İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• İstanbul a sabaha göre 6 cm eklemiş kar haritası. 6 cm boru mu? :D

yarın bi 15 cm eklese fena olmaz :D

...

• >>>WinteR<<< tahminine saygım var ancak katılmıyorum. Yağışın başlangıcı her yerde saf oğlu saf kar olacak. KKY hiç bir şekilde beklemiyorum Pazar günü bile en fazla sulusepkene döner sahillerde :-D

Ben zaten yağışın başlama zamanından kastediyorum. Devamında pazar sabahında durumlar zaten kar seviyesinde bizi ilgilendiren durum ilk başlangıç yoksa - 12 - 14 yaklaşan bir soguma var. Şimdi bu yazdıklarımdan tüm bu siklon sonuna kadar durum böyle diye anlayanlar olur aman haa.

Ben sadece ilk yağışla oluşan durumundan bahsediyorum.

• Ben zaten yağışın başlama zamanından kastediyorum. Devamında pazar sabahında durumlar zaten kar seviyesinde bizi ilgilendiren durum ilk başlangıç yoksa - 12 - 14 yaklaşan bir soguma var. Şimdi bu yazdıklarımdan tüm bu siklon sonuna kadar durum böyle diye anlayanlar olur aman haa.

hocam zaten iç ve yüksek kesimlerin bu dediklerinizden alınmasına gerek yok diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin

...

• Resmi Gönderi

Ben zaten yağışın başlama zamanından kastediyorum. Devamında pazar sabahında durumlar zaten kar seviyesinde bizi ilgilendiren durum ilk başlangıç yoksa - 12 - 14 yaklaşan bir soguma var. Şimdi bu yazdıklarımdan tüm bu siklon sonuna kadar durum böyle diye anlayanlar olur aman haa.

Anladım onu zaten ama ben de diyorum ki yağışın başlangıcında hiç bir yerde KKY falan beklemiyorum. Sahiller de dahil. Anadolu yakası sahillerinde sıkıntı ancak Pazar akşamüstünden sonra yağış hafifleyince olur.

• hocam zaten iç ve yüksek kesimlerin bu dediklerinizden alınmasına gerek yok diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin

Arkadaşlar ben sistemin ilk giriş zamanı bu gece olan 02:00-04:00 arası durumdan bahsediyorum. Zaten sabaha karşı ögle vakti akşama dogru kar durumu %100 kar zaten. Ben ilk yağışın girişi ile direk saf kar olayına bakıyorum. Ecmwf pazar gününü tamamını dahil ederek tahmin sunuyor. Bu dogrudur. Şu konuya tekrar açıklık getirelim. Yağışın ilk girişi ile çogu yerde yagmur, kky, sulukar sesleri gelebilir yüksek kesimleri haric.

• Hava bumbuz mgm 1 derece gösteriyor ama balkonda ki derecem -1 gösteriyor ? kky'yi gelemez gelmemeli ??

• Şuandan itibaren sıcaklıklar yavaş yavaş düşecek

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• Resmi Gönderi

Arkadaşlar ben sistemin ilk giriş zamanı bu gece olan 02:00-04:00 arası durumdan bahsediyorum. Zaten sabaha karşı ögle vakti akşama dogru kar durumu %100 kar zaten. Ben ilk yağışın girişi ile direk saf kar olayına bakıyorum. Ecmwf pazar gününü tamamını dahil ederek tahmin sunuyor. Bu dogrudur. Şu konuya tekrar açıklık getirelim. Yağışın ilk girişi ile çogu yerde yagmur, kky, sulukar sesleri gelebilir yüksek kesimleri haric.

2021-02-13_15h50_53.png

2021-02-13_15h51_05.png

Gece 2'deki Çiğ noktası ve 850hPa sıcaklığını atıyorum ve kendi adıma konuyu kapatıyorum. Baktığın verileri bir kontrol etmeni öneririm >>>WinteR<<< hocam..

Dediğim gibi yağış her yerde saf kar olarak başlayacak.