Kış Basliyor

• Resmi Gönderi

önce Aralık dı sonra ocak oldu şimdide şubat oludu sonrası zaten yaz

Türkiye de kış ayları ne zaman ?

Aralık aldık Cat pat ,Ocak geldi önümüzde de var birşeyler.Subat ise uzaktan hoş görünüyor denmiş.

• Ocak ayı hüsran gibi duruyoruz şubat ayı neler olacak acaba

• Hocam selam .bilgi ve tahminlerinizi bekliyoruz .tsk iyi günler

• Neden tüm kadim tahminciler sessizleşti, bu işin de mi keyfi kalmadı acaba? Yeni yetişen heyecanlı birileri de pek yok, mevcutta olanlar da suskun mu suskun... Amatör tahmincilik umarım bu şekilde devam etmez ve eski coşkulu günlerine geri döner...

• Neden tüm kadim tahminciler sessizleşti, bu işin de mi keyfi kalmadı acaba? Yeni yetişen heyecanlı birileri de pek yok, mevcutta olanlar da suskun mu suskun... Amatör tahmincilik umarım bu şekilde devam etmez ve eski coşkulu günlerine geri döner...

Biri bir tahmin yapıyor. Gelmeyince sanki o getirmemiş gibi taşa tutuluyor.

Olacak dediniz olmadı ?

Yağmadı ?

Balkonumda niye 30cm yok?

İnsanların niye heyecanı kalsın ki ? Kullanılan verilerin tutarsızlığı bir ayrı dert zaten.

Tahmincilerin hatası yok mu ? Var.

Uğraştığımız olayın (atmosfer) meselesi zaten kaotik olması. Ecek-acak tarzı kesinlik belirten cümlelerden kaçınmayanlar, 3 gün öncesinde uzun vadeli tahmini mgm harici keşfeden ''aa böyle böyle uygulamalar varmış veriler varmış haydi oradan bakalım'' diyenlerin diline düştüler.

Eskiden yaygın değildi bu işler. İnt yaygın olmaya başladıkça, kullanım sayısı arttıkça art niyetli insanlar da arttı.

İnsan yaşı da arttı tabi, çoluğa çocuga karışan nice tahminciler emekliye ayırdı kendini.

Yıllardır takip ediyorum. Ne eleştiriler gördü bu gözlerim. Kendi çevremden dahil geldiği oldu.

Emre bey bizlerin de normal hayatta işleri var sizler gibi. Bu işi hobi olarak yapıyoruz. Sırf işimiz meteoroloji olsa sırf bu işe odaklı olsak başka yerlerde başka şekilde bu tür hava olaylarının detayını yazar çizerdik.

Bizlerin de eline gelen veriler hep sınırlı zaten hava olayları değişken kesinlik yok. Uzun vade için atmosfer verileri 5 gün iyiyse 6 gün bozmakta kalan bu 5 gün bizim size sunduğumuz tahmindir.

Geçen Burak hocamız da son gün verileri ile tahmini alt üst oldu. Yani bunda yargılanacak bişi yok hava olaylarında elle tutulan bir veri yok.

Anlyaşınız için teşekkür ederim hayırlı günler dilerim

• Emre bey bizlerin de normal hayatta işleri var sizler gibi. Bu işi hobi olarak yapıyoruz. Sırf işimiz meteoroloji olsa sırf bu işe odaklı olsak başka yerlerde başka şekilde bu tür hava olaylarının detayını yazar çizerdik.

Bizlerin de eline gelen veriler hep sınırlı zaten hava olayları değişken kesinlik yok. Uzun vade için atmosfer verileri 5 gün iyiyse 6 gün bozmakta kalan bu 5 gün bizim size sunduğumuz tahmindir.

Geçen Burak hocamız da son gün verileri ile tahmini alt üst oldu. Yani bunda yargılanacak bişi yok hava olaylarında elle tutulan bir veri yok.

Anlyaşınız için teşekkür ederim hayırlı günler dilerim

Bilmez miyim canım kardeşim. Öyle sanıyorum ki, Türkiye'de internetteki amatör meteoroloji sevdası oluştuğundan beri takip ediyorum, sanırım 2004 civarlarından beri, o zamanın CNN Türk'ündeki meşhur yorum kısmından (artık hiç bir haber sitesinde öyle bir özgürlük yok- sadece twitter var), Efsane-Semih kardeşimle ArifTarif'in tatlı atışmalarına kadar...

Zaten bu işin güzel ve zevkli tarafı hobi olması, aksi taktirde iş olur ve sizler için farklı bir sorumluluk ve stres oluştururdu. Benim her türlü tahmine, ki adı üstünde tahmin, anlayışım, hoşgörüm ve saygım sonsuz. Dile getirmek istediğim ve sorguladığım; şu anda belli başlı tüm forumları takip etmeme rağmen o eski heyecanı, öne çıkan tahmincilerin bu hobiye adanmışlığını göremiyorum. Bu belki zamanımızın şartlarının getirdiği bıkkınlık veya belki de ilginin azaldığının göstergesi.

Cesaret ve adanmışlık olmazsa bu hobi yaşayamaz. Varsın tutmasın, yanlış tutsun, ama yılmadan ve çekinmeden düşünce ve tahminlerini bağıra bağıra söyleyen parlak gençler çıksın. Hepimiz de onları destekleyelim, yeni Coğrafyacı'lar, EfsaneSemih'ler ve ArifTarif'ler çıksın.

Herkese selam ve sevgilerimle...

• Moderatörlerden ricam tahmincilerin sayfasını yorumlara kapatması... Ön sayfada görünce Semih Bey yorum yaptı diye heyecanlanıp nelerle karşılayoruz. Teşekkürler

• Kimse yanlış anlamasin Forum geçmişene lafım yok ama buraya ben dahil çoğu kişi Efsane-Semih için geliyor ve Semih beyin bı açıklama yapmaması ister istemez hayal kırıklığı içinde öfke olarak yanlış şeyler yazılıyor bı yazımdan yanlış anlamayın sadece görüşüm