Sohbetimiz Bol Olsun! -Tüm -Sezonlar

• ArdaAlper Windy de bu iki konumu karşılaştırdım hava anlamında rüzgar anlamında oynama var mı diye mesafe uzak değil zaten iki adımlık nokta ama rüzgarda iki konum arası oynama biraz fazla sanki sizce de öyle mi diye sordum iki konum arası mesafe şu kadar 222.PNG

3434343.PNG

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme Merkezi’ne bağlı Sürekli İzleme Merkezi verilerine göre Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde hava kalitesinin tehlikeli düzeyde olduğu ölçüldü.

Bu verilerin ardından Hava Kalitesi İzleme Merkezi’nde Kilimli istasyonu devre dışı bırakıldı ve veriler kaldırıldı.

Öte yandan Kilimli İstasyonuna en yakın konumda olan Merkez ve Çatalağzı istasyonlarında ise hava kalitesinin iyi olması da dikkatlerden kaçmadı.

Bakanlıktan henüz resmi bir açıklama gelmezken istasyonun bu verilerin ardından neden devre dışı bırakıldığı ve kirlilik seviyesinin nasıl tehlikeli seviyeye ulaştığı merak ediliyor.111111.jpg

221988808_1253559325074862_8683534348312121484_n.jpg

zonguldak_zehir_soluyor_h21350_c2a17.jpg

WhatsApp_Image_2021-07-23_at_11.33.48.jpg

• Bir bu eksikti

• İNKUMU PLAJINDA DENİZE GİRMEK YASAKLANDI

Bartın’ın İnkumu plajında dev dalgalar nedeniyle denize girmek yasaklandı. Jandarma, Zabıta ve Cankurtaranlar tarafından vatandaşlar denize girmenin tehlikeli olduğu konusunda anonslarla uyarılıyor.

Bartın’da 3 ayrı noktada Mavi bayrağa sahip İnkumu plajında oluşan dev dalgalar nedeniyle denize girmek yasaklandı. 3 kilometrelik plaj boyunca ATV araçlarıyla devriye gezen Jandarma, Zabıta ve Cankurtaran ekipleri vatandaşlara denize girmemeleri konusunda anonslarla uyarılarda bulunuyor.

İnkumu Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince de sahil kenarındaki direkte “denize girilebilir” anlamına gelen sarı-kırmızı renkli flama indirilerek yerine “denize girmenin yasak olduğunu” belirten kırmızı flama asıldı.

Dalgaların çeken akıntı ve kum kaymasına sebep olması nedeniyle denize girmenin yasaklandığını ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Vatandaşlarımızın can güvenliği için alınan karar doğrultusunda gerek Jandarma personelimiz gerekse Bartın Belediyesi Zabıta ve Cankurtaran ekiplerimiz tarafından vatandaşlarımıza uyarılarda bulunuyoruz. Hiçbir vatandaşımızın can kaybı yaşamamasını temenni ediyoruz. Bartın Belediyesi olarak Zabıta ekiplerimiz ve Cankurtaran personelimiz tüm ekipmanlarıyla görev başında. Vatandaşlarımızdan da uyarılara karşı duyarlı olmalarını rica ediyoruz” dedi.

Uyarılara ve denizden çıkarılmalarına rağmen bazı vatandaşların dalgalı denize girmeye devam ettikleri görüldü.

Öte yandan, tüm uyarılara rağmen denize girmeye devam eden vatandaşlara Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesi uyarınca para cezası uygulanacağı bildirildi.

Öte yandan, Bartın’ın Büyükkızılkum sahilinde denize giren bir çocuk ve bir kadın boğulma tehlikesi geçirdi. Cankurtaranlar tarafından kurtarılan 2 kişi tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Ankara’dan Bartın’a tatil için gelen 14 yaşındaki bir kız çocuğu ve 25 yaşındaki kadın, Büyükkızılkum sahilinde denize girdi. Bir anda dalgaların arasında kalan çocuk ve kadının imdadına cankurtaranlar yetişti. Dalgaların arasındaki 2 kişi cankurtaranlar tarafından kurtarılarak 112 ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Boğulma tehlikesi geçiren 2 kişinin kurtarılma anı cep telefonu kamerası ile saniye saniye saniye kaydedildi.

AW376960_04.jpg

AW376960_07.jpg

• İyice telefon bağımlısı oldum 4 saat geçmiş aradan hala elimde neyse de ne ara 4 saat geçti ben onu anlamadım

• Resmi Gönderi

İyice telefon bağımlısı oldum 4 saat geçmiş aradan hala elimde neyse de ne ara 4 saat geçti ben onu anlamadım

"Akıllı telefon kullanacak kadar akıllımıyız"demişti bir teknoloji uzmanı TV de.Adam haklı bir söz söylemiş Yusuf.

Maalesef bizlerde aynı durumdayız..Yok birbirimizden farkımız diyelim

• Ordu'da az önce kuvvetli bir yağış oldu belime kadar sırılsıklam oldum :coksıcak:

HEDEF HAVA HARP OKULU ✈

• "Akıllı telefon kullanacak kadar akıllımıyız"demişti bir teknoloji uzmanı TV de.Adam haklı bir söz söylemiş Yusuf.

Maalesef bizlerde aynı durumdayız..Yok birbirimizden farkımız diyelim

Bilgisayar kullanmıyorum yarım saat bakayım bilgisayara gözlerim yoruluyor ama telefonda öyle değil akşama kadarda kullansam yorulmuyor gözlerim.