Sohbetimiz Bol Olsun

• Merhaba havalarınsesi sitesi üyeleri ben Sosyal bilgiler öğretmenliği 1. sınıf öğrencisiyim öğretmenimiz Genel Fiziki Coğrafya dersinde ödev olarak "Manisa ilinin sıcaklık ve yağış(son 10 yıl) grafiğini excelde hazırlayınız" adlı konuda ödev verdi ve benim Manisa ilinde son 10 yıla ait sıcaklık ve yağış verilerine ihtiyacım var bu verilere nasıl ulaşabilirim yardımcı olabilirseniz çok güzel olur şimdiden çok teşekkür ederim

İyi geceler Samet! Biraz geç saat ama yine de:) Benim de alakalı bir konuda bir projem var, onun için meteorolojik veriye ihtiyaç duyuyorum. Bu konuyla alakalı MGM'nin sistemi bu oluyor: mevbis.mgm.gov.tr. Anladığım kadarıyla üniversitelerden bir yazı ya da benzer bir şey aracılığıyla ücretsiz şekilde ulaşılabiliyor. İşine yararsa ne mutlu! Ancak (iyi) çalışıyor mu emin değilim, ben de henüz kullanamadım.

Açıklamak gerekirse bu sistemde her türlü veri var MGM tarafından saklanan, istediğini de bulursun eminim.

• İyi geceler Samet! Biraz geç saat ama yine de:) Benim de alakalı bir konuda bir projem var, onun için meteorolojik veriye ihtiyaç duyuyorum. Bu konuyla alakalı MGM'nin sistemi bu oluyor: mevbis.mgm.gov.tr. Anladığım kadarıyla üniversitelerden bir yazı ya da benzer bir şey aracılığıyla ücretsiz şekilde ulaşılabiliyor. İşine yararsa ne mutlu! Ancak (iyi) çalışıyor mu emin değilim, ben de henüz kullanamadım.

Açıklamak gerekirse bu sistemde her türlü veri var MGM tarafından saklanan, istediğini de bulursun eminim.

Merhaba iyi geceler çok teşekkür ederim burayada kendimce bir mail gönderdim ama henüz cevap gelmedi umarım istediğim veriye ulaşabilirim internette bu veri hiçbirşekilde yok gibi

• Resmi Gönderi

Bir sosyal deney ..

Çok yetenekli olsanız bile fark edilmeyebilirsiniz ...

"Bir kemancı New York metrosunda 45 dakika boyunca çaldı.

Bir avuç insan durdu, birkaçı alkışladı ve kemancı yaklaşık 30 dolar bahşiş topladı.

Kimse bunu bilmiyordu ama kemancı dünyanın en iyi müzisyenlerinden biri olan #JoshuaBell di.

Joshua o metroda, 3,5 milyon dolar değerindeki kemanıyla şimdiye kadar yazılmış en karmaşık parçalardan birini çaldı.

*

Joshua Bell metroda çalmadan iki gün önce Boston'daki bir tiyatronun biletleri tükenmişti ve koltukların ortalaması 100 dolar civarındaydı.

*

Bu deney, sıradan bir ortamda olağanüstü olanın parlamadığını ve çoğu zaman gözden kaçtığını ve değerinin bilinmediğini kanıtladı.

*

Her yerde hak ettikleri takdiri ve ödülü alamayan parlak yetenekli insanlar var. Ancak kendilerini değer ve güvenle donattıklarında ve kendilerine hizmet etmeyen bir ortamdan uzaklaştıklarında, gelişir ve büyürler.

*

İçgüdüleriniz size bir şeyler söylüyor. Eğer bulunduğunuz yerin yeterli olmadığını söylüyorsa onu dinleyin!

*

Takdir edildiğiniz ve değer gördüğünüz yere gidin.

Değerinizi bilin.

Alıntıdır

Screenshot_20231208-033627~2.png

• Resmi Gönderi

Selamunaleykum hayırlı sabahlar hayırlı cumalar

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Selamunaleykum hayırlı sabahlar hayırlı cumalar

Aleykümselam,hayırlı cumalar :hs:

Aleykümselam,hayırlı günler hayırlı Cumalar herkese

• Resmi Gönderi

Eminem

Sen işi bilen birine benziyorsun gibi aramıza katılmak ister misin ?

• Resmi Gönderi

Teşekkür ederim hocam. sizce hangi tarihin sistemidir ?

1015 sanki 2004

• Resmi Gönderi

archives-2015-1-6-12-0.png?

:coksoguk: :kralice:

Neler neler yazamışız biz be