek ancak değişme ihtimali hala çok yüksek o yüzden heveslenmeden takip edelim

sen ole yazdinmi biz yinede hevesleniriz burak hocam. gelsin gelmesin ruzgari yeter (:

• Sis başlangıç için etkilidir.Güneşsiz geçen ve bulunduğu yeri soğutan sis iyidir iyi :)

• Bu arada bu akşam Beşiktaş-Trabzonspor maçının oynanmasını beklemiyorum.

• Rüzgar sisin dağılımına yardımcı oluyor uyduda görüntüler sıkıntılı ciddi sis bekliyorum ancak rüzgar şuan için iyi götürüyor.

• Ben modellere 3 gün süre vermiştim yanlıştan çabuk dönmüşler kasım 2.yarısı tam da beklediğim hareketlilikte :) gfs modeli saçmalaya saçmalaya doğruyu buluyor 48 saat önce verdiği 16-17 kasıma bak şimdikine bak :)

Olacak olacak :)

• Ben modellere 3 gün süre vermiştim yanlıştan çabuk dönmüşler kasım 2.yarısı tam da beklediğim hareketlilikte :) gfs modeli saçmalaya saçmalaya doğruyu buluyor 48 saat önce verdiği 16-17 kasıma bak şimdikine bak :)

Olacak olacak :)

15 derece fark var nerdeyse. Fakat şu an tek başına görünüyor gfs.

• cografyaciburak abi kış tahmini ay ortasında demi

salih ne zaman yazacaksın diye merak ediyordum, kış tahminim ay ay gidiyor.Kasım tahminim aynen geçerli şuana kadar da beklediğim gibi gidiyor. Kasım 2. Yarısı kışa başlıyoruz salih tamam mı? Bak not al bunları sonra karışıklık olmasın.

Saygılar