Ecmwf-Gfs -Model Paylaşımı Yorumlama (Sonbahar Sezonu)

• Bize de gelir,model de var diye her şey yolunda gidiyor değildir değil mi?

Son 3-4 günde görünürse nereye derse ama güçlü hâlde,ama zayıflayarak gelir.

Hangi Kasım'da yürek hoplatan sistem aldık ?

Yazmıştım yine yazayım,geçen sezonda karasal iklim ve 1200 e yakın rakimla 20 Kasım'da kar yağışı almıştık.

Sağlam kış diyebileceğimiz aylarımız hala duruyor.Bakalim bekleriz görürüz inşaallah abim

Benim gözüm kasım ayında karda kışta değil zaten abi ama çok kurak geçiyor ne yazık ki -.-

Tothenamadı

• Resmi Gönderi

Abi şaka gibi ya harbiden istikrar abidesi oldu modeller. Dün 240’da gözüken bugün aynı şekilde 216’ya düşüyor, bize gelirken 40 takla atması gerçekten sinir bozucu bir durum. Elaleme göstere göstere geliyor sistem -.-

Bence o sistem zor ve herkese boşuna beklenti oluşturan bir sistemdi. Senaryolardan dahi adam akıllı destek gelmiyordu. Bu kadar kararsız atmosferde ben sistemin gelmemesine şaşırmadım. Aksine İstanbul için beklediğim min. 850 Hpa değeri - 2 ydi. (Hangi konuda yazdığımı hatırlamıyorum.) Daha indi mi takip edemedim çok. Ama görünen oydu yani. Bu sistemde istikrar sağlamasa daha çok tedirgin olmaz mıydık? Veya niye model takip ediyoruz diye tartışırdık. Bu sistemin değişme ihtimaline vs hiç bakmadan konuşuyorum. Bu da değişebilir. 10 günlük süre . Hiç belli olmaz. Ama bu dönemde bilgisayarlar ne kadar gelişmiş olursa olsun atmosferi çözmek o kadar kolay değil. Benim fikrim tamamen.

• Resmi Gönderi

Benim gözüm kasım ayında karda kışta değil zaten abi ama çok kurak geçiyor ne yazık ki -.-

Evet

Hiç belli olmaz. Ama bu dönemde bilgisayarlar ne kadar gelişmiş olursa olsun atmosferi çözmek o kadar kolay değil. Benim fikrim tamamen.

Buna da evet

• İstediği kadar kaçsın o soğuklar en sonunda bize düşecek

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Gronland blokajının uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Kasımın son günlerinde dağılır aralığın ilk haftası toparlanma süreci olur diye düşünüyorum sistem alabiliriz. Atmosfer kaotik bunu unutmayalım.

• Resmi Gönderi

Gronland blokajının uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Kasımın son günlerinde dağılır aralığın ilk haftası toparlanma süreci olur diye düşünüyorum sistem alabiliriz. Atmosfer kaotik bunu unutmayalım.

Şu Grönland'ı bir an önce atlatmamız lazım da. Aralık ilk haftadan önce zor değil mi hocam?