Bu Sene Nasıl Geçti

• Resmi Gönderi

Sinan adamsın abi öz eleştiri yapan nadir tahmincilerden

Olması gereken de bu üç tarafı denizlerle kaplı olan bu Ülkemiz de nasıl olurdu kuraklık olacak diye yayın yapan yazı yazanlar düşünsün , kurak iklime nasıl geçeriz bana heceleye heceleye anlatsınlar bari .

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

onurtugtekin23

Teşekkür ederim bu arada , vay be ne büyük sistemler kaçırdık pes dedim bende

• Resmi Gönderi

Sıkı bir çalışma ile seneye virgül atışı sistem ve sistemleri sizlere paylaşmak isterim ,nokta atışlarını beceremedim bu sene .

Yaz ayında iyi bir tatili hak ettim sanırım motivasyon amaçlı!

• Sıkı bir çalışma ile seneye virgül atışı sistem ve sistemleri sizlere paylaşmak isterim ,nokta atışlarını beceremedim bu sene .

Yaz ayında iyi bir tatili hak ettim sanırım motivasyon amaçlı!

İyi tatiller Sinan abi

• kocaeli olarak bu sena gotu basladik ama ocak ve subat ortasindaki kar yagislari ile kiyilar dahil 2 kere hatiri sayilir ortu aldi 150 mt ustu mah ve koy ve ilceler ise 3 kere cok iyi kar aldiki son subat sisteminde 150 mt rakimli mah ve koyler 70 cm devirdi son 4 yilda 2.5 sistemli cok iyi olmayan ama yagdimi iyi kar birakan soguk acisindan beklenti altinda kalan bir yil oldu cok uzun soluklu lodoslu gunler illallah ettirdi simdi sira mart ayinda en azinda 15 cm bir ortu ile kapatabilirsek yili biraz daha dengelemis oluruz malesef 14 subattan baslayip subatin sonuna kadar katlanarak gelecek gozuken soguklar yine cark etti ve cok buyuk bir potansiyeli olan sistemler silsilesini kaybettik tepemizin ustunde halen dahada -24 ler geziniyor .

• Resmi Gönderi

Bir Hataylı olarak bizim için gerçekten kötü bir sezondu.Hiç bu kadar az yağış aldığımızı hatırlamıyorum. Kar konusuna gelirsek ya da o konuya hiç gelmeyelim bu sene kar sınırı 600-700m nin altına düşmedi. Havada bile göremedik...

Pesmans burada da bulunsun

• trabzon olarak kötü hatta akçaabat olarak çok çok çok kötüydü düşünsenize açsınız yanınızdaki herkes yemek yiyor ama siz sadece gözlerinin içine bakıp öylece kalıyorsunuz

• 10 üzerinden 7 veriyorum kendi konumum için. Özellikle eren kısmet sisteminde 40 cm yi gördük

• Benden 10 da 10 puan alabilmesi için en az 3 kez güzel örtü yapabilecek kar yağması lazım ki o olmadı

Bir ocak ortası sistemine 5-6 cm kar oldu

Bir de şubat ortasında ki eren kısmet sisteminde 40 cm kar oldu

• bursa için ocak sistemi merkez 14 15 cm kar aldı. ( otogar tarafı alçak kesimler ova kısmı 7-8 cm kar aldı )

ocak sonundada bi 4-5 cm kar aldık o sistemde istanbul kocaeli sakaryaya yağmur yağmıştı :)

ama çok övülem metedilen şubat sistemi beni hayal kırıklığına uğrattı. vasattı. yağış azdı . merkez 10 cm şehrin ova tarafı 5 cm kadar kar aldı.

yani toparlarsak hatrı sayılır bir kar aldık...idare eder diyelim.

2017 de merkez 40 cmdi. hem daha soğuktu hava yağışta çoktu tabi.

zaten kar sisteminde soğuktan çok yağış önemli.

yağış azsa y eskişehir gibi oluruz 3 cm kar yağar - 15 lerde takılırız :D 20 gündede erirdi :D

kar açısından durum bu. bi 2017 asla değil. normal bir kış diyelim. fena değildi

uludağdanda bahsetmeden olmaz tabi 130 cm kar aldı . bi uludağ için çok kötü bir kar kalınlığı olarak tarihe geçti. tarihinin en az kar yağışını aldı yada 2 . yağmurların azlığından dolayı malesef.

10 üzerinden 6 veriyorum.

böle :)

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().

• Eskiden doğuda müthiş metrelerce kar yağarmış. Bundan dolayıda su sıkıntısı yokmuş. Ama ona rağmen ağaç dikimide yapılmamış. Şimdi ise kurak çöl gibi susuzlukla karşı karşıya kalan doğu bölgesi var. Ayrıca ağaç ekimide toprağın verimsizliğinden olabilir.

evet benim karslı arkadaşım var 33 yaşında karsta doğup büyümüş köyünden aga diyor :) la bizim köye ev boyunca kar yağardı diyor şimdi 30 cm yağıyor diyor :) yada 40 cm diyor . tabi bu dediği olay 1990 lar ve 2000 ler başları

yağışlar az malesef.

• yahu ben hep söylüyorum her zaman adam diyorki çok yağmur yağdı :) tek bir yağmura göre yorum yapıyor adam.

buradaki arkadaşların yaşları ufak pek bilmezlerde yaşıtlarım büyüklerimde vardır.

genele bakacaksın .ben 1996 dan berı uludağa çıkıyorum cocukluğumdan beri babam götürürdü hep babamda 1973 den beri çıkar dağa.

babam diyorki 1978 de rekor karda 4 metre 30 cm oradaymış. 12 metrelik direk var diyor 9 metresi kar altında diyor. oradaki görevli anlatmış bunu babam söylüyor bana. kuytu yer tipiyle yığmış..

dün yağmur muabbeti yaptık gene olm diyor yağmurlar az diyor eskiden hava kapadımı 60 70 saat yağmur yağıyordu diyor şimdi öyle sistemler yok diyor .

şimdi 15 saat yağar durur diyor .doğru dünkü sistem 1 günlüktü

dedim o kadar nasıl yağıyordu o kar

en az 3 metre yağıyor diyordu . abi nolduda 130 cm kara düştük.

ben uludağa çıktığımda oradaki çalışanlarla konuşurum hep adam diyorki kış olmuyor kar yağmıyor diyor.

şu mübarek dağa .3.80 3.90 kar yağıyordu ya.. gerçekten üzülüyorum 20 seneye hiç yağmıycak galiba :((

• Giresun’dan bekliyordum 20 cm oldu bana yeter bu sene batının senesi kim bilir belki önümüzdeki kış Doğunun olur kısmet ama ben yine VİRA BİSMİLLAH! derim

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...