Sohbetimiz Bol Olsun

• tablo eksik geçen sene şırnak cizre 49 .1 dereceyle o sıcaklığı geçti

en yüksek kar kalınlığı uludağ :) 1980 miş bak ben 1978 1979 demiştim.

ben bu mgm nin verisini yeni gördüm ve şaşırdım . uludağ için bazı kaynaklarda 435 cm yazıyor . babam ordaymış . düz yerde 435 cm demişti kuytu yerde 12 metre direk uzunluğu var 9 9.5 metre kar kalınlığı olduğunu oradaki yetkili kişi insanları toplayıp açıklama yapıyormuş. direğim 12 metre uzunluğu var direğin 9 yada 9. 5 metresi kar altında diyormuş buna en yakın kar .2004 3. 88 2017 de 3.70 olması lazım .. 2004 çok ayrı birşey zaten .

ah uludağ ah nereden nereye . 80 ler başka tabi . kış yağışları azaldı böyle oldu 2 metreyi göremiyen dağ haliinegeldi (( insan üzülüyor.

Varsa Paran Cümle Alem Kulun Yoksa Paran Cehennemdir Yolun.... B)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().

• ingilterede en az 1500 2000 kişinin gelecek olan sıcaklardan dolayı ölmesi bekleniyormuş. ..

• Ülkenin doğusu sıcaktan yanıyor haberlerde görmedim sanki istanbuldan ibaret türkiye arkadaş. bu kadarda duyarsızlık olmaz. 50 derece olsa yine haberlere konu olmucak .

Ülkenin doğusunda nerdeyse 1 aydır aşırı sıcaklara maruz kalıyoruz ama kimsenin umrunda değil. Haber bile olmuyor. Türkiye batıdan ibaret değil. Her şey İstanbul, Ankara, İzmir demek değil. Siz ülke derken sadece batıyı anlıyorsunuz galiba. Aynen devam aferin… doğudan bir vatandaş böyle bir yazı paylaşoğ veryansın etmiş.

• bugün paylaşılan 50 derecelik sıcaklık dündü bugündee bakıldı yine 50 derece olmuş.. geçmiş günlerdede 50 derece son 4 gün 50 derece 12 temmuz 49.8 yazıyor. bunda bir anormallik olduğu belli hata var. hergün 50 derece : D iyimiş be

• selamun aleyküm hayırlı geceler. kış hemen gelse de birlikte GFS takip etsek

🇹🇷

• Resmi Gönderi

selamun aleyküm hayırlı geceler. kış hemen gelse de birlikte GFS takip etsek

Aleykumselam abim, hayırlı geceler,hoşgeldin..

Yanlız değilsin abim :)

• Çanakkale Poyraz'ın en güçlü estiği yerdir. Bursa Lodos'un en kuvvetli estiği yerdir. Karayel Trakya. Yıldız İstanbul. Poyraz etkili olduğu ve olacağı için Çanakkale hep esintili...

bir hava tahmincisi bunu paylaşmış. bursa lodosu hakkında haksız sayılmaz. 20 cm karı 3 4 saatte eriten lodosu bursada görebilirsiniz :) dip not : eskisi gibi kuvvetli esmiyor 2015 deki lodos efsaneydi aman yarabbi. öyle birşey yok eskişehireden yeğenler gelmişti ocak ayıydı sanırım gece. korkmuşlardı lodos binayı yıkacaktı :) . ben bile tırstım yani 1 hamlesi 130 km hıza ulaşmıştı. bi dahada öyle esmedi diye hatırlıyorum. burasalı forumda varsa anlar beni ...2006 daki falan korkunçtu bunlar

babam geldi sonra eve dedim lodos nasıl baba memnun ettimi seni diye sordum .. ortalığı koparcak dedi . keşke bu lodosun yerine poyraz esseydi hep . ama işte iklimi böyle .

Mesaj 5 düzenlendi, son düzenleyen SameT. ().