İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• 2mtemp_20210208_12_168.jpg?

bilen biri lütfen cevaplasın sıcaklıklar pazartesi öğlen 0'ın altına düşüyor yağış anında hep 1-2 derece bandında nasıl uygun oluyor anlamadım

Defalarca açıklandı

• Arkadaşlar ne güncellemeydi be.. Oturup ağlayasım var

Paylaşımların uğurlu geldi. ECM paylaşmadan öncede guzel sistem getiricem demiştin zaten.

• ecm masallahı var istikrarını koruyup gfs yanına cekerse tadından yenmez

• 2017 ocak sisteminin 6-7 ocak kısmının yarısı gibi duruyor ama yer sıcaklıkları neden yüksek yani 1 derecede nasıl örtü oluşturuyor

Hocam sen gerçekten bu işi bilmiyorsun? Bu kanıya kesin vardım artık.

• Hocam sen gerçekten bu işi bilmiyorsun? Bu kanıya kesin vardım artık.

Troll o çünkü :D Defalarca Adminler açıklıyor az önce Ömer de Marmara Sorumlusu olarak açıkladı ama yok inadına hala cevap istiyor arkadaş

• ECG0-192.GIF?08-0
    CAN bu sıcaklıklarda kky yağar ne tutması yahu :D

trajikomik olansa -14 girdiğinde yağışın çoktan çekip gitmesi :D asıl yağış anında -8-9 lar var

850temp_20210208_12_150.jpg?850temp_20210208_12_162.jpg?850temp_20210208_12_132.jpg?850temp_20210208_12_162.jpg?

• Hocam sen gerçekten bu işi bilmiyorsun? Bu kanıya kesin vardım artık.

hayır bilmiyorum kabul sadece 1 derecede nasıl örtü oluşuyor onu öğrenmek istiyorum trollüğü falan geçtim cidden merak ediyorum rüzgar da poyrazdan kuvvetli esiyor

• bilen biri lütfen cevaplasın sıcaklıklar pazartesi öğlen 0'ın altına düşüyor yağış anında hep 1-2 derece bandında nasıl uygun oluyor anlamadım

Yer sıcaklığı denen kavram
    Sibirya kökenli soğuklarda ki bu Sibirya kökenli yer sıcaklıkları çoğu zaman uygun olur ve kar yere yapışır
    Ki sistem gelirse 0'ın üstünde sıcaklık görmemiz çok zor çünkü cephe arkası 850 hPa'da -20 ile destekleniyor

• trajikomik olansa -14 girdiğinde yağışın çoktan çekip gitmesi :D asıl yağış anında -8-9 lar var

Arkadaşım sana burada herkes ne diyor ? Sıcaklık sıkıntısı yaşanmayacak diyor ama ısrar kıyamet sürdürüyorsun ne olmasını bekliyorsun daha herkes öyledi sorun yok ve açıklamasını da bizzat Ömer yaptı. Bir sürü admin de daha önce sana yazdı burada.. trollük yapma artık zıvanadan çıktı bu olay

• Resmi Gönderi

trajikomik olansa -14 girdiğinde yağışın çoktan çekip gitmesi :D asıl yağış anında -8-9 lar var

Dostum tane tane açıklıyorum ben bak anlayabil diye.

Soğuk karasal kutup soğuğu

Yukarıda -20'ler var

Sıcaklıklar modelde gösterilenden daha düşük seyredebilir

ECMWF'nin son güncellemesi KATIR KUTUR kaliteli kar veriyor İstanbul'a.

Troll dostum umarım anlamışsındır. İyi akşamlar

• peki 15-16 ocak sisteminde ne eksikti aynı karasal kutup soğuğu 850 hpa -8 rüzgar poyraz ama göztepede sıcaklık 1-1.5 derece bandındaydı anca -10 girdiğinde düşmüştü o da pazar öğlene denk geliyordu ecmwf de örtü olarak 5 cm veriyordu fakat hiç alamamıştık cidden merak ediyorum o sistemden farkını trollük olarak algılamayaın lütfen