2012 SONRASI EN SOĞUK ŞUBAT🥶🥶

• Evet beyler bayanlar beklediğimiz özlediğimiz modeli her 6 saatte bir takip ettiğimiz günler geliyor.Yılbaşına doğru bizi daha da heyecanlandıracak görüntüler olacak.Öncelikle belirtmek isterim ki sistemin tarihini 8-9 civarı bekliyorum bunda ay başı gibi gözüken mini soğumanın etkisi olabilir de olmayabilir de onu gün geçtikce basınç dizilimleri ile yorumlayacağız.Şuan ki tabloda faz 7 üzernde gözüken ile sistem blok yapıp üzerimize çullanmasını bekliyorum.8 i gibi yüksek basınç alanının hali hazırda italya civarında 1035 mb ile yükselik iskandinava kadar çıkmasını ve ülkemizi soğuk tarafta bırakacak olan sistemin gelmesini bekliyorum ancak bu sistem uzun soluklu olacak gibi.İlk atakta izlanda üzerinden bir soğuk dalga ki bunun amatör tahminciler bilir genel de 500 hpa değeri daha yüksek 850 değeri biraz düşük kalır ancak koridorun açılması ve ülkemiz üzerine akan soğuğun bu sefer arktik üzerinden tekrar bir soğuk dalga ile birleşip blokaj ile 6-7 gün üzerimizde soğukların kalmasını bekliyorum.Vurk sistemleri sevmem bu tarz bir sistem değil beni heyecanlandırqn bir sistem olduğu için siz de heyecanlanın ancak tedbirli olalım.Avrupa riski yok bu arada sistem ya bize ya kafkaslara geçecek.bir önce ki konu da avrupa önde demiştim ekstrem aralık onlar için geçerli oldu ve şimdi amerika öyle.Kutupta ki soğuklar ocak ta bize çalışacak ve bu sefer ivme bizde merak etmeyin.

Gelelim soğuğun ülkemizde ki merkezi neresi olura ?

Kimse bölgecilik yapıyorsun demesin ama marmara merkezli gelirse daha güzel olur doğu karadeniz odaklı gelirse batısı yararlanamaz ancak marmara üzerinden gelirse kuvvetli soğuk ile siklon ptlaması ve ülke adına doğulayarak yağışların ülkemiz genelinde kar ve kky olacağından marmara merkezli gelirse daha da yararlı olacaktır bu kurak günlerden sonra..

Sistemi yılbaşına doğru daha sıkı takip edeceğiz bir ekleme yapayım sistem şuan gfs de gördüğünüz gibi gelmeyecek o yüzden gfsyi usul usul takip edin sadece yarın bozduğunda neden bozdu demeyin :)

Kalın sağlıcakla. :kralice:

• Burak Hocam’da Siklonun ön planda olacağı bir sistem bekliyor anlaşılan. Herkesin beklentiside bu olmalı.

• Resmi Gönderi

Novosibirsk hocam sanırım sizin de mesajı sildim,tel donunca çift bastım sonuç böyle oldu :(

Yaptık bir şeyler kusura bakmayın.

Böyle arada eksik,hata yapıyoruz.

dele_@lli sende kusuruma bakma hocam.

Hayırlı akşamlar herkese

Tekrardan yazan olursa sevinirim

• Siklonik yağış sonrası uygun rüzgarla dek olur umarım. Dek siz kar yağışı tereyagsiz iskendere benzer. (Acıktım galiba) burak hocamın paylaşımlarını özledik.

• Resmi Gönderi

cografyaciburak Eline Sağlık Hocam👏🏻👏🏻

• cografyaciburak hocam: Geçen seneki gibi vorteks olayı ile kıyaslandığında bu sene de aynısını yaşama ihtimali doğabilir mi? Marmara ya da Karadeniz fark etmez.