İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Sultangazi de öyle bir tipi varki karşı binaya resmen sis çökmüş görünmüyor. Ve 2 saatten fazladır aynı şekilde devam. Rahat 20cm geçtik. :11:

• Şu an tüm modellerin çıktılarına baktığımda başta Boğaz çevresi olmak üzere tüm İstanbul'u etkileyecek şekilde bir vortex bekleniyor. 24 Ocak'takinden daha geniş kapsamlı olması olası. Bu yüzden herkes yarınki işlerini bugünden tamamlasın 30-40 mm üzeri yağışlar bekleniyor yarın. Bugün olanlar sadece fragman.

• Esenyurt kütlenin sınırında kaldı. Bizdede 5 cm yakın vardır. Başakşehir tarafı çok iyi faydalandı tam ortaladı orayı

• Buz sarkıtlarına dikkat!!!

Mart ayında güneş ışınları daha dik gelir. Öğleden sonra kar yağmayan bazı yerlerde erime olacaktır ancak hava çok soğuk olacağı için tehlikeli buz sarkıtları oluşacaktır. Şimdiden birkaç tane denk geldim.

• bahçelievlerde 15-20cm arası kar var ve hala tipi şeklinde devam ediyor.

• Şaka gibi az önce kalktım vorteks vurmuş gibi olmuş konumum.. inanamıyorum olağanüstü kar var nasıl gelmiş acaba.. dün İTÜ WRF siyah bant şeklinde dek bandı gösterdi belki onu aldık

• Kadir emre hoca video atmış istanbula vuracak diyor hemde 2 dalga şeklinde bu ocak ayındaki sistemide geçebilir

• Bu sene Başakşehir e kar yağdığı zaman Bağcılar aynı şekilde yağıyor Bağcılar Başakşehir e bağlansın 🙂

• Bu bugünün son kütlesi mi yoksa devamı gelecek mi

...