24 Şubat Kutup Soğukları Başlangıçı

• 24 Şubat sisteminde Tokat'a kar yağma ihtimali var mı gfs de ecmwf de orta Karadeniz'e bir sey vermemiş ??

• Resmi Gönderi

24 Şubat sisteminde Tokat'a kar yağma ihtimali var mı gfs de ecmwf de orta Karadeniz'e bir sey vermemiş ??

Ustalar cevap ederler ve daha iyi bilirler

Tokat pas geçmez sanki

havalarinsesi.com/attachment/2234/

• Resmi Gönderi

Neyse sanırım artık Bolu olarak rahatız.Ecm nin sürekli batılayan modeline karşın tam sınırdan kazanıyoruz.Büyük ihtimalle sistem marmara ege batı karadeniz ve batı akdenizde etkisini gösterecek.Diğer kesimler için öyle ahım şahım bir umudum kalmadı.Sizin gibi bu kadar bilgili uzmanların yaninda bilmislik yapmak istemem sadece benim görüşüm.Yanlişsam düzeltin lütfen

Bu sistemi yaklasik 1 ay onceden sitemizde duyurduk tahmin radarima daha cok onceden yansidi soguklarin az olacagini tahmin etmedim kisa vade icin persembe aksami net konusmaya baslariz il bazinda

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• "Ustalar cevap ederler ve daha iyi bilirler" Tabii ki doğru diyorsun abi ama sizin paylaştığıniz gfs ye bakınca orta Karadeniz de pek fazla bir şey göremedim ondan. Eğer saygısızlık yaptıysam özür dilerim.

• baranbyndr60 kardeşim bende Tokat Erbaalıyım sana özel bakacağım merak etme yalnız şuan için öngörülen durum Trakya batı Karadeniz sahil bandı etkili bu durum ilerleyen günlerde siklon oluşumuna bağlı iç Anadolu ve çevresine yayılır buna yine ek olarak orta ve doğu Karadeniz de eklenir. Bekleyelim siklonun yani yağış hareketini nereleri etkileyeceğini son 72 hatta 48 saate kadar bekleyelim

• Resmi Gönderi

"Ustalar cevap ederler ve daha iyi bilirler" Tabii ki doğru diyorsun abi ama sizin paylaştığıniz gfs ye bakınca orta Karadeniz de pek fazla bir şey göremedim ondan. Eğer saygısızlık yaptıysam özür dilerim.

Bu akşam itibaren oğle gözümüzün gördügüne saygısızlık dersek o zaman biz saygısız sevgisiz oluruz

Görüşlerini bu şekilde düzgün yazdıgın zaman hiç sorun yok

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

"Ustalar cevap ederler ve daha iyi bilirler" Tabii ki doğru diyorsun abi ama sizin paylaştığıniz gfs ye bakınca orta Karadeniz de pek fazla bir şey göremedim ondan. Eğer saygısızlık yaptıysam özür dilerim.

Konu dışına çıkıyorum ama yazayım abim."ustalar daha iyi bilirler"lafını kendim için kullandım.

Fikrini söylemende sıkıntı yok ki.

Özürlük bir durumda yok

:olumlu:

• Arkadaşlar bir yandan 23 Şubat sistemini takibi yapılırken bir yandan da ay başında oluşan durum ile ilgili hazırlıklar yapıyoruz. Modeller de her ne kadar etkili soğuklar gözükse de son saatlere kadar bekleyelim.

Ve yine rakımlar konuşacak her ne kadar İstanbul semalarında -10 lar -12 gözükse de bu durum sadece yüksekliğe sahip olan yerler için geçerli.

• 1 Mart yağmurlu gösteriyor ya of bütün karlar ericek ya

• 1 Mart yağmurlu gösteriyor ya of bütün karlar ericek ya

Randomize seni en sonunda banlayacağım yağmayan kar nasıl erisin sınırları zorluyorsun artık.

• Sistemci5534 dew point değerleri şuan iyi durumda özelikle Karadeniz'in su sıcaklığının iyi olması havadaki doyum noktasını tamamlayacağını dek bantlarının geniş ve arka arka indirgeme yapacağına işaret.

• havalarinsesi.com/attachment/2235/

havalarinsesi.com/attachment/2236/

sistemden biraz bahsetmek gerekirse 23 Şubat gece 03.00 civarında artık sistemin ayak sesleri trakyadan gelecek.

Ve beraberinde etkili bir poyraz rüzgarı ile giriş yapacak sistem 23 Şubat öğle saatlerinde İstanbul'da yavaş yavaş hissedilecek.

Modellerdeki bir anlık anı sıcaklık düşüşün göstergesi olan rüzgar iç kesimlerde saate yer yer 50 ila 70 km kuvvetinde kıyı sahil kesiminde ise 80-100 km hızla esecek.

Ve kesinlik kazanan durum rüzgarın kuzey doğu güney batı yönünde olması ile dek bantlarının geçişini ve oluşumunu batı Karadeniz tarafından izleyeceğiz.

İyi geceler

• sistemin ismi HIZLI VE BİR HASSA ÖFKELİ olabilir.

Rüzgar iç kesimlerde 10-25 kuvvetinde eserken bir anda bu durum 50-70 km soğuk rüzgara dönecek .

• Arkadaşlar bu gibi durumlarda beklentiyi Az tutmak her zaman iyidir yoksa kar sevenler kar bekleyenler için sonu hüsran oluyor.