İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Ömer hocam konumumda heryer sırılsıklam oldu karda çok az inçe yağıyor ne zaman iri taneli yaığıcak ve tutmaya başlıcak acaba. Heryer ıpıslak.

Bilmiyorum radar takip et cephe bitince Dek başlar o zaman tutabilir

• Siklonun özellikle Anadolu Yakası sahillerine yaramayacağı az çok belli oldu bence. Fakat beklentim düşüktü bugün için o yüzden üzülmedim. DEKlerin ve bir tık daha düşecek olan 850hPa soğuklarının Kartal, Pendik gibi 0 rakımlı ilçelere 4 yıldır göremedikleri o örtüyü ince bile olsa bırakacak diye umuyorum. Sizin düşünceniz nedir?

• Akşama doğru sıcaklık artışı olabilir !!! ( 1 derecelik )

:kralice::karyagisli::kar: 2022 EFSANESİ :kar::karyagisli::kralice:

• garip bir sistem oluyor siz beklentimizi hiç karşılamadı diyorsunuz ben bu kadarını bile beklemiyordum çok iyi geçiyor benim konumumda

• Saatler ilerdikçe batıdan dogu dogru soguk seviyesi daha düşecek. Özelikle 500 h soğuklar - 30 kadar gelecek gece ve yarın için erimeyen tutan kar durumu var. Yer seviyesi sıcaklığına takılmayın bu kadar.

Model den anlamayanlar için izah edeyim kar topu yapılamaz hale getirecek türdeki soguk 500 hpa modelinde - 35 ve üzeri dir. Bu durum - 30 ve altına indikçe havadan yagan karın kalitesi de düşer. Şu saat itibariyle - 24 ile - 26 durumu başladı trakya ve Çorlu civarında bu soguma kademe kademe gelecek. Üst seviyedeki donma daha da iyileşecek