İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• artık dek ola hayrola ben ümidimi kestim bu siklonik yağışdan

Sarıyerin neresinde oturuyorsunuz hacıosman tarafında gayet güzel kar var

• 24 saat olarak baktım icon :17.8 cm , gfs :18.1cm , ecmwf :15.4 cm veriyor bekleyip görücez bakalım beklentimiz yüksek

O kadar ince ayrıntıya bakmayın bana da toplam da 30 cm kar veriyordu şuan 15 cm aştı sistemin ilk gününden

• bence siklon gelecekse karayel fırtınasıyla gelecek sahiller bile -deydi. 6 ocak 2017 sisteminde. bugun rüzgar yıldız ve poyraz

• O kadar ince ayrıntıya bakmayın bana da toplam da 30 cm kar veriyordu şuan 15 cm aştı sistemin ilk gününden

neye bakalım peki ne önerirsin yollar bile tutmamış durumda içimiz karardı :(

• hoxam emirgan korusu taraflardayım biraz örtü var ama çıkıp baktım sudan ibaret sabahtan beri yağan kar 0.1 cm bile eklememiştir yere sadce biraz erime yavaşlamışdır

Tothenamadı

• Kartal sahil olarak sadece çatılara ve arabalara oynuyoruz. DEKler sahillerde örtü görmemize neden olabilir mi sizce? O zaman soğuk sıkıntımız hiç yok gibi çünkü.

• sanirim avrupa yakansinin batisi sikinti oldu ama istanbulun geneli guzel yagis ve ortu gordu.

Bu yuzden berbat sistem demeye gerek yok..

• Buna da şükür hiç düzgün örtü olmayn yerlerde var ama bugün gündüz için ümidim vardı beklentimin altında kaldı

Tothenamadı

• Şuan için ıcon modeli. Gayet başarılı gidiyor.

ben de icona baktım 12 saate baktım 15cm gözüküyor bu demek oluyor ki 12 saat içinde 15 cm yağıcak dimi ben mi yanlıs biliyorum acaba

• sanirim avrupa yakansinin batisi sikinti oldu ama istanbulun geneli guzel yagis ve ortu gordu.

Bu yuzden berbat sistem demeye gerek yok..

Herkese günler öncesinden başka platforumlarda, TV de felan yok 50 cm kar yok 1 metre kar yok 1987 kışı diye diye algı yaptılar. İnsanların beklentisi daha çok oldu şuan yagan karda eriyince ister istemez sitemkar oluyor. Haklı bir sitem. Ama her zaman bu sistemlerde 30 cm verdiyse beklenti 10 - 15 cm olsun her zaman biz bunu söyleriz.

• bana göre berbat ? kendi adıma konuştum napıyım kadıköye ne yağıyorsa

kadıkoy sahilinede oyle aman aman bir kar yagdıgını ben sanmıyorum konumum esenyurt daha cok örtü vardır kadıkoy sahilden :)

• bana göre berbat ? kendi adıma konuştum napıyım kadıköye ne yağıyorsa

Ben her ilcenin mutlu oldugu bir sistem hatirlamiyorum zaten.

24OCAK2022 ben goztepedeyim, kadikoy ve sahile cok uzak degilim. Baya guzep yagis aldik ve tekrar ortu de olustu suan.