Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• graphe_ens3_aos5.gif

Bartın Diyagramında sıkıntı mı var o yüzdeler nedir acaba öle? 500hpa -35 -38 lere dayanmış ben mi yanlış görüyorum.

• @snowchaser Hocam Diyagramda sıkıntı oldugunu düşünüyorum çünkü mesela Zonguldak diyagramına bakıyorum bu şekilde göstermiyor senaryo çizgilerini Bartın Diyagramı ip gibi uzamış Gfs ana çıktısında soğuk en fazla 2 gün duruyor oda 15 ile 17 arası gözüküyor Bartında 22 sine kadar nasıl karlı olabilir ah keşke yagsada yagsa yagmasın demem vallahi billahi kar altında kalalım 1 hafta o derece çok özledim o karlı havaları :D

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Atmosfer (9 Ocak 2018 22:44).

• yüzdelik oranlar kar ihtimalini gösteriyor 16sı %40 ayın 22sine kadar devam ediyor bir hayli yüksek ihtimal yağışı yakaladığı an kar dönüşebilir sulusepken olur yada kky olur soğuk fena sayılmaz

• iyi hoş güzelde hocam Yüzdeler Ben bu işten hiç bişey anlamadım şimdi kafam karıştı Gfs ana çıktısı 14-16 arası soğuk gösteriyor -8 -10 sonraki senaryolar -5 -6 da nasıl %40 hatta 17-18 zi gibi -5 felan giriyor ana çıktı nasıl %70 kar ihtimali verebilir çok ciddi bi rakam bu çünkü hiç bir model 17 sina karlı sistem vermezken bizim haberimiz olmadan Bartını Ukrayna ya mı taşıdılar naptılar. :P

• @Atmosfer birde 2m sıcaklığına nak istersen...yanlış bilmiyorsam sibirya kökenli fakat hafifi balkan trakya girişi yapıyor soğuk karadan ve soğuk bir çekirdek 850hpa çok kafaya takma derim :) batı kuzey-batı yönlü..
    yorumu analizci tahmin yazarlarimiza
    bırakalım kardeşim..
    mevlam neylerse güzel eyler..
    tadını çıkartalım biz B)

• Resmi Gönderi

Olanı bu okundu bitti @Atmosfer işin tadını kaçırmadan devam edelim. Çok beğenmediysen diyagramı sitemiz senaryo etmedi, ara ulaş Meteociel sana gereken cevabı verir. Bırak artık lütfen eleştirilerini

• Beğenmemek ne kelime yüregime su serpti bu diyagram umarım bozulmaz.. Bu arada Ben sizin veya forum hakkında bişey demedim neden hemen önyargıya düştünüz onu anlamadım..şuanki konuda eleştiri üstüne bişey yazdıgımıda görmüyorum ve işin tadını kaçırmadan derken neyin tadını kaçırıyorum ben? doğruları söledigim halde he yanlış yere yazdıysamda silersiniz mesajımı uyarımıda yaparsınız olur biter.. bana öle çocuk azarlar gibi muamele gösteremezsiniz.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Atmosfer (9 Ocak 2018 23:10).

• Resmi Gönderi

Çocuğum yaşındasın zaten ama asla uslubum değildir, azarlamak, kırmak,zaten işimizde o değil. Yazdığım mesajı bir daha oku derim.Uyarı ver, mesajımı sil işi asıl işin tuzu biberi. Ben yazacağımı yazarım ne ederseniz edin der gibisin.Burası farklı bir sitedir bunu sende fark ettin sanırım, kimseyle işimiz ve problemimiz olmaz, olmadı.

• Çocugum yaşındasın derken yaşınız kaç acaba ona göre hitap şeklimi degiştireyim size karşı.. Ben Yazacagım derken yanlış konuya yazdıgımı zaten sonradan bildirdim mesajlarımıda silebilirsiniz dedim bunda da bi sıkıntı yok.. Bu sitenin farklı bi site oldugunu bildigim için geldim zaten arkadaşlık dostluk kavramı daha kuvvetli oldugunu gördüğüm ve düşündügüm için bu siteye gelmeye karar vermiştim... bidaha da o tür mesajlar yazmam eger forumun gelecegini etkiliyorsa o yazdıklarım..

• Resmi Gönderi

@Atmosfer
    Mustafa abimiz elli kusur yaşında Bizim en abimizdir dayimiz. Babamız yaşındadır

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• @Sinan Hocam vallahi bilmiyordum ki hiçte denk gelmedim görmedim yaşını Benim Büyüklerime Karşı her zaman saygım sonsuzdur.. Bende 26 yaşındayım ve Karadeniz Çocuguyum bizde Yaşça küçüklere Sevgi Yaşça Büyüklere Hörmet edilir..

@whisper Mustafa Abi Gerçekten yaşını bilmiyordum çok özür dilerim kalbini kırdıysam affola Hakkını helal et..

• Resmi Gönderi

Benden yana veya arkadaşlarımızdan yana asla sıkıntı olmaz. Sadece tek düze mesajların ve eleştirilerin fazlaca. Haklı yanı varmı? Var ama senin veya bizim elimizden gelen bi şeyde yoktur. İsyan etmeden tatlı tatlı şu az veya çok yağar bilemem sistemi, soğuk havaları bekleyelim gelirse de tadını çıkaralım. Yaşım 51 oldu ama senden fazla karda tepişir, çocuklardan fazla sevinirim abim. Bizim sitemizi seçmenden de ayrıca memnun olduk. Sadece sen değil herkesi burada dost arkadaş bilirim,. Her mesajımda abim derim, her mesajı bilhassa görsel ise mutlaka beğenirim. Model ne göstermiş pek önemli değil, ona zaman ayıran ve paylaşan kişiye saygı duyarım.Velhasıl bu mesajlarda konu dışına çıkar ama yazdık bitti gitti. Herkese iyi geceler, iyi bir güncelleme bekliyoruz..

• Eps beya iyi paylaşabilecek olan var mı Tel deyim şuan bulamadım göremiyorum..