Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Merkez biraz zor ama 300 metreden sonrası kar

MGM Kar koymuş yoğun olmak üzere siz kky diyorsunuz Zonguldak Merkez'de 300 rakım üstü yer bir iki yer var.Merkeze düşecek diyen yerler var emin misiniz 300 rakım üstü olduğuna dewpoint yeterli sanki az çok bende yorumluyorum da sizin de fikriniz önemli hocam

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• MGM Kar koymuş yoğun olmak üzere siz kky diyorsunuz Zonguldak Merkez'de 300 rakım üstü yer bir iki yer var.Merkeze düşecek diyen yerler var emin misiniz 300 rakım üstü olduğuna dewpoint yeterli sanki az çok bende yorumluyorum da sizin de fikriniz önemli hocam

İşte ony MGM diyor ben mgm nin yağış grafiği dışında verdiği ikonları takmıyorum 1 saatlik yerel kar geçişinde bile günlük kar ikonu koyuyorlar ben Zonguldak merkezde perşembe günü kar kky bekliyorum gece yağış devam ederse su oranı fazla kar görürsünüz

• Tesekur ederim abi bugun inanilmaz bir soguk vardi burda

• İşte ony MGM diyor ben mgm nin yağış grafiği dışında verdiği ikonları takmıyorum 1 saatlik yerel kar geçişinde bile günlük kar ikonu koyuyorlar ben Zonguldak merkezde perşembe günü kar kky bekliyorum gece yağış devam ederse su oranı fazla kar görürsünüz

Hocam yeter ki kar görelim görsel şölende DEK yağışları olursa olur Zaten Perşembe-Cumaya bağlayan gece yarısı ihtimali yüksek veriyorum. ECMWF'yi de beklemek de fayda var diye düşünüyorum yarın son nokta koyulur sanırım.Sizin fikriniz nedir

• Resmi Gönderi

Hocam yeter ki kar görelim görsel şölende DEK yağışları olursa olur Zaten Perşembe-Cumaya bağlayan gece yarısı ihtimali yüksek veriyorum. ECMWF'yi de beklemek de fayda var diye düşünüyorum yarın son nokta koyulur sanırım.Sizin fikriniz nedir

Konumunuz için son noktayı koydum hocam, profilinize girdiğiniz rakıma bakacak olursam 5 cm'den daha yüksek birikim alma ihtimaliniz yüksek.

• Konumunuz için son noktayı koydum hocam, profilinize girdiğiniz rakıma bakacak olursam 5 cm'den daha yüksek birikim alma ihtimaliniz yüksek.

Hocam 5 cm mi ne diyorsunuz :) havada görsek yeter diyorum ama inşallah bakalım yarın da bir inceleyelim ona göre deriz birşeyler.Az çok ben de yorumlayabiliyorum benden daha iyi bilen hocalar da vardır forumda bakalım hayırlısı.

• Konumunuz için son noktayı koydum hocam, profilinize girdiğiniz rakıma bakacak olursam 5 cm'den daha yüksek birikim alma ihtimaliniz yüksek.

Hocam zonguldak ta yağış oranı yüksek tamam da 5 cm in üstü olmaz bence

• perşembeyi cumaya bağlayan gece ne olacaksa olacak bence çünkü zonguldak ta kar düşse bile su oranı çok yüksek olacak

• Kendimi keserim valla ya 500 yakin rakim bu seferde kara basamazsam?

• Hocam zonguldak ta yağış oranı yüksek tamam da 5 cm in üstü olmaz bence

Bilal hocam ben daha çok Perşembeyi Cumaya bağlayan gece 2-3-4 sularında kar olasılığı veriyorum siz ne dersiniz her şey uygun gibi 2 metre sıcaklıkları 850 Hpa uygun gibi.