İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Hocalarım cevap verirseniz sevinirim bu İstanbul için ideal siklon sistemi nedir her seferinde yağışlar soğuklar girdikten sonra bitiyor kuvvetli siklon karı almamız için nasıl bir görüntü lazım

İdeal siklon Akdeniz ve Ege açıklarına oturacak siklondur. Girit adası civarı.

Örneklemek gerekirse şu önümüzdeki sistemdeki 990 lık siklon bu bahsettiğim yerden gelişip dağılmış olsa soguklar daha hızlı ve daha güçlü bir hal alıp inebilirdi.

Direk trakya dan Tekirdağ edirne Kırklareli den giriş yapıp kuzey dogulu yol alırsa önce hızlı akıp giden yağış sonra geç gelen soguklar oluşur.

Şuan olduğu gibi

Hava olayları hep birbirini takip eder soguk ve yağışın kesiştiği yerlerde muazzam kar yağışları yaşanır.

Yukarda anlattığım durumda ise sogukların ve yağışın peşe peşe girmesi ile de kademeli olarak yagmur kky kara dönüşen bir sistem olur.

• Feci bir yağış başladı ümraniyede göz gözü görmüyor diyebiliriz.

• Benim fikrim Avrupa Yakası'nın da kar göreceği ihtimali üzerine

Ben model takibini bıraktım yarın radar ve sıcaklık takibiyle başlarız şanslıysak kar alırız inşallah :4:

• eskiden haberlerde balkanlardan soğuk hava geliyor derlerdi,camdan bi bakardık kar yağardı,şimdi ise yok siklon şöyle böyle,girdi girecek filan falan,ne zor bir doğum oldu kar yağışı istanbul için

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen SnowBall13 ().

• eskiden haberlerde balkanlardan soğuk hava geliyor derlerdi,camdan bi bakardık kar yağardı,şimdi işe yok siklon şöyle böyle,girdi girecek filan falan,ne zor bir doğum oldu kar yağışı istanbul için

Biz insanlar doğayı mahvettik atmosferin kaderiyle oynadık

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• Abi tuzla 85 rakım havada bile olsa kar görme olasılığımız varmı olursa ilk ne zaman yağış başlar

• Abi tuzla 85 rakım havada bile olsa kar görme olasılığımız varmı olursa ilk ne zaman yağış başlar

Havada görme olasılığınız var ne zaman olacağını radar ve sıcaklıktan takip edeceğiz

• Havada görme olasılığınız var ne zaman olacağını radar ve sıcaklıktan takip edeceğiz

Gaziosmanpaşa 130 rakım?