Ecmwf-Gfs -Model Paylaşımı Yorumlama

• Resmi Gönderi

Kasım ayı için bu

cfseu-0-2316.png

cfseu-1-2322.png

İkinciyi paylaşma sebebim - 28 ve altının kapladığı alan.. Dünkü accuweather tahmininde sonbaharın sonuna doğru Kuzey Avrupa'nın kuzeyinde bekledikleri soğumaya dikkat çekmişti. Benim de dikkatimi çekti o yüzden paylaşıyorum cfseu-0-2646.png

cfseu-1-2646.png

• Kasımda kışa merhaba diyip Aralıkta kar zar zor belkide hiç görmeden Ocakta efsaneyi yaşasak nasıl olur :)

• Resmi Gönderi

Şimdi Kasım da kar mı bekliyorsunuz :O

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Kadir hoca Kasım Aralık gibi sistem bekliyor

Her iki ayda ayrı sistem mi bekliyor

Yoksa bir sistem gelecekte kasım mı aralık mı karar mı veremiyor

Bir sistem beklenirse kesin bir tarih aralığı bulunur dimi

Kesin derken kesinlik bizden başkalarına göre yoktur sadece bize özgüdür.

• Resmi Gönderi

Öyle takılıyoruz şimdilik😎

Size serbest

;)

• Resmi Gönderi

mehmet civan şu an amatör meteorolojideki en büyük sıkıntı budur kesinlikle

evet cok var sahutt o yuzden ben site disi hicbir sey takip etmiyorum artik. heleki belli basli tahminleri noktasina virgulune kadar farkli farkli insanlardan okuyup dinledikce keyif alamamaya basladim bu yuzden bunuda biraktim. cunku sitemizde goruyorum bazen icime :sibirya kurdu: dusuyor insan ogluyuz yanilabiliriz. yanilmamak icin kendim tahmin yapmaya calisiyorum birde sitemizdeki bu isi bilen arkadaslarimizin yorumlarini okuyorum o kadar.

hatta ve hatta bazen kucuk tahmin yapacak oluyorum o zaman siteden cikip bu belli basli adamlarin tahminlerine bakiyorum sirf onlarla cakismasin da bende onlarin durumunda gorulmeyim diye

• Resmi Gönderi

bakin su olur ben bunu kabul ediyorum. bir tablo olusmustur senin fikrin biraz radikaldir. tahminine destek icin diger tahmincilerin goruslerini alirsin bu normaldir bunu tahmin yapan herkez bilir yapmiyorsada suan hayatinin bir doneminde yapmistir. ama bunu yaparken zaten ortak bir kanaat olusmustur atmosfer her ne kadar kaotik olsada durum bellidir pozisyonlar bellidir. fakat bu demek degildirki ordan kopya cekiceksin. genel kaniya gore kendi tahminin cercevesini uc noktalarini belirlersin. gerekirse esnetirsin. yada bir kismini kirparsin bunlar olur. ama ben ne gordugumu soyliyim. turkiyede belli basli onde gelen bu isi yapan insanlar var onlardan ne var ordan oraya kopya. arkadaslar 20 senelik sure zarfidir var bu amator tahmin kulturu yemiyosun belli sureden sonra anliyosun yani. hos degil bu. sizlerede tavsiyem kendinizde yanilip kendinizi o pozisyona dusrmeden kendinize gereken ozveriyi gosterin gerekiyorsa risk alin ama copy paste yapmaktan ve yapanlardan kacinin. cunku bu hatalari hepimiz yaptik ama tadinda birakmamiz gerekir. bu yazdiklarim icimizden birine belli bir zumreye degil herkez icin soyluyorum. goruyorsunuz iste artik esimize dostumuza tahmin yapmaktan cekinir olduk. site olarak temennim bu duruma dusmemek ve suana kadarda cok iyi gittigimizide dusuyorum..