Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Ben sadece tahmin yapıyorum şu yazdığımi yanlış yerlere çekmeyin rica ediyorum;)

Hafta sonuki gelecek olan sistemde bariz dogulama var her güncellemede ülke sistemi olma yolunda bence 🤲 kaymağı batı yer ona birşey demem zaten ancak tüm ülkeye birşey çıkacak o sistemden benim düşüncem. Arkasından gelen demek ne kelime gelenler 😁😆 onu demiyorum zaten

Salih61

• 2017 den sonra üstünlüğü bizden aldınız... geçen sene çok güzel bir sistem geldi Bu senede 23 sistemin yıldızı siz olacaksınız.

Yaprak döküldü lakin başka baharda çiçek açmak için ;)

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• 22sinden itibaren etkisi altına gireceğimiz sistem hala netleşmesede orta ve doğu karadeniz kıyıları beklentiyi düşük tutmalı hatta doğu karadeniz beklentiye girmemeli. Samsun ucundan kurtarabilir sistem netleşmediği için hala net bir şey diyemiyorum. Ancak iç kesimler özellikle batı ve orta karadenizin iç kesimleri için bulunmaz bir nimet bu sistem. Harika kar yağışları ve birikimleri olabilecektir. Sistemin netleşmesini bekleyelim.

Bu sistemden sonra bir sistem daha olabilir. O sistemde bölgenin doğusuda faydalanabilir. Tabi vade uzun bakalım süreç neler gösterecek

• 22sinden itibaren etkisi altına gireceğimiz sistem hala netleşmesede orta ve doğu karadeniz kıyıları beklentiyi düşük tutmalı hatta doğu karadeniz beklentiye girmemeli. Samsun ucundan kurtarabilir sistem netleşmediği için hala net bir şey diyemiyorum. Ancak iç kesimler özellikle batı ve orta karadenizin iç kesimleri için bulunmaz bir nimet bu sistem. Harika kar yağışları ve birikimleri olabilecektir. Sistemin netleşmesini bekleyelim.

Bu sistemden sonra bir sistem daha olabilir. O sistemde bölgenin doğusuda faydalanabilir. Tabi vade uzun bakalım süreç neler gösterecek

Orta karadeniz iç kesimler derken Tokat Erbaa da etkilenirmi acaba ya bi bakıyorum 60 70 80 cm bi bakıyorum 20 cm çok değişiyor inşaallah tüm bölgelerimiz nasiplenir hayırlısı artik

Fevzi Burak iç kesimlerde hali hazırda 50 cm üzerinde yer yer 1 metreyi bulan birikimler mevcut hafta sonu sistemi ile umarım bir afet yaşanmaz. Son güncelleme de soğuklar Sinop kıyı kesimlerini de içine almış görünüyor. Kıyılarda bile iyi birikim yapar bu haliyle akşam ki ecmwf de nokta koyulur mu ne diyorsunuz.

• Nokta koymak için erken cuma beklenmeli işin içinde siklon var ama gfs gibi gelebilir şu görüntüde icon kaç gündür ısrarcı mesela bu görüntüde bakalım iç kesimlerde evet büyük bir yığılma olacak gibi duruyor. Hayırlısı olsun diyelim.

• Orta karadeniz iç kesimler derken Tokat Erbaa da etkilenirmi acaba ya bi bakıyorum 60 70 80 cm bi bakıyorum 20 cm çok değişiyor inşaallah tüm bölgelerimiz nasiplenir hayırlısı artik

erbaanın rakımı düşük diye biliyorum ve soğuk yeterli olmayabilir sistem hala net değil bakalım

• Nokta koymak için erken cuma beklenmeli işin içinde siklon var ama gfs gibi gelebilir şu görüntüde icon kaç gündür ısrarcı mesela bu görüntüde bakalım iç kesimlerde evet büyük bir yığılma olacak gibi duruyor. Hayırlısı olsun diyelim.

Hocam Bolu'ya yağmasın artık gözünüzü seveyim böyle devam ederse afet boyutuna yaklaşacak merkezde dahi yollarda kalan kalkamayan arabalar var. Fatura ödemeye dahi çıkamadım. Daha yağarsa 1 metreyi geçecek bu gidişle ve halen devam ediyor. Diğer şehirlerimiz alsın.