İstanbul Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• He bu arada konumumuz aynı. Bunu da söyleyeyim.

inşallah bakalım cennet tarafındayım bekliyoruz dört gözle :)

• Başından beri bizi takip ettiyseniz site ekibi olarak tüm bölge tahminci Arkadaşlarımız cm vermekten uzak durdu. Sistemin modelini degerlendirirken söylenmiş olabilir 87 yok 1929 felan diye de cm miktarı verirken temkinli olduk.

Anlaşamadığımız nokta bu işte öyle söylemler beklentiyi arttırır ve arttırdıktan sonra cm hesabı vermeyip düşürün beklentiyi dersek çelişiriz maalesef hiç bu söylemlere gerek yoktu hayırlısı

• şov yapanlara söylüyorum yok burası 25 cm falan diye aydos arnavutköy istanbul sanıyorlar heralde mecaz yaptım cm de

Ben maltepe nişadalari tarafında oturuyorum,araba ilen 10 dakikada sahildeyim,ve burada 20-25 cm kar var,ve istanbulun neresi olduğunu senden öğrenecek degiliz Sistemci7

• UsTaD abi senin konum kac cm

Şu an başka yerdeyim. Gaziosmanpaşa'da burda yerlerde 5 cm arabalar üzeri hiç dokunulmayan yerler 15 cm var.

• UsTaD abi senin konum kac cm

Size soruyor ki ben yalan mı söylüyorum diye arkadaşım konumum zaten 5-10 cm olsa yollarda burda ne işim var gider tadını çıkarır keyif yaparım :) Maalesef burada yollar tutmadı ve çamur içinde

• Şu anda burada cografyaciburak beye de mi algıcı diyorsunuz kendisi mini 87 yazıyordu sürekli çünkü :D yalansa yalan desin herkes ve yine 6 Ocak 2017 sistemine abi çektirir vs diyorlardı algıcı kim oldu şu durumda

1987 falan yazıyordu 50-60 cm falan diyordu yanlıs değilsem?

• 1987 falan yazıyordu 50-60 cm falan diyordu yanlıs değilsem?

O sürekli öyle yazıyor zaten bir ara tutturur efsane olur kendi adına :D

• Size soruyor ki ben yalan mı söylüyorum diye arkadaşım konumum zaten 5-10 cm olsa yollarda burda ne işim var gider tadını çıkarır keyif yaparım :) Maalesef burada yollar tutmadı ve çamur içinde

Valla cephesel yağışlar geldiği için cephe nerden geçerse orayı etkiler. Şimdi öyle bir algı varki kocaman İstanbul her yere aynı şiddetle kar yağışı var. Oraya çamur buraya 15 cm kar diger yerler sulu. Beyler radara bakın yağışlar nasıl geliyor nasıl gelişiyor. Belki sizin oldugunuz bölge etkin bir yağış yok.

• istanbul Nüfus ve ya metrekareye düşen kişi sayısının en fazla olduğu ilçesidir bence.

Kendisi zaten gebzede oturuyor istanbulu bizden öğrenecek değilmiş :D

• Zaten okula gitmiyoruz ki abi :coksıcak: :coksıcak:

Destek ve yetiştirme kursları açıktı ve yarında köy okulları başlayacaktı zaten İstanbulda köy okulu kalmamıştır herhalde ama birazda olsa vardır illa

• Sistemin ilk kısmı, yani bu siklonik mi artık cephe mi her ne ise bu kısım rakımsal kısım oldu. Kartal sahili olarak bugün 1 derece ve civarında gezerek dün gece beyazlattığımız çatı, çim ve arabalardaki karın şakır şakır eriyişini izledik. Büyük bir ihtimalle yarın da bu şekilde rezalet geçecek. Kıyıların adam akıllı kar alamadığı her sistem rakım sistemidir ANCAK, burdaki hocalarımızın dediği gibi dek devreye girdiğinde, 500 ve 850 hpa soğuklar bir tık daha düştüğünde o zaman biz de şanslı tarafa geçeceğiz. Radarda kim kütle alırsa rakım fark etmeksizin gömülebilecek. O yüzden foslatmanın ya da beklenen olmadı demenin bir anlamı yok çünkü çok erken.