8 OCAK EFSANE SİSTEM ( MOR SALKIM SİSTEMİ )

• Resmi Gönderi

İşallah bu yıl adını 1929-1955-1987 ve 2004 gibi yıllar gibi efsane ve unutulmaz olur bizim için.

1987 örnek içine alma bence sadece İstanbul un unutulmazı

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• sistem kaç odakta geliyor kesin olarak

Modeller hemen değişebilir kimse bilemez ama şuanda emin adımda ilerliyor :)

...

• Sinan hocam GFS de sonbirkaçgündür gözüken sistem hakkında ne düşünüyorsunuz ? gözüken sistem gelicekmi ? o sistemin 8 Ocak sistemiyle bi bağlantısı varmı ?

• Resmi Gönderi

Sinan hocam GFS de sonbirkaçgündür gözüken sistem hakkında ne düşünüyorsunuz ? gözüken sistem gelicekmi ? o sistemin 8 Ocak sistemiyle bi bağlantısı varmı ?

Benim ve bizim ekibin tahmini doğrultusunda gözüken sistemler bizim bahsi geçtigimiz sistemler dir simdi 1 Ay önceden 8 Ocak tarihinde oynama olur

Biz sistem ler için öteleme payını kullandık

Bekleyip görücez her zaman oteleme olmuştur sadece halen bekleme içindeyiz yani yazdığım gibi minimum ve Maximum diye iki ayırdım iki boyut ta yüzyılda kaç kez yaşanabilirse bize denk geldi bu sistemler

Sanki tüm kış mevsimini bir ayda yasiyacaciz

Hayırlısi

• Sinan abi senin 8 ocak sistemin 30 aralık tarihine kaymış olabilir mi? Sen dedin zaten 3-5 gün değişir sen 1 ay önceden tahmin ettin ki bu da hiç kolay deil bu özelliğinden dolayı seni tebrik ediyorum abi birde 30 aralığa biraz bakarsanız sevinirim 8 ocak sistemi olabilirr ?

• Resmi Gönderi

Sinan abi senin 8 ocak sistemin 30 aralık tarihine kaymış olabilir mi? Sen dedin zaten 3-5 gün değişir sen 1 ay önceden tahmin ettin ki bu da hiç kolay deil bu özelliğinden dolayı seni tebrik ediyorum abi birde 30 aralığa biraz bakarsanız sevinirim 8 ocak sistemi olabilirr ?

93 harbi cevap basit aysonu ve 8 ocak civarı sistem gelecek belki birleşirler belki 2 3 gün arayla gelirler.

• Resmi Gönderi

Yüzyılda bir yaşanan hadiselere bir yenisi daha eklenecek iki üç güne modeller bu ise gönül verenleri çok mutlu edecek şekilde tek korkum tv acımazsizca Kar kabusu filan demeleri

• Resmi Gönderi

Sinan abi senin 8 ocak sistemin 30 aralık tarihine kaymış olabilir mi? Sen dedin zaten 3-5 gün değişir sen 1 ay önceden tahmin ettin ki bu da hiç kolay deil bu özelliğinden dolayı seni tebrik ediyorum abi birde 30 aralığa biraz bakarsanız sevinirim 8 ocak sistemi olabilirr ?

Oraya doğru yoğunlasma yapalım diyorsun yani 3 / 4 gün daha bakalım net olur

• Resmi Gönderi

inşallah sinan bey..böyle bu konuda bişeyler bilmekde güzel olsa gerek..yok azor yok sistem hareketleri deniz etkisi alçak basınç ,bilmem ney haritası...şurda toplanırlarsa kalabalık geliyorlar filan gibi ..benim merak ettiğim şu meteorolojinin sayfası neden çok dandik..genelde tutmayan tahminlerle dolu..sanki adam işe geliyor.çıkarıyor kafayı pencereden bakıyor evet hava kapalı..yazın hava kapalı ..der gibi tahminleri oluyor..sorarsan istanbul büyük şehirmiş tutmayabilirmiş..sanki londra moskova newyork küçük..bilen birileri olarak siz bunu neye bağlıyorsunuz?

ercan1978 dostum meteorolojinin sayfada çok fazla veri var hata olabilir

İstanbul için tahmin yapmak zor bir olay ısı adası filan çok önemli bir durum değil aslında yağmamasi için + etken nem işimize yarar yeterki 20 yakın etken bir olsun