Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Bu tarz sistemlerde Sinop daha bir şanslı oluyor sanki.Batıdan gelen kar yağışını alıyor hem güzel dek alıyor sonrasında yağış doğu'ya kaydığında yeniden iyi yağış alıyor bazen tam ortada olmak artı kazandırıyor😂 sizin düşünceniz nedir Sinop ile ilgili.

Samsun ordu ve sinopun doğusu karadenizin yağış anlamda en şanssız bölgesidir doğuda ise trabzon ve ona yakın çevre ilçeler , buna neden olan birçok faktör var

Bu sistemde sinpopun batısı yağış anlamda gayet iyi

Ama eski ve gelen çoğu sistemde batı kardeniz 80cm doğu karadeniz 90cm alırken samsunun 20 sinpopun 30 alıyordu

Soğuk olarak ama tam tersi karadenizden inen sistemlerde en soğuk bölge sinop oluyor

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Salih61 (20 Aralık 2021 10:06).

• Samsun ordu ve sinopun doğusu karadenizin yağış anlamda en şanssız bölgesidir doğuda ise trabzon ve ona yakın çevre ilçeler , buna neden olan birçok faktör var

Bu sistemde sinpopun batısı yağış anlamda gayet iyi

Ama eski ve gelen çoğu sistemde batı kardeniz 80cm doğu karadeniz 90cm alırken samsunun 20 sinpopun 30 alıyordu

Soğuk olarak ama tam tersi karadenizden inen sistemlerde en soğuk bölge sinop oluyor

Sinop'u daha şanslı kılarken 5 10 cm civarında alabiliriz anlamında dedim 😂 keza dediğiniz gibi çokça yağış gördüm Sinop ince burna değip tekrar denize yükselen ve Bafra'ya inen en son 2013 10 Aralık da 10 cm kar görmüştük galiba.

• selamün aleyküm arkadaşlar Giresun Bulancak tepecik köyüne kar ne zaman gelir bilginiz varmı arkadaşlar rakim 500-600 civari net olarak bilemiyorum ama gene sizin bakma şansınız varsa bakarmisiniz tahmininiz neyse yazarmisiniz teşekkürler

• selamün aleyküm arkadaşlar Giresun Bulancak tepecik köyüne kar ne zaman gelir bilginiz varmı arkadaşlar rakim 500-600 civari net olarak bilemiyorum ama gene sizin bakma şansınız varsa bakarmisiniz tahmininiz neyse yazarmisiniz teşekkürler

Aleyküm selâm

• Sametgdkhd yarın akşam saatlerine konumun ilk kar tanelerini görmeye başlar çarşamba sabah saatlerinde örtü ile uyanırsın

10 ile 30cm arası kar kalınlığı düşer konumuna eğer rakım doğru ise tabi