6-7 OCAK SOĞUK ATAK 2

• 2. Soğuk atağı bu tarihlerde bekliyorum, önceki atakta azorun sırtından gelen alçak basınç ile malesef ciddi soğukları kaçırdık bu sefer yine salınım var ancak Avrupa faktörü olabilir ilk oraya kayabilir ancak endeksleri takip edeceğiz daha süreç uzun kuzeybatı kesimlerimizi yine de etkileyebilecek bir salınım olacak.Gücü olarak eğer sistemi alırsak soğuk sıkıntısı beklemiyorum haydi bakalım ilk konumuz hayırlı olsun B) B)

• gol istiyorum gol vardı bir ara

kar istiyorum kaaar 50 cm kar

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

•                          !! DİKKAT !!

Kuvvetli belki de yılın en şiddetli soğuklarına an itibari ile 15 gün kaldı.

•                          !! DİKKAT !!

Kuvvetli belki de yılın en şiddetli soğuklarına an itibari ile 15 gün kaldı.

Tekrar 7 Ocak mı hocam?

• Tekrar 7 Ocak mı hocam?

Neden olmasın.Onu güzelleştiren siklon oluşumu ile yağışın artması oldu.Şimdilik soğuğu kesinleştirelim.

• Konu açılımında ki yazıya ek olarak avrupa üzerinden gelecek salınım.Avrupa ya ciddi soğuklar akacak mutlaka pay almamız lazım

• hocam orta avrupa üzeri gelirse batı sistemi olur gibi oluşacak siklonun konumundan dolayı. Detay ama yazmak istedim düşüncemi.

• Hocam kuzey batıya kadar olan bölüm etkilenir diyorsunuz, orta ve doğu karadenizin de pay alma şansı nedir, öngörüleriniz nedir

• Çok bariz şekilde soğuk hava etkisine gireceğiz bu tarih ocak ilk haftasının sonu olacak gibi.tarihler ileri geri yapabilir ancak iyi soğuk gelecek.Mb biraz farklı çıkınca soğuk öteleniyor .Kötü bir durum yok 6 saat arayla her güncelleme farklı çıkıyor takılmayın ortalamaya göre güzel günler yakın.6-7-8 civarını takip etmeye devam eden modeller vermiyor diye üzülmeyin uykusuz kalacağız bol bol B)

• cografyaciburak hocam gayet yerinde bir tahmin veriler bu yönde 2-4 gün sapma yapar ama bu vakitler beklenti iyidir. Başarılarınızın devamını dilerim.