UYARI KAR GELİYOR.!!!

• Dogu Trakya çok güzel kar yapar batısı için durum sıkıntılı zaten

• Whisper

Konuyu kapattı.
  • Ankara Etimesgut yagıslı gözüküyor salı çarşamba rakım 853 metre

Evet 24 Aralık gece saatlerinden sonra yağış geliyor rakımınız güzel yükseklik olarak.

Ancak soğuk hava dalgası 25 Aralık günü öğlenden sonra giriş yapacağı için tutucu bir kar olasılığı öğleden sonra başlar.ve 26 Aralık öğle saatlerinde yağış bitmiş olacaktır yani sizin bahsettiğiniz salı çarşamba günü tam gün yağış yok.

Pazartesi gecesi girişi ile salı tam gün çarşamba öğlende son bulan yağış olacaktır.

Soğuk girişi de salı öğleden sonra.

• Giresun önümüzdeki sistemden nasıl etkilenecek selamün aleyküm bu arada

• Sametgdkhd Giresun da kar yağışı 26 Aralık başlayacak yağış güzel soğuk ta 27 Aralık ta yağış kesilecek 1 günlük kar yağışı diyebiliriz

• Esenlerin rakımı 104 örtü oluşurmu

...

• Avrupa yakası için kar durumu zayıf havada kar görürsünüz örtü olur mu dersek zor.

• veri olmadan nasıl geliyor sistem model 120 saatti çözemiyor arkadaşlar daha sistem için erken.

Gfs 140 saatte değişiyor siz bana 576 saat sonraki modeli gösteriyosunuz burda en iyi model ecmwf dir gfs her güncellemede farklı seneryo sunuyo bize.

Bende onu diyorum ortada kar yok abi başlık giren kişi bunlar yalan söylüyor demezlermi Allah aşkına.

Ben dedim unutun karı kar yağışı 10.11.13 aralık olacak ilk hafta kar mar yok.

@JK NEYMAR dostum biz bu başlığı açtığımızda sen kar yok dedin. Sonra modeller 120 saati doğru dürüst göremiyor dedin. Cola ayran fanta dedin.ve son olarak ecmwf savundun bugün ise gfs den model söylüyorsun.

Şimdi toparlarsak kar geldi Ankara ya olsun İstanbul olsun bu Aralık ayında hele ki geçen seneyi baz alırsak çok güzel kar yağışları soğuk gördü.modellerde ise 120 saati bırak toplamda bizlerin 20-25 günlük tahmini doğru tuttu. Ve yaklaşık 3-4 haftadır ve kola ne de ayran gördük içtik hep sıcak :çay: içtik çünkü üşüdük.

Son olarak buraya bence bir özür güzel olurdu.sahsi düşüncem.;)

• 20 Kasım dan bu yana B)