İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Herkese tekrardan merhaba

Sisteme bu geceden itibaren kavuşuyoruz

Şimdi benim konumuma saat kaçta başlar sorusunu geçelim bu sistemde neler yapmamız gerektiğini anlatmak istiyorum

1-) Radardan yağış takibi yapacağız Radar linki: https://www.mgm.gov.tr/sonduru…?rG=img&rR=34C&rU=ppi#sfB

2-)Anlık sıcaklık takibi (Buna Mgm 'den bakacağız sistemimizde sıcaklık çok sınırda olduğu için bunu takip etmek zorundayız sadece kendi konumunuza değil diğer konumlara da bakın Örneğin: İstanbul'daysanız Edirne ve Tekirdağ'ın sıcaklığına da bakınız)

3-)Canlı Kamera takibi :Trakyalılar Balkan ve sınır kapılarına İstanbullular ise Tekirdağ Silivri ve Çatalca'yı takip etmeliler

4-)Düşük beklenti :Hiç kimse yarım metre kar alacağız beklentisine girmesin beklentinizi konumunuza göre minimumda tutunuz bu sistemde iyi veya kötü sürprizler yaşanacağını unutmayın

Diyeceklerim bu kadar inşallah güzel bir sistem geçiririz

• Sistem için son 7 saat gece trakya sınırından giriş yapacak 3 gibi Tekirdağ Çanakkale sınırına dayanacak.

Yağış ise tam bu saatlerde kuvvetleniyor.

İstanbul da ise durumlar iç acıcı değil. Yarın akşam bu saatlerde soguk girişi ve güçlü karayel devreye girecek.

Yarın Akşam 17:00 kar sogukları kar durumları artık baş göstermeye başlayacak. Fakat yağışın büyük bölümü dogu ya yöneldiği için siklondan kopan parça yağışlar devrede olacak. Yarın akşam 17:00- 00:00 arasına. Kadar ara ara kuvvetli yağışlar oluşacak. Bu saat aralığında yüksek kesimlerde araba üstü çimlerde ufak örtü yapabilir. Rakımı düşük dahil bandı ise biraz daha geç saatleri bekleyecek havada kar anca görür. Bu da yağışa baglı.

Şu ilçeye kar yağar mı burası tutar mı diye soru sormayalım. Şans artık radar takibi yapacağız.

• Son dakika: Medipol Başakşehir-Trabzonspor arasında oynanacak Süper Kupa  finalinin yeri ve tarihi belli oldu! - Fotomaç

Arkadaşlar futbol konusuna girmiş olmayayım ama yarın akşam 20.45'te Başakşehir ile Trabzonspor arasında Süper Kupa maçı var

Maç Olimpiyat Stadında bu maçta kar olacağını düşünüyorum ( bu bir düşünce ve ihtimal ) izlemek isteyenler olursa izleyebilir

• Sistem için son 7 saat gece trakya sınırından giriş yapacak 3 gibi Tekirdağ Çanakkale sınırına dayanacak.

Yağış ise tam bu saatlerde kuvvetleniyor.

İstanbul da ise durumlar iç acıcı değil. Yarın akşam bu saatlerde soguk girişi ve güçlü karayel devreye girecek.

Yarın Akşam 17:00 kar sogukları kar durumları artık baş göstermeye başlayacak. Fakat yağışın büyük bölümü dogu ya yöneldiği için siklondan kopan parça yağışlar devrede olacak. Yarın akşam 17:00- 00:00 arasına. Kadar ara ara kuvvetli yağışlar oluşacak. Bu saat aralığında yüksek kesimlerde araba üstü çimlerde ufak örtü yapabilir. Rakımı düşük dahil bandı ise biraz daha geç saatleri bekleyecek havada kar anca görür. Bu da yağışa baglı.

Şu ilçeye kar yağar mı burası tutar mı diye soru sormayalım. Şans artık radar takibi yapacağız.

Arkadaşlar bunu tek ben mi farkediyorum bu arkadaş her zaman olumsuz konuşuyor hiçbir şeyden umudu yok gibi

• Arkadaşlar bunu tek ben mi farkediyorum bu arkadaş her zaman olumsuz konuşuyor hiçbir şeyden umudu yok gibi

Nasıl konuşmalıyız. Peki ne bekliyorsun

• YouTube kanallarında ki elemanlar gibi cfs modellerine bakıp İstanbula 20 cm 30 cm kar oraya 50 şuraya 1 metre kar dememizi bekliyorsun.

• Nasıl konuşmalıyız. Peki ne bekliyorsun

Konuşmalıyız değil bütün forum yönetimi gayet iyi konuşuyor ama senin mesajların dikkatimi çekiyor hatta bi yöneticinin de sana böyle bi mesajı vardı her şeye bu kadar olumsuz bakmak gerekmiyor

• Arkadaşlar bunu tek ben mi farkediyorum bu arkadaş her zaman olumsuz konuşuyor hiçbir şeyden umudu yok gibi

Öyle demiyelim Winter abimiz bir tahminci bu işlerde benden bile çok çok daha fazla bilgisi var

O öyle görüyor diyelim onun da tahmini öyle katılırsınız katılmazsınız o sizin tercihiniz

• Konuşmalıyız değil bütün forum yönetimi gayet iyi konuşuyor ama senin mesajların dikkatimi çekiyor hatta bi yöneticinin de sana böyle bi mesajı vardı her şeye bu kadar olumsuz bakmak gerekmiyor

Modelde ne görüyorsam onu konuşurum. Zaten bu sistem için başından beri böyleyim. Hızlı kaçan sistemi bişi beklenmez bazı yerlere günü bırak saatlik kar yapacak sistem.

• Modelde ne görüyorsam onu konuşurum. Zaten bu sistem için başından beri böyleyim. Hızlı kaçan sistemi bişi beklenmez bazı yerlere günü bırak saatlik kar yapacak sistem.

Tahminlerinize saygım var, iyi günler :)

• Winter abi Kocaeli Gölcükte yağış İstanbul'a göre çok daha iyi değil mi ben mi yanılıyorum gfs yagist haritasında gördüğüm bu

Daha önceden de söylediğim gibi gölcük sahil bandı ise bişi bekleme güneye indikçe kar var oda saatlik sayılır.

• Trakya beklenenden hızlı soğuyor İstanbul içinde beklenenden daha önce kara dönebilir yağışlsr

• Trakya beklenenden hızlı soğuyor İstanbul içinde beklenenden daha önce kara dönebilir yağışlsr

Eee normal Karayel bu hiç bişeye benzemez

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙