Anlık Olaylar - Son Dakika-Medyadan haberler

• Resmi Gönderi

Kuzey Kore yine füze fırlattı! 37 dakikada 930 kilometre gitti...
    Başkent Pyongyang'ın kuzeybatısındaki Panghyon'dan Türkiye saatiyle 02.40'ta ateşlenen füze anında dünyada ilk haber oldu, ABD, Japonya ve Güney Kore'den peş peşe açıklamalar geldi. Dünya liderleri, iki gün sonra Almanya'da başlayacak G20 zirvesinde Kuzey Kore'ye karşı atılacak adımları masaya yatıracak.
    Kuzey Kore, kısa süre içinde büyük bir duyuru yapacağını ilan etti.

• Resmi Gönderi

Yalova'da meydana gelen aşırı yağışlar dere yatağını taşırdı, beldeye ulaşım kapandı. Taşmanın etkisiyle beldede bulunan
    100'e yakın sera ve 30'u aşkın ev sular altında kaldı.
    Yalova'nın Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesinde seralık alanda bulunan Koru deresi gece boyu yağan yağmur sonucu taştı. Taşmanın etkisiyle beldede bulunan 100'e yakın sera ve 30'u aşkın ev sular altında kaldı. Sular altında kalan seralarda bulunan mahsul heba oldu. Birinci katlarını su basan evlerde bulunan vatandaşlar Afad ekipleri tarafından tahliye edilirken, can kaybı yaşanmadı.
    dere-yatagi-tasti-beldeye-ulasim-kapandi-9428024.Jpeg

• Resmi Gönderi

G-20 zirvesi Hamburg'ta protestolara sahne oluyor. Polisle çatışan Göstericilerin protestoları şu saatte hala devam ediyor
    Polis açıklamasın da 100 bin kişinin 8 bini şiddete meyilli diye açıklamada bulundu.
    Eh Alamanya Alamanya her zaman feyk atmaya bayılırsınız siz.

• Resmi Gönderi

Japonya'da sel 61 kişinin ölümüne yol açtı

Yetkililer, Fukuoka kentinde 14, Oita kentinde de 1 kişiden haber alınamadığını açıkladı. Japonya'da etkili olan tayfunun ardından meydana gelen şiddetli yağışın yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 16'ya yükseldi.

• Resmi Gönderi

Faciadan dönüldü
    Kilis-Gaziantep karayolunun 15’inci kilometresinde, Fırat Kalkanında görevli Özel Kuvvetler Komutanlığı ile başka birliklere bağlı 350 askerin kaldığı geçici askeri birlikteki konteynerlerde dün saat 04.00 sıralarında elektrik kontağından kaynaklandığı tahmin edilen bir yangın çıktı.
    Rüzgarın etkisiyle mühimmatın bulunduğu depoya sıçrayan yangın, patlamalarla birlikte genişledi. Polis ve jandarmalar bölgede önlem alıp Kilis-Gaziantep karayolunu çift yönlü trafiğe kapattı. Sevk edilen itfaiye ekipleri ve helikopterle yangına karadan ve havadan müdahale edildi. Yangında birlikte bulunan askerler kısa sürede tahliye edilirken, dumandan etkilenen 10 asker hasteneye kaldırıldı. Oksijen tedavisi uygulanan askerler, taburcu edildi.

İzmir Karşıyaka'da orman yangını
    İlçeye bağlı Örnekköy Sancaklı Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle büyüyerek geniş bir bölgeyi kapladı.
    İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangınla ilgili söndürme çalışmalarına Manisa ve çevre ilçelerden de destek verildi. Orman Bölge Müdürlüğünün alevlere 20 arazöz ve 5 su tankeri ile müdahalede bulunduğu öğrenildi.
    Makilikte başlayıp ağaçlandırma sahasına sıçrayan yangını yaklaşık 3 saatte kontrol altına alan ekiplerin soğutma çalışması sürüyor. Bu çalışma için 5 dozer, 5 helikopter ve bir uçak takviyesi yapıldı.

• Resmi Gönderi

İşin doğrusu bu ve bizde de uygulanmalı
    Stuttgart'ta 1 Ocak 2018 den itibaren dizel araç kullanımı yasaklandı.Mahkeme açılan davayı haklı bularak, zararlı gaz ve zararını göz önüne alarak bu kararı aldı.

• Resmi Gönderi

AApea0K.img?h=490&w=868&m=6&q=60&o=f&l=f&x=382&y=116
    İKİNCİ KİMLİĞİNDEN ASKERLİK BELGESİ GELİNCE HABERDAR OLDU
    Şimdiye kadar babasının çıkardığı nüfus cüzdanıyla hayatını sürdürdüğünü dile getiren Yıldız, şunları kaydetti:
    "Babam, okula yazdıracağı zaman bana nüfus cüzdanı çıkardı. Yusuf Yıldız olarak. Annemin adı 'Melek' ama anne adımı farklı, doğum tarihimi de 1998 olarak yazdırdı. Yıllarca bu nüfus cüzdanını kullandım. Ama bu yıl askerlik çağımın geldiğine dair bana bir belge ulaştı. Orada adım Yusuf Demirel, doğum tarihim 1997, anne adım da Melek olarak görülüyor. Nüfus müdürlüğüne gittiğimde ikinci kimliğim olduğunu öğrendim. Bu kimliğimi annem çıkarmış."
    Şu anda "Yusuf Yıldız" kimliğini kullandığına değinen Yıldız, "Diğer kimliğimin iptal edilmesi için İstanbul'da mahkemeye başvurdum. Anne ve babamı mahkemeye getiremediğim için iptal ettiremedim." diye konuştu.
    Annesinin ilk çıkardığı kimliğine göre askerlik çağının geldiğine işaret eden Yıldız, "1997 doğumlu göründüğüm kimliğe göre askerlik çağım geldiği için gidip tecil ettirdim. Şimdi de diğeri yaklaşıyor. İki kez mi askere gideceğim? Bunun sonu nereye varacak bilmiyorum." dedi.

• Resmi Gönderi

Buraya eklenir bir konu daha var, benzer sayılır yani titizlikle yapılan işimiz az maalesef.
    Adam sgk borcu ödemeye gidiyor, tek çalışan birisi iş yeri var küçük bir mekan. İş ödemeye gelince şok, 450 bin TL borç çıkıyor adama, ne bu dediğinde e normal 600 küsür kişi çalışanın var deniliyor :/ buyur buradan yak. Bizim işler güçler fena..

• Resmi Gönderi

İstanbulda son yaşanan dolu yağışından sonra sigorta şirketleri daha önce 5 gün olan başvuru süresini Eylül'e kadar uzattı. Güzel bir karar, başvuru yapmayan arkadaşlar varsa işlem yapabilirler.