İç Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Tahmin Yorumu

• Diyagramlarda eskişehir için %16 kar vermis gfs ayın 13-14-15i için bence gayet güzel bi olasılık bu dönem için biz yağmur beklerken karla karşılaşmak sürpriz ve bi o kadar da güzel olurdu en azından seyirlik sezonu açmış oluruz

• Diagramme GEFS

6-7 Ocak için Sinan abinin öngördüğü sistem diyagramlarda %26'ya varan olasılıklarla 6 gün öncesinden belirdi. Son güne kadar kesinlik yok gibi ama benim hala umudum var :):karyagisli::kar:

• Kırıkkale'de son 5 gündür yüksek basınç'ın vermiş olduğu kapalı sisli puslu kirli bi hava hakim ve inanılmaz bi soğuk var bugünde dahil fakat son 2 gündür bazı ilçelerinde (Bahşılı-Yahşihan) sabah saatlerinde hafif kar yağışı görülüyor hafif örtüde bırakıyor sistem yok yüksek basınç var hava kapalı ama hafif yağış oluyor :)

• 20230109_002047.jpg

Bilindiği üzere Kurak bir Aralık ve Ocak ayı geçiriyoruz. Durgun,bereketsiz, yağışsız geçen bu dönemler son verilere göre, çok şükür son buluyor !! Sistemin kaçmasına sağolsun yardımcı olan izlanda alçak basıncı, Ülkemize yağış olarak geri dönüyor..

10 Ocak Akşam saatleri itibari ile Başta Trakya ve Ege olmak üzere 11-13 Ocak arasında İç Anadolu Konya Kütahya Kayseri Kırıkkale çevreleri yağışlı,

Ege ve Akdeniz bölgesi ve çevresinde haritada koyu renkler, ve özellikle Antalya da sel ve su baskını riski var!! Bölgemize gelecek olursak Başkent ANKARA özlediği yağışlara kavuşuyor. Ankara hafta geneli biraz üşütecek..

Çarşamba akşamı-Perşembe günleri yağmur var yükseklerde karlakarışık yağmur ihtimali var. Cumartesi günü de kar ihtimali var. Onu ayrıca takip edeceğiz vade uzun. Ülkemiz suya doysun, Rabbim bereketini bizlerden esirgemesin inşallah. 🖐️😊

• 20230109_002047.jpg

Bilindiği üzere Kurak bir Aralık ve Ocak ayı geçiriyoruz. Durgun,bereketsiz, yağışsız geçen bu dönemler son verilere göre, çok şükür son buluyor !! Sistemin kaçmasına sağolsun yardımcı olan izlanda alçak basıncı, Ülkemize yağış olarak geri dönüyor..

10 Ocak Akşam saatleri itibari ile Başta Trakya ve Ege olmak üzere 11-13 Ocak arasında İç Anadolu Konya Kütahya Eskişehir,Karaman Niğde Kayseri Kırıkkale çevreleri yağışlı,

Ege ve Akdeniz bölgesi ve çevresinde haritada koyu renkler, ve özellikle Antalya da sel ve su baskını riski var!! Bölgemize gelecek olursak Başkent ANKARA özlediği yağışlara kavuşuyor. Ankara hafta geneli biraz üşütecek..

Çarşamba akşamı-Perşembe günleri yağmur var yükseklerde karlakarışık yağmur ihtimali var. Cumartesi günü de kar ihtimali var. Onu ayrıca takip edeceğiz vade uzun. Ülkemiz suya doysun, Rabbim bereketini bizlerden esirgemesin inşallah. 🖐️😊

• Selamün aleyküm hocam nasılsınız görüşmeyeli iyisinizdir inşhallah bu kış şimdiye kadar kurak geçti inşhallah böyle devam etmez şu önümüzde gelen yağışlı sistem ile alakalı sorum olacaktı Beyşehir hakkında o kadar baktığım yerlede buralar için kar vermemiş modeller vs istisna olup da buraya da güzel kar inebilir mi yoksa önümüzdeki sistemlere mi bakacağız ? Saygılar....

• Resmi Gönderi

Aleykümselam Toca_Tr23 hoşgeldin.

Bakar Yasin71 ve Angora müsait olan gelir Selam

İş güç yoğunluğundan pek bakamadım ama yağmur olarak fena sayılmaz kar için şartlar 11-12 si için pek uygun değil 14 15 gibi biraz daha uygun oluyor yağsa bile su oranı bol kar olur gibi doğuda ki yüksek basınç izin vermiyor ab ülkeye girmesine hayırlısı bakalım şuan şahsen ben yağış cinsi ayırt etmiyorum ne yağsa çok şükür diyeceğim

• 20230121_161346.jpg

Ecmwf 50 adet kar olasılığı; İç Anadolu göz kamaştırıyor. Bölgemiz Ocak sonu ve Şubat'ta hareketli geçecek. Özlediğimiz kar yağışlarına kavuşmaya az kaldı. İzlanda kökenli yağışlar ve ardından kar yağışları ne ararsan var ilaç gibi gelecek kuraklığa 😎

• 20230121_161346.jpg

Gfs 50 adet kar olasılığı; İç Anadolu göz kamaştırıyor. Bölgemiz Ocak sonu ve Şubat'ta hareketli geçecek. Özlediğimiz kar yağışlarına kavuşmaya az kaldı. İzlanda kökenli yağışlar ve ardından kar yağışları ne ararsan var ilaç gibi gelecek kuraklığa 😎

Hocam paylaştığınız görsel ecmwf 'nin, gfs' nin değil. Düzeltebilir misiniz?

• Hocam paylaştığınız görsel ecmwf 'nin, gfs' nin değil. Düzeltebilir misiniz?

Teşekkür ederim kardeşim fark etmedim yanlışlık olmuş