Sohbetimiz Bol Olsun

• Resmi Gönderi

bugun nisan i andiriyor hafif serin kapali bir hava var bursada.

selamlar....

Aleykumselam,burada da şimdilik dünkü aksiyon öncesi güneş,sakin ve durgun bir hava var ..Şimdilik böyle, öğleden sonra bir aksiyon var dedi MGM , bakalım neler olacak.

• Her 10 senedi bir 10 sene ileri gider çıktılar. Konumumdaki bir meteorolog söylemişti bunu bana. Buda yani 30 yıllık ortalamanın baz alınması dünya meteoroloji teşkilatının önerisiymiş. Birde şunu söylemişti ''30 yıllık ortalama artık pek bi anlam ifade etmiyor iklimler o kadar değiştiki bundan sonra 20 yıl üzerinden hesaplanmalı''. falan demiştiki bence doğru olan da bu. Düşünsenize son 6-7 senedir dünya en sıcak yıllarını yaşıyor ve 25-30 sene önceki yağış ve sıcaklık istatistikleri ortalamaya dahil edilince gerçek değerden ciddi anlamda sapma oluyor.

• Resmi Gönderi

Selamlar. Bugün bolu'da da düne nazaran bayağı serin bir hava var. Rüzgar kuvetli.

buradada ruzgar sert aslinda boluyu bilirim sogugu serttir.

Whisper evet mustafa abi aksiyon vardi sizin orada sanirim mgm paylasimindada yaziyordu. senden resim video paylasim gelir bugun

• Resmi Gönderi

Her 10 senedi bir 10 sene ileri gider çıktılar. Konumumdaki bir meteorolog söylemişti bunu bana. Buda yani 30 yıllık ortalamanın baz alınması dünya meteoroloji teşkilatının önerisiymiş. Birde şunu söylemişti ''30 yıllık ortalama artık pek bi anlam ifade etmiyor iklimler o kadar değiştiki bundan sonra 20 yıl üzerinden hesaplanmalı''. falan demiştiki bence doğru olan da bu. Düşünsenize son 6-7 senedir dünya en sıcak yıllarını yaşıyor ve 25-30 sene önceki yağış ve sıcaklık istatistikleri ortalamaya dahil edilince gerçek değerden ciddi anlamda sapma olu

katiliyorum. son seneler yasadigimiz mevsim anomalileri bunu kanitlar nitelikte. bunlar hep oluyordu lakin son donemlerde biraz artis oldugu soylenebilir

• Karabük mayıs ayında 28-30 derecelere kadar çıkmasına rağmen bu bile mevsim normallerinin altında bırakmış. Acaba mevsim normali kaç derece

Karabük mayįs ayį ortalama sįcaklįk 1991--- 2020 17.7 derece

Karabük 1981 ----2010 arasį ortalama.sicaklik veri malesef yok baktığımız site de kaydı bulunmuyor .

1981 2010 arası veriyide mgm para karşılığında satıyor 😁

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

• Her 10 senedi bir 10 sene ileri gider çıktılar. Konumumdaki bir meteorolog söylemişti bunu bana. Buda yani 30 yıllık ortalamanın baz alınması dünya meteoroloji teşkilatının önerisiymiş. Birde şunu söylemişti ''30 yıllık ortalama artık pek bi anlam ifade etmiyor iklimler o kadar değiştiki bundan sonra 20 yıl üzerinden hesaplanmalı''. falan demiştiki bence doğru olan da bu. Düşünsenize son 6-7 senedir dünya en sıcak yıllarını yaşıyor ve 25-30 sene önceki yağış ve sıcaklık istatistikleri ortalamaya dahil edilince gerçek değerden ciddi anlamda sapma oluyor.

her 10 senede ileriye atılan çıktılar. ..ortalama sıcaklıkların artışına bağlı olarak mecbur kalınan durum gibi gözüksede. sanki gerçeklerden kaçarmışçasına gibi algı oluşturuyor

örnek şu an yaşanılan havanın 1981 2010 arasına göre normallerde gözükmesi atıyorum 1970-- 2000 arasına göre daha sıcak olması . gibi yada mayıs ayının 1981 2010 a göre sıcak 1991 2020 ye göre normallerde geçmesi .gibi. ..

çıktıya göre normallerde ama aslında eskiye göre sıcak ısınmışız yada ısınıyoruz yahu diyeceğimiz yerde çıktıya göre bak bak normallerde geçmiş dedirten durum :)

kendimizi uyutuyormuş gibi bi bakımada havanın bizim sayemizde kendini güncellmesinin sonucu olarak doğan bir ihtiyaç

özet : ISINIYORUZ.

• Resmi Gönderi

buradada ruzgar sert aslinda boluyu bilirim sogugu serttir.

Whisper evet mustafa abi aksiyon vardi sizin orada sanirim mgm paylasimindada yaziyordu. senden resim video paylasim gelir bugun

Dün Facebook video atmıştım,birde siteye fotoğraf.

Bakmak isteyen olursa,

Bence bakın fena dolu yağışı var görüntüler de.

Sayfamızı takibe alın arkadaşlar,takip edin arada derede :)

Bei Facebook anmelden

Bugun ise bu saate kadar bir şey yok abim..

Dün çok geç verdi uyarıyı aniden geldi dolu yağışı, bugün ise öğle sonu demişti akşam olacak sanırım yağış.

Daha yeni hava kapanmaya, kararmaya başladı Mehmet.

• Anlık Afyonkarahisar da yağış başladı..Yine gürültülü,hızlı, rüzgarlı..

ben afyonu kuru soğuk olarak bilirim reis :)

• Baska yerlerle kıyaslama edemem.

Yağışı da , soğuğu da yeterlidir bence.

esas yağışı kütahya kapıyor . dışlananda uşak şehri :) soğuk olarak afyon feci tabi ^^

• Bu Hafta Sonu YKS Sınavına Girecek Tüm Herkese Başarılar Dilerim

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• bursa 1981 - 2010 arası ortalama sıcaklık. 12 ay baktığımız siteden alıntıdır. mgm malesef vermiyor sitede ufak yanlışlıklar olabilir. genel olarak büyük ölçüde uyuşuyor % 80 90 gibi

5,66,08,613,017,622,024,424,520,615,910,67,3

bursa 1991--2020 arası ortalama sıcaklık kaynak MGM .

5.4

6.59.013.018.122.625.125.220.815.910.77.0